Možná máte doma stohy starých novin či knih a je vám je líto vyhodit, nebo dát do sběru. Máme pro vás nápad, jak potištěným stránkám vdechnout nový život. Použijte je jako podklad pro obrázky nebo koláže.

m

Pokud máte doma půdu a na ní staré odložené časopisy a knihy, které čekají, až je odvezete do sběru, nebo dáte do antikvariátu, zadržte. Máte doslova poklad, který je škoda vyhodit.

Staré časopisy, noviny nebo knihy, jejichž papír má tu krásnou zažloutlou patinu a krásně saje, se může stát úžasným materiálem pro další tvorbu.

Ať už vy samy, nebo vaše děti rády malujete, našly jste materiál, který je přímo ideální jako podklad pro malbu akvarelem, nebo vodovými barvami. Proč vyhazovat majlant za drahé akvarelové papíry, když máte lepší doma?

Papír starých stránek z časopisů a knih, které už nebude nikdo číst, se stane ideálním podkladem pro vaše obrázky nebo koláže. Samotný tisk nebo případné ilustrace vás mohou dále motivovat a rozvíjet vaši fantazii.

Nemusíte být bravurní malířkou, abyste vytvořila krásné obrázky se zvláštním nostalgickým půvabem. Můžete si je zarámovat a pověsit na zeď, nebo je věnovat jako dárek.

Už vás nebudu dále napínat. Podívejte se, co všechno se dá ze starých tiskovin vytvořit. Klikněte do naší fotogalerie a inspirujte se.

Foto: facebook love for all seasons

Čtěte také:

Reklama