Bulvár

Jaká nemocnice, tam to ani neumějí pořádně spravit.

Děkujeme za další úžasný příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka linde. Jak to vypadá, když máte tátu amatérského lapiducha?

Vážená redakce, při zítřejším tématu se mi vybaví hned jeden z mých prvních pořádných úrazů, na který se nedá jen tak zapomenout. Ono to jsou vlastně dva úrazy.

Byla jsem malinká, ve školce všemi odstrkovaná. Jeden z kluků, kterého nikdo neměl moc rád si rád své komplexy vyléval na mně a  jednou mne shodil na žebřík, opřený o třešeň a bylo z toho rozseklé čelo. Učitelky honem volaly do obchodu u nás v dědině, protože tam byl jediný telefon a prodavačka utíkala tu novinku sdělit mému tátovi. Ten přifrčel na kole, počkali jsme na autobus, kolo nechal ve školce a jeli do nemocnice šít čelo. Bolelo to, určitě, ale už si to nepamatuji.

Pár dní na to byla osudná čočková polévka, kterou jsem nenáviděla kvůli vajíčkovému kapání v ní. Tentokrát ale toho kapání bylo jaksi více a naši si všimli, že mi ta čerstvě zašitá rána hnisá a kape. Blee.

Honem do nemocnice, vypárat stehy, vyčistit a znovu zašít. Pak už byl pokoj. Aspoň teda pár dní.

To mě zrovna babička učila jezdit na kole a já se rozpleskla na asfaltce blízko domu - a placatě na bradu. No samozřejmě brada vejpůl, všude krve, můj drahý tatínek se nad tím ani nepozastavil, prý jaká nemocnice, tam to ani neumějí pořádně spravit.

Doma přikázal, ať si lehnu na gauč v kuchyni, vzal svoje posvátné lékařské jehly a silon, co mu kdysi věnoval jeho kamarád lékař na vojně, já si jako sotva 5-ti letá musela přidržovat pod tekoucí bradou ubrousek, v druhé ruce zrcátko a pozorovala jsem, jak mi vlastní táta - strojvedoucí - šije doma v kuchyni na gauči mou rozmlácenou bradu. Ani nevím, jestli to vlastně bolelo, ale ta brada byla natolik rozbitá, že už to asi více bolet nemohlo. Pěkně to "seštupoval", potřel tím zeleným sajrajtem na desinfikování a zacelení a brada je jako nová. Jen je na ní zespoda jizvička, kdežto čelo má teda opravdu jizvu - jako od doktorů :-)

Tolik moje největší úrazy.

linde

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to před vaším tátou smekám. Musel mít pořádnou odvahu šít dceři bradu. A vy jste musela být také moc statečná.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte také nějakou "katastrofickou " příhodu z dětsví? Nebo příhodu vašich dětí? Jak jste snášely vlastní úrazy? Jak snášíte karamboly svých dětí? Dokázaly byste zachovat chladnou hlavu jako tatínek linde?

Napište nám na dnešní téma redakce@zena-in.cz

Soutěž: obinadlo

 

   
15.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Linde [*]

  paníliška — #8 no, nějak nevím, kde se tam vzalo to "osudnou", asi se to nějak připletlo...ale mělo to vyznít, že byla ještě hnusnější než jindy, byla tím zlomovým okamžikem, kdy si někdo všiml, že ta jizva pod náplastí není OK.

  superkarma: 0 15.06.2010, 15:59:59
 2. avatar
  [8] paníliška [*]

  Jen nechápu souvislost s "osudnou" čočkovou polévkou. Sml80

  1. na komentář reaguje linde — #9
  superkarma: 0 15.06.2010, 12:41:34
 3. avatar
  [7] heligona [*]

  Je pravda, že na úrazovce se se šitím moc nepářou. Já jsem si před nedávnem rozrazila hlavu a když pak obvoďačka při vytahování stehů viděla, co mi tam stvořili, tak málem šla do kolen Sml80 Zavolala si i sestřičku, ať se jde na tu hrůzu podívat.

  superkarma: 0 15.06.2010, 12:16:14
 4. [6] jastura [*]

  Hehe, to mi připomíná dědečka. Teta má už jen velmi málo vlastních zubů. Jednou se stalo, že se jí jeden zub ulomil. A že ho byl pořádný kus, vyspravil jí to děda prozatím sádrou, než si dojde k zubaři. Prostě jí ten zub naférovku přisádroval. Sml52

  superkarma: 0 15.06.2010, 10:45:11
 5. [5] kaataa [*]

  tak to je tedy vec Sml67 no, hlavne, ze uz je to v poradku :-)

  superkarma: 0 15.06.2010, 10:43:33
 6. avatar
  [4] enka1 [*]

  enka1 — #3 Rozmarném

  superkarma: 0 15.06.2010, 09:56:47
 7. avatar
  [3] enka1 [*]

  Téda taťka je borec.Sml67 Amatérské šití jsem viděla jen v rozmarném létě.

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 15.06.2010, 09:55:27
 8. [2] mia.m [*]

  Tatík si zrovna nedávno rozpáral ruku, když krájel nanukáč a zároveň sledoval politikySml23 ale žádné domácí šití se nekonalo, navzdory tomu, že onehdá u nás v nemocnici doktůrek zaštupoval mamce nohu i s kouskem jakésik jehlySml30

  superkarma: 0 15.06.2010, 09:51:28
 9. avatar
  [1] rusalka2008 [*]

  taky jsem si šila tátu doma, nechtěl do nemocnice z týchž důvodů a tak má hezkou jizvu Sml16

  superkarma: 0 15.06.2010, 09:49:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme