Zpoza okna kanceláře pozoruji rozpálenou ulici. Venku je krásně, léto nám prakticky začalo již v dubnu. Ne všichni však máme to štěstí a můžeme si vzít dovolenou. Místo ležení u vody jsme odsouzeni k tomu, abychom každým krásným, slunečným a už dost teplým ránem spěchali do práce, celý den byli zavření v kanceláři a horkým večerem se vraceli domů.

Když už se nemůžeme celý den koupat, hledáme jiné varianty, jak se cítit svěže. Důležitá je samozřejmě správná životospráva. Měli bychom hodně pít a zbytečně si nezatěžovat organismus těžkými jídly. Pokud máte problém s nadměrným pocením, odborníci doporučují vynechat z jídelníčku alkohol, kávu, sůl, ostré koření a velký příjem potravin obsahujících bílkoviny.

Všichni jsme zcela jistě zažili situaci, když se setkáme s někým, kdo zrovna nevoní. Klasický zážitek při cestování rozpálenými tramvajemi a autobusy… Je nám to nepříjemné a nejraději bychom snad chodili všude pěšky. To je jistě zdraví prospěšné, ale možná ne tak úplně v takovém vedru. :) Asi není potřeba zdůrazňovat, že čich je jedním z nejdůležitějších smyslů a hraje důležitou roli v mezilidských vztazích. Proto je třeba se na ochranu před pocením zaměřit.

Vůně a svěžest, to je to, po čem toužíme. Vůně nám dokáže zlepšit náladu, osvěžit mysl i tělo. Již ve starém Egyptě se léčilo podáváním správně namíchaných vonných mastí či olejů. Například vůně zeleného čaje nás osvěží a zároveň dodá energii.Spojením vůně, svěžesti a stoprocentní ochrany před pocením jsou deodoranty a antiperspiranty. Jaký je mezi nimi rozdíl? Antiperspiranty snižují tvorbu potu tím, že mu zabrání dostat se na povrch kůže. Oproti tomu deodoranty mají za úkol redukovat míru tvořícího se pachu. Ideální jsou tedy přípravky, které kombinují obojí, tedy antiperspiranty s deodoranty. Zmírní tvorbu potu a dodají tělu vůni.

           
Například Dove tuhý deodorant antiperspirant Invisible Dry poskytuje maximální ochranu proti pocení. Unikátní tvar výrobku navíc umožňuje jednoduchou a přesnou aplikaci. Další jeho předností je, že nezanechává bílé stopy. Použití deodorantů Dove navozuje kýžený pocit čistoty a s příjemnou vůní se budeme cítí sebejistě a svěže. Deodoranty Dove poskytují účinné látky omezující pocení, obsahují ¼ hydratačního krému a jsou bez alkoholu. Neodolatelná vůně této řady byla vyvinuta speciálně pro Dove francouzským odborníkem na parfémy!

Další variantou jsou deodoranty nové svěží řady Fresh Touch. Jsou výjimečné svým složením,  výtažky z okurky a zeleného čaje přinášejí příjemný pocit svěžesti po celý den.

Vrátit se domů po tropickém dni, vonět a cítit se svěže je jistě cílem nás všech. Při pohledu z okna na rozpálenou ulici si můžeme v hlavě spřádat plány na večer. Můžeme vyrazit kamkoli, aniž bychom se předtím museli osprchovat, a večer tak bude příjemný pro nás i náš doprovod.

Reklama