Zdraví

Jak zlepšit stav chrupu v Čechách? Nejdůležitější je prevence u dětí

Krásné a zdravé zuby jsou naší vizitkou a vypovídají o naší kulturní vyspělosti. Tento názor bychom měli vštěpovat i svým dětem a jít sami příkladem

Dnes už je péče o dětský chrup jen a pouze na rodičích. Nejde jen o to naučit děti zuby správně čistit, ale vybírat pro ně i kvalitní zubní pasty, které jsou svým složením určené především jim.

kid

Nejdůležitější v boji proti zubnímu kazu jsou fluoridy - pomáhají zvyšovat odolnost zubní skloviny, zpomalují postup zubního kazu a udržují tvrdost povrchu zubů. Běžně jsou součástí kvalitních zubních past a některých ústních vod, kde však hraje zásadní roli jejich koncentrace. Nízká koncentrace fluoridů totiž nedostatečně podporuje účinek Oralfluxzubní pasty.

Další účinnou látkou je xylitol, přírodní sladidlo s antibakteriálním účinkem, které v dutině ústní snižuje schopnost mikroorganismů vázat se na povrchu zubů a tím pomáhá bránit vzniku zubního kazu.

Navíc xylitol a fluoridy se svým účinkem vzájemně podporují, brání vzniku plaku a tím pomáhají bránit vzniku zubního kazu.

Kvalitní ústní voda s obsahem fluoridů a xylitolu tak bude dalším účinným pomocníkem v boji proti šíření nemoci zvané zubní kaz.

OralfluxA do třetice můžeme u starších dětí využít záliby žvýkání žvýkaček (doporučeno od 12 let). Mimo ústní vody a zubní pasty můžeme podpořit zdraví zubů i pomocí unikátních žvýkaček s obsahem fluoridů a xylitolu, které zakoupíte ve Vaší lékárně. Děti žvýkají rády, a tak je v tom můžeme podporovat v kteroukoli denní dobu, zejména pak po jídle. Žvýkání, jak známo, zvyšuje produkci slin a tím částečně zabraňuje usazování plaku. Navíc unikátní spojení fluoridů a xylitolu ve žvýkačkách Oralfluxdoplňuje péči mezi ranním a večerním čištěním zubů. Tím máme zajištěnou kvalitní péči o naše zuby po celý den.

Když naučíme děti správně si čistit zuby, vypláchnout si ústa kvalitní fluoridovou vodou a potom žvýkat žvýkačky s fluoridy a xylitolem, tak uděláme maximum pro zdravý vývoj jejich zubů.

Dnes už máme k dispozici ty nejlepší přípravky - ORALFLUX, které se vzájemně doplňují. Zubní pasty i ústní vody pro děti i dospělé, včetně žvýkaček koupíme v lékárnách nebo ve vybraných stomatologických ordinacích.  

Oralflux

Více na www.oralflux.czOralflux 

   
16.12.2014 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] Xylitol [*]

    Ahoj, už jste někdo slyšel o tom xylitolu? Je to sladidlo, které pomáhá v boji se zubním kazem, navíc má i méně kalorií. Koho to zajímá, může se podívat třeba sem http://www.brezovycukr.cz/pozitivni-ucinky-xylitolu-na-zuby/

    superkarma: 0 11.03.2015, 18:34:04
  2. [1] kolčavka [*]

    Tuto značku vůbec neznám, vyzkoušíme... uvidíme

    superkarma: 0 16.12.2014, 11:01:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme