zlucnik

Ordinace i nemocniční lůžka se po svátcích často plní pacienty, které začal trápit žlučník. A není divu, slaná, mastná, kořeněná jídla, majonézy, vejce, saláty, přejídání. Tohle vystihuje vánoční svátky mnoha z nás. A přesně to se žlučníku nelíbí. Někdy může být příčinou potíží se žlučníkem také fyzická námaha, prochladnutí, rozrušení nebo drastické diety.

Jak se pozná žlučníkový záchvat?

Pokud ucítíte náhlou silnou bolest pod pravým žebrem, která postupuje do zad až k lopatce, tlak, pocit sytosti, a tato bolest se opakuje nebo trvá i několik desítek minut až hodiny, pravděpodobně vás potkal žlučníkový záchvat. Někdy se vyskytne i zvracení a teploty. V tomto případě může jít o vážnější potíže, například koliku nebo zánět žlučníku, či žlučníkové kameny.

Co dělat?

Samozřejmě byste měli vyhledat lékaře. Ale pomoci si můžete také sami. Alespoň do chvíle, než se k němu dostanete. Přikládejte na bolavé místo studené obklady. Následujících 24 hodin držte klasickou dietu, kterou znáte například při průjmech – hořký čaj a suché pečivo. Jezte pravidelně v malých porcích.

Pokud vás jednou potkají potíže se žlučníkem, je třeba těm dalších předcházet. Nutná je tzv. žlučníková dieta. Zjednodušeně se jí říká také neslaná. Ve skutečnosti ale spočívá nejen v omezení slaných potravin, ale v omezení dráždivých potravin obecně. A to jsou jídla mastná, kořeněná, tučná. Také například alkohol, česnek, čokolády, majonézy a podobně.

Reklama