Zdraví

Jak zvládnout infekce dýchacích cest a vyhnout se podávání antibiotik?

O léčebných účincích rostliny s latinským názvem Pelargonium sidoides věděli již afričtí domorodci!

kaloba

Nápojem z kořenů pelargonie, jež roste pouze na území jižní Afriky, tu před více než sto lety léčili jistého angličana jménem Charles Henry Stevens. Ten do těchto vzdálených končin vycestoval na doporučení svých lékařů. Měl tuberkulózu v pokročilém stádiu a klima Jižní Afriky mělo ulevit jeho útrapám. Zpráva o nemocném angličanovi se brzy dostala mezi domorodé obyvatelstvo a místní šaman nabídl Stevensovi pomoc. Tajemný nápoj, který mu šaman připravoval každý den z kořenů rostlin, užíval nemocný Stevens po dobu čtyř měsíců. K úžasu všech se zpátky domů vracel téměř zdráv. Vybaven byl nejen dobrou zkušeností, ale i onou zázračnou rostlinou. Jeho dobrý stav vyvolal zájem o výtažek z kořene byliny, který byl poté užíván jako lék na tuberkulózu. Stevens sám o léku, pro nějž používal zulský název Umckaloabo, mnoho nevěděl. To byl také jeden z důvodů, proč nebyl přijat vědeckou společností. Lék po Stevensově smrti pomalu upadal v zapomnění.

Až v roce 1970 se Umckaloabo, dnes známý jako KALOBA, dočkalo v Evropě renesance. Lék se sice nepoužíval v léčbě tuberkulózy, ale vykazoval velmi dobré výsledky v léčbě jiných infekčních onemocnění dýchacího traktu a byl na půdě Mnichovské university podroben celé řadě klinických studií.

Konečně také vyšly najevo podrobnosti o původu rostliny, z níž se lék vyrábí. Zjistilo se, že Umckaloabo, KALOBA, je extrakt z kořenů jistého druhu pelargonie rostoucí pouze na území jižní afriky. Ještě do nedávna byla jediná cesta jak získat kořeny pro výrobu extraktu, sběr divoce rostoucích bylin. Trvalo roky úsilí, než se podařilo rostliny účelně vypěstovat a založit plantáže.

Nicméně sklizeň na plantážích je možná pouze jednou za 3 roky. Je to proto, že aktivní látky obsažené v kořenech se nahromadí v ideálním množství i kvalitě právě po třech letech a rostlina je při sklizni definitivně vykořeněna a končí tak svůj vegetační „život" pro zdraví nás všech.

kaloba

Klinické studie dnešní KALOBY prokázaly, že lék má velmi dobré antivirotické a antibakteriální účinky Snižuje totiž schopnost virů a bakterií uchytit se a množit na sliznicích dýchacích cest. Navíc také zvyšuje aktivitu imunitního systému a uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest. KALOBA se tak stála výborným pomocníkem v boji s nachlazením, rýmou a bolestmi v krku.

Pro příklad v Německu je KALOBA nejoblíbenějším rostlinným lékem právě na potlačení prvních příznaků infekcí dýchacího traktu. Pomáhá jak dospělým, tak i dětem.

Rostlinný lék KALOBA je již také u nás k dostání v lékárnách, volně bez lékařského předpisu.

Proč KALOBA?

Je bohužel běžné, že příznaky nemocí často přehlížíme, nebo čekáme „co se z toho vyklube“. A nakonec se z toho může vyklubat nepříjemný zánět průdušek či vedlejších dutin nosních, nebo další komplikace, vyžadující následné podávání antibiotik. To jsou stavy nepříjemné pro dospělé, natož pak pro nejmenší děti.

Zbytečnému užívání antibiotik a dalších léků je možné předejít právě včasnou péčí o zdraví dětí a dospělých. Rostlinný lék KALOBA pomáhá již při prvních příznacích onemocnění dýchacích cest a mohou jej užívat děti již od jednoho roku.

Při včasném podání a správném užívání můžete být vy nebo vaše dítě jako rybička již během čtyř dnů. A pokud ne, minimálně se vám výrazně uleví.

Nezapomeňte, že KALOBA je sice výtažek z krásně kvetoucí pelargonie, ale opravdu to nejsou pelargonie, které běžně pěstujeme v truhlíku za oknem. Tu správnou zakoupíte ve své lékárně.

Pokud vás zajímá více informací rostlinném léku KALOBA, najdete je na www.asiprag.cz

Pokud máte jakékoli dotazy obecně k respiračním onemocnením nebo přímo k rostlinnému léku KALOBA, zajímá vás, jak přesně působí, nebo chcete vědět jiné podrobnosti, zeptejte se ZDE POD ČLÁNKEM V DISKUSI paní doktorky Ludmily Vyhnálkové, která na ně ráda odpoví.

Tři nejzajímavější dotazy odměníme balíčkem, který bude obsahovat s skleněný šálek a 30 kapslí přípravku Pearls WINTER+TM.

Doc. MUDr. Ludmila Vyhnánková,CSc.

kalobaVzdělání
1968 promoce na Pediatrické fakultě UK Praha
1974 atestace 1. stupně z otorinolaryngologie ( ušní, nosní, krční)
1978 atestace z dětské otorinolaryngologie
1984 kandidátská dizertační práce „Zhoubné nádory v ORL oblasti u dětí“
Zaměstnání
1971-2006 ORL klinika Fakultní nemocnice Praha 5-Motol- nejprve sekundární lékařka, od r. 1981 odborný asistent, od r. 1989 docentka na ORL klinice 2. Lékařské fakulty UK, odborný asistent Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví
spolupráce s Farmakologickým ústavem UK Praha a Státním ústavem pro kontrolu léčiv
Současná specializace a zaměření
ORL specialistka
přednášková činnost pro pediatry a střední zdravotní personál, publikační činnost, člen redakční rady časopisu Pediatrie pro praxi

 

   
11.10.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [29] Nella9 [*]

  Kupte si echinaceové kapky od Imunitu a uvidíte, že budete stejně spokojená, jako jsem právě já :) obsahují extrakt z kořene a proto jsou tak super!

  superkarma: 0 05.12.2013, 09:31:00
 2. [28] LusyZ [*]

  Dobrý den, paní docentko,měla bych na Vás dotaz ohledně neteře která, se narodila (17.5.2010) předčasně v 28týdnu těh. miminko vážilo pouze 490gr. porod byl akutní z důvodu ohrožení matky i miminka dg.preeklamsie. Děvčátko prospívá  váží nyní 3,5kg ale, nyní se u Kateřinky objevilo zrychlené dýchání krom léků které, pravidelně užívá lze takhle malému miminku dýchání usnadnit? Jaký názor máte na čističky vzduchu, zvlhčovače nebo na terapii - solné lampy....solné jeskyně. Předem děkuji za Vaší odpověď .

  superkarma: 0 19.10.2010, 20:27:39
 3. [27] luckastercou [*]

  Dobrý den, zajímá mě zda je Kaloba vhodná i pro dítě které trpý na obstrukce plic a záněty středního ucha. Děkuji za odpověď

  superkarma: 0 18.10.2010, 21:46:17
 4. [26] hrošík [*]

  Dobrý den.Pracuji ve školce a od malých dětí jsem stále nemocná...vždy se snažím to nějak ukočírovat,protože  s dvěma dětmi si nemohu nemocenskou dovolit.Teď čekám miminko třetí a tyto neustálé nachlazení mě trápí...je možné kalobu užívat i když má žena v bříšku miminko a potom i v případě že kojí???Děkuji za odpověd

  superkarma: 0 17.10.2010, 15:32:14
 5. [25] nezmar [*]

  Lze kalobu užívat i preventivně? Jak ovlivní její užívaní atopický ekzém? Děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 16.10.2010, 00:33:46
 6. avatar
  [24] Svaťulka [*]

  Dobrý den,pracuji v potravinách v mléčném úseku,takže musím několikrát za směnu do chladícího boxu,poté doplňuji na obchodě zase do chladícího boxu takže pořád v zimě.Dnes jsem byla poprvé po měsíci v práci měla jsem neschopenku a k tomu 3antibiotika,přes zimu je to pro mě nejhorší,pořád na mě něco leze.Mohla by jste mi prosím poradit co bych měla užívat na posílení imunity.Je to hrozné už jak slyším někoho v okolí posmrkávat se hrozím ať na mě zase něco nevleze.Moc prosím o radu už jsem vyzkoušela,vobenzyn,hlívu ústřičnou vždy dlouhodobé užívání ale jstejně jsem onemocněla.Jsem zoufalá prosím o radu.Děkuji.

  superkarma: 0 14.10.2010, 17:05:23
 7. avatar
  [23] Delli2 [*]

  Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jakou to má chuť? ....Díky moc za odpověď.

  superkarma: 0 14.10.2010, 13:39:22
 8. avatar
  [22] ladouch [*]

  Dobrý den, zajímá mě jak starým dětem lze podávat tento rostlinný lék, jak dlouho je nutné ho podávat, aby se to projevilo na zdraví dítěte a kolikrát denně a v jakém množství. Přeji hezký den  a děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 14.10.2010, 11:34:45
 9. [21] esunad [*]

  Dobrý den, některé druhy voňavých pelargonií se dají využít i při vaření a pečení, jak je to s touto rostlinou, dá se také využít v kuchyni?

  superkarma: 0 14.10.2010, 11:13:16
 10. [20] Iva.Piklova [*]

  Dobrý den paní docentko,

  mohla bych kalobu dávat 2 leté a 6leté dceři při záchvatu laringitidy? Děkuji.

  superkarma: 0 13.10.2010, 18:45:34
 11. [19] krejzy [*]

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat kolik tento lék stojí a jestli jsou tam i nežádoucí účinky ? Děkuji

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:48:48
 12. avatar
  [18] Hanula [*]

  Babská rada - rozmístit po bytě cibule - prý pohlcuje chřipkové viry.Minulý rok jsem to zkusila - doma, v práci a vůbec jsem nebyla nachlazená.

  Zkuste to taky.....Sml16

  superkarma: 0 13.10.2010, 09:00:07
 13. [17] bakujak [*]

  Syn (15 let ) je alergický na roztoče. Pravidelně 3 x týdně užívá Staloral. Mohl by užívat i Kalobu? Mohla by jeho alergie přejít na astma?  děkuji.

  superkarma: 0 13.10.2010, 08:33:47
 14. [16] irenajak [*]

  Syn (2,5 let ) nechce smrkat. Když se má vysmrkat, tak místo ven zatahuje dovnitř. Nedávno jsem přestala kojit a brzy dostal rýmu. Ještě nikdy nemocný nebyl. Máte nějaký dobrý způsob, jak naučit děti smrkat? Jak škodí takové zatahování? Děkuji.

  superkarma: 0 13.10.2010, 08:29:35
 15. [15] Beáta [*]

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat na svoji maminku, která už  5 let trpí v létě i v zimě ( v zimě je to úplně nejhorší a celý den),strašným kašlem u kterého se dáví  a někdy i zvrací, za tu dobu už zkusila spousty kapek a všehomožného, ale nikdy nic nezabralo.A je zajímavé, že tímto kašlem trpí od té doby co se přestěhovali  do předělaného baráčku, když bydleli v paneláku, tak nic takového neměla. Myslíte, že by to měla zkusit?

  děkuji Vám

  superkarma: 0 13.10.2010, 08:27:12
 16. avatar
  [14] fanca [*]

  Dobrý den,ráda bych se zeptala jestli by Kaloba ulevila synovi ,který má sarkoidózu, a bere k tomu potřebné léky,má to usazené na plících a někdy trpí ošklivým kašlem.Děkuji

  superkarma: 0 13.10.2010, 08:17:57
 17. [13] ozón [*]

  Dobrý den , je výborné, že toto léčivo mohou už malé děti.Pracuji se seniory z nich většina trpí mnoha neduhy.Hodně z nich má inaktivní TBC a chronickou obstrukční plicní nemoc.Zajímalo by mě , zda mohou Kalobu užívat a zda tento lék není kontraindikován např. k diabetes nebo k léčbě Warfarinem.

  superkarma: 0 13.10.2010, 07:23:24
 18. [12] Jaňulka [*]

  Vážená paní doktorko, můj dotaz zní, zda je možné užívat přípravek Kaloba při kojení. Kojím stále ročního syna a často trpím právě na záněty dýchacích cest, rýmu apod. A to přestože užívám nejrůznější vitamíny a přípravky, které vím, že jsou při kojení dovoleny. Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Š.

  superkarma: 0 12.10.2010, 21:29:08
 19. avatar
  [11] andik1 [*]

  Dobrý večer, mám velmi často (cca 2 měsíce) tzv. zadní rýmu, kdy díky tomu několik týdnů kašlu, pak se už spíše dávím a  k tomu vždy záněty dutin. Na alergologii se alergie žádná neprokázala a na ORL mi MUDr. říká, že  to je alergie, ale ani Zyrtec, Avamys a Flonidan, které mi předepisují nepomáhají.  Myslíte, že Kaloba by mohla být v takovém případě účinná? Děkuji.

  superkarma: 0 12.10.2010, 20:54:30
 20. [10] nanina11 [*]

  Mohla by sa Kaloba použiť aj ako prevencia pri alergických reakciách? Trebárs alergia na peľ alebo prach. ďakujem

  superkarma: 0 12.10.2010, 19:03:09
 21. [9] gerberka7 [*]

  Dobrý den, dnes jsem byla u lékařky se svou 14-ti měsíční dcerou - má zánět nosohltanu, mám jí dávat 2x denně mucosolvan na uvolnění hlenů a zvlhčovat nosní sliznici mořskou vodou. Dala by se i v tomto případě použít Kaloba?

  superkarma: 0 12.10.2010, 18:40:07
 22. [8] Hanka56 [*]

  Dobrý den paní docentko, ráda bych se zeptala, zda je možné brát Kalabu a současně používat homeopatické léky. Předem děkuji za odpověď.

  superkarma: 0 12.10.2010, 16:54:34
 23. avatar
  [7] blesksoft [*]

  Dobrý den,

  syn je astmatik, alergik (trávy, pyly, roztoči,...) a dcera má atopický ekzém mohou Kalobu také užívat?  A lze Kalobu podávat s antibiotiky při zánětu středního ucha jako doplňkovou léčbu?

  A jestli můžete porovnat účinky Kaloby a Sinupretu který velice často a s dobrým výsledkem používáme celá rodina.

  Moc děkuju Dana

  superkarma: 0 12.10.2010, 16:37:54
 24. avatar
  [6] LudPa [*]

  Hezký den, našla jsem si na internetu Vaše publikované články. Dá se koupit i Vaše kniha? Děkuji

  superkarma: 0 12.10.2010, 16:18:23
 25. [5] Fezoj [*]

  mam vnucku, ktera posledni dobou casto kasle. Ma 3 roky, mohla by taky uzivat Kalobu bez nasledku ?

  superkarma: 0 12.10.2010, 15:05:15
 26. [4] mechanik [*]

  Trpím na časté zápaly plic,pomohla by mi Kaloba ?Sml16

  superkarma: 0 12.10.2010, 13:30:47
 27. avatar
  [3] vioneta [*]

  Dobry den, jelikoz trpim autoimunitni chorobou myasthenia gravis, jsem i vice nachylnejsi k ruznym infekcim prudusek a pod., kdyz uz onemocnim vzdy musim hledet u leku na to co mohu a nemohu uzivat, zajimalo by me tudiz, zda pripravek Kaloba by pro mne byl vhodny ci nikoliv. Dekuji velmi za odpoved, s pozdravem Vera M.

  superkarma: 0 12.10.2010, 13:11:00
 28. [2] daja.hr [*]

  Dobrý den paní docentko.Já jsem kapky KALOBA  užívala a zánět průdušek jsem zažehnala.Měla jsem při průduškách ještě bolesti v krku a ty mě ještě trochu zlobí. Poradila by jste mě jak na to? Děkuji.daja.hr

  superkarma: 0 12.10.2010, 12:55:51
 29. [1] dadma [*]

  Dobrý den.

  Paní docentko,mám dotaz v jaké formě se lék prodává a zda by ho mohl užívat můj vnuk? Je mu 18 měsíců a má alergii na mléko.Děkuji a přeji příjemný den.Dadma

  superkarma: 0 12.10.2010, 12:35:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme