Nekouřím, nefetuji, jsem věrná, zadaná, zdravá, bez nadváhy, udržuji kontakt s rodinou, nejím uzeniny, vařím domácí knedlíky a piju příležitostně. Tak to bysme měli.

Co ještě? Asi se konečně vykašlu na sportku a vymetu pavučiny v bytě. Za celý rok, co u nás Karel bydlí jsem netrefila čísla ani na svém telefonu natož na výherním tiketu. Za ušetřené peníze pořídím Ginko a natrénuji PIN.

Nebudu utrácet za hlouposti. Hned první pondělí v lednu odhlásím manželovy časopisy a tkaničky do bot vyrobím v rámci tvořivého odpoledne s dětmi z jeho zmijovky. A zruším internetové výpisy z banky. Chodí sice zadarmo, ale manželův výraz nad nimi je za všechny prachy.

Končím s teplými večeřemi. Když přijdou všichni domů, jsou stejně většinou už studené. Pro remcaly nad mými výživnými utopenci mám vždycky v zásobě ještě teplé pivo.

Příští rok chci víc číst. Třeba návody nebo recepty dřív, než nakrájím a upeču něco, co se mělo napřed upéct a pak nakrájet.

Založím své rodinné vztahy na upřímnosti. Hned první lednové pondělí řeknu tchýni, co si o ní myslím.

Naučím se mluvit......tedy napřed myslet, potom mluvit. A nebo nemluvit vůbec. Tak nějak zjišťuji, že by mi to ulehčilo život. I mnohým dalším.

Vynechám sprostá slova jako třeba: složenky, musím a nejde to. Ne ne, to do slovníku moderní ženy nepatří. Možná do slovníku moderního muže, ale jen za určitých okolností.

Objednám se u zubaře. Ne tak zhurta. Napřed objenám dceru. Máme novou zubařku a je potřeba vyzjistit její kvality a ochotu podávat anestetika. Pak samozřejmě preventivní prohlídku ve světle nových faktů zvážím.

Víc předsevzteí by můj stávající systém vnímání reality nemusel přestát bez kolize. Tudíž by to bylo tak nějak všechno. A jestli to nedodržím, nechť se mi drobek vzpříčí v klávesnici. A že boží mlýny drobí pomalu ale jistě.

TTT

Text nebyl redakcí upraven.

Ha! A pak že předsevzetí nemůžou být legrace.

A jaká jsou vaše předsevzetí? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama