.

Jaká je situace v Egyptě? Zeptali jsme se delegátky!

Cestování

Jaká je situace v Egyptě? Zeptali jsme se delegátky!

Právě v únoru a březnu je běžná sezona zájezdů do Egypta. Tato destinace ale prošla nedávno občanskými nepokoji. Zkontaktovali jsme egyptskou delegátku Petru Michkovou z Exim Tours, abychom zjistili, jaká je zde situace...

egypt

Pokud ráda cestujete a chcete se podívat i do zajímavějších destinací, v tuto roční dobu se více než nabízí Egypt. Jenže občanské nepokoje, které proběhly médii po celém světě, vám trochu vrtají hlavou a vy nevíte, jestli do Egypta vyrazit, či nikoli.

Cestovní kanceláře pobyty v Egyptě již znovu nabízejí.

Kontaktovali jsme egyptskou delegátku Petru Michkovou z cestovní kanceláře Exim Tours, abychom zjistili, jaká je zde situace a jestli je Egypt bezpečný...

Je v Egyptě již bezpečno?
Žiji v Hurghadě a musím říct, že tady bezpečno je. Jinak pořádáme výlety do Luxoru i do Káhiry a klienti jsou spokojení, vše je bez problémů.

Zvýšily cestovní kanceláře požadavky na bezpečnost svých klientů?
Nic se nezměnilo. Muselo by to vyjít ze strany egyptské policie, ale nic takového se nestalo.

Co konkrétního pro vlastní bezpečnost může člověk udělat?
Pokud to vezmu podle Hurghady, tak tady není čemu se vyhýbat - je tu větší klid než běžně. Problémy mohou nastat v Káhiře, kde bývají v pátky demonstrace. Ale jinak je zde vše bez problémů.

A co turistické pohodlí - je na stejné úrovni, jako bývalo před nepokoji? Zprávy se v tomhle ohledu různí...
Obsazenost hotelů je stále strašně nízká. Jsou hotelové řetězce, které dnes například provozují jen jeden hotel, aby naplnily kapacitu. Na některých místech se mírně omezily služby. Ale většinou si personál turisty hýčká a váží si jich, že se vrátili. Mají v živé paměti doby, kdy do Egypta nikdo nejezdil a nechtějí, aby se vrátila.

Jak to vypadá s cenami v místních podnicích, šly nahoru, dolu, zůstaly stejné? A co zboží, je ho dost?
Problém se zásobováním není, všeho je dostatek a ceny jsou, řekla bych, na stejné úrovni. Některé obchody jsou zavřené, zvláště ty, které jsou více závislé na turistech, kterých je stále ještě méně než obvykle. Jsou to například některá zlatnictví. Co se ale týká běženého zboží - třeba potravin - je to stejné jako dřív.

Kam dál?

   
07.03.2011 - Zahraničí - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Anai — #1 Ahoj Anai, taky jsem ten clanek se zajmem precetla Sml30 - tady se se mnou vsichni louci, jako by me uz v zivote nemeli spatrit - jsem optimista a verim, ze vsechno probehne dobre. Na tu veceri s tebou se uz moc tesim...

  superkarma: 0 07.03.2011, 16:29:42
 2. [4] Klára Křížová [*]

  funnka — #2 Víza do Egypta stojí 450,- a jsou například u Eximu v ceně zájezdu. Stejně tak pojištění je v kalkulaci.

  superkarma: 0 07.03.2011, 11:23:20
 3. avatar
  [3] oalison [*]

  Dokud tam budou probíhat demonstrace, tak bych tam nejela, nikdy člověk nedokáže odhadnout v co se to může vyhrotit. Takže doporučovat lidem aby tam jezdili mi nepřijde jako moc dobrá radaSml80

  superkarma: 0 07.03.2011, 09:21:20
 4. [2] funnka [*]

  Anai — #1 manžel říká,že v té ceně není pojištění +výzum a to je tam prý dost drahý

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #4
  superkarma: 0 07.03.2011, 09:02:48
 5. [1] Anai [*]

  Jedna zahraniční čtenářka ženy-in se do Egypta v sobotu chystá a jelikož si píšeme a mám jí ráda a dokonce spolu v pátek povečeříme, článek jsem se zájmem přečetla a pevně doufám, že je vše ok. V prosinci tam byla jiná kamarádka, a ač nadšená, stěžovala si na velmi zvýšené ceny pobytů, tak nevím, Taba, kde jsme kdysi byli my, už je zas na 10 000 za týden all inclusive.... Jinak Egypt je jediná země na světě (a že už jich známe poměrně dost), kam se chceme vrátit kvůli pyramidám a Luxoru... Sml16 Akorát nelze v únoru, kdy jedině máme dovolenou, protože moře je zrovna studené a my bychom to rádi spojili i s koupáním, tak jedině tam na týden příští rok a pak se posunout někam jižněji.

  1. na komentář reaguje funnka — #2
  2. na komentář reaguje Blueberry — #5
  superkarma: 0 07.03.2011, 08:34:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme