Vztahy

Jak zkazit den D aneb největší svatební prudiči

svatba

Má to být váš den D. Těšíte se na něj, sháníte šaty, zařizujete kadeřníka, vybíráte restauraci, svatební menu... a netrpělivě odpočítáváte dny. V tom se objeví nějaký svatební prudič a máte po náladě, po těšení a svatbu byste snad nejraději zrušila, vdala se tajně a pak to všem jen oznámila.

Ve čtvrtek jsem přišla do práce nevyspalá, s nateklýma očima a zeleným nádechem. Přicházející kolegyně ze sousední kanceláře si toho nemohla nevšimnout. „Co se stalo, sim tě, nepřepadl tě někdo hned po ránu?“ „Ne Jani, nepřapadl. Ale včera jsme rodičům potvrdili datum svatby. Sice jsme to nakousli už o víkendu, ale řekli jsme jim, že se sice brát budem, termín máme rezervovaný, ale ještě ne potvrzený, tak ať hlavně neplašej. Málem jsme se poprali.“ „Ty jo, holka, ty máš vždycky story, přijď v 8 na kafe, to už budem v kanclu všichni.“ Nebylo mi zrovna do řeči, ale říkala jsem si, že sdělené neštěstí je poloviční neštěstí a třeba se mi uleví.

Se snoubencem jsme vyhlídli několik hospůdek, domluvili kapelu a dohodli se na menu. Chtěli jsme svatbu trošku netradičně a jen s nejbližšími rodinnými příslušníky. Největší problém bylo ono svatební menu. Snoubence maminka má celiakii, moje maminka se léčí s rakovinou a má také dietní opatření, např. nemůže bílou mouku, moje svědkyně nejí jiné maso než ryby nebo kuře, mě ještě zcela neopustily těhotentské nevolnosti a maso zrovna nemusím, takže klasika v podobě svíčkové s knedlíky nepřipadala v úvahu. Domluvili jsme se na kuřecí kapse a k večeři švédské stoly.

Na večer jsme svolali rodinnou poradu. Moje rodina je roztroušená po republice, jedinou mamku mám blízko, ale ta zrovna byla po chemoterapii a nebylo jí nejlépe, takže mi po telefonu sdělila, že ať si to rozhodneme podle sebe a pak jí akorát řekneme, s čím budeme chtít pomoct. V sedm večer už k nám dorazili moji budoucí tchánovci s budoucí švagrovou. Pozitivně naladění, že nám náš plán schválí i snoubence rodina, jsme se jali sdělit náš plán.

Dohovořili jsme, chvilka ticha, pak hysterický výkřik. Tchánovi se nelíbilo absolutně nic. „To nejde. Já už jsem vám zařídil hospodu, pozval toho a toho, bude to tam a tam a ve dvě bude oběd, guláš a knedlíky, a když dámy nemůžou bílou mouku, tak si vezmou ke guláši chleba. V 6 bude večeře, hudbu vám neschvaluju, vždyť nemají ani tahací harmoniku, musí se hrát dechovka, bude tam babička. No a ty děvče nebudeš spát doma, ale pojedeš den před svatbou k mamince a tam přijde ženich odprosit a...“

Raději jsem tchána zastavila. „To stačilo. Seznam hostů máme a bude podle nás. Odprošování nebude. S pupkem jak balon a po 5 letech společného bydlení se mi to zdá trapné. Babička s námi bude jen na oběd a kapela hraje od 5, takže ne, dechovka se zamítá. V guláši je taky mouka, čím se asi zahušťuje? A v chlebu je taky bílá mouka.“ „Tak budou dámy o hladu, já na jejich móresy kašlu.“ To už zvedlo ze židle tchyni. „No, ale my za svou nemoc nemůžeme. Vlaďko, řekni mamince, ať si s sebou vezme infuzi, po ní je jí stejně špatně a nemůže jíst, dá cucnout i mně, tak si pak nebudeme lámat hlavu s tím, co my s omezením budeme jíst.“

Tchán začal bouchat pěstí do stolu, chytl ho záchvat nepříčetnosti, řval na celý panelák, že vše bude podle něj a basta. Nikdo jiný do toho nemá právo kecat, jen on a on a on. Strhla se hádka, na jedné straně stál tchán, na druhé všichni ostatní. Tchán nás musel všechny dovézt k slzám a pak bouchl dveřmi a odešel.

Kolegyně Jana na to: „Holka, to je dobrý. Hele, když já se před 20 lety vdávala, taky jsem si užila. Chtěli jsme to říct tchánovcům. Do té doby jsem s nimi měla perfektní vztah. Manžel jim raději předem zavolal. „Čau mami, jsi doma? Aha, to je fajn, my vám chceme s Janičkou něco oznámit.“ „Proboha, hlavně mi neříkej, že si ji budeš brát.“ Přesto se sebrali a šli tu „novinu" oznámit. Tchyně: „A budeš mít na svatbě profesionálního fotografa?“ „Ne mami, fotky mi udělá známý.“ „Hm, to se mi nelíbí, ale jak chceš, je to tvoje svatba. Uvidíš, že až se budeš ženit příště, tak si toho fotografa vezmeš.“ Dnes se tomu směju, ale tenkrát jsem utekla s pláčem. Hodně dlouho, když jsme ke tchánovcům přišli, tak mě ignorovali a mluvili jen na manžela. „Tak co, Jeníku, cos dělal o víkendu? Kam pojedeš na dovolenou, jak se máš?“

„Holky, já vás snad trumfnu.“ Přidala se Adéla, vdávala se teprve před měsícem a ještě se ani nestačila pochlubit se svatebními zážitky. „U nás vše se zdálo, že je o. k. Tchánovci nám k svatbě gratulovali. Na hostině se tchán ujal slova, že zahájí slavnostní přípitek. Málem mě odvezli: Milý synu, tak když už sis tu couru vzal, tak ať vám to vydrží a aspoň si pořádně zašu...“ Upozorňuji, že manžel byl Adélky první přítel.

„Ne Ádo, netrumfneš,“ pronesla ztrpkle Katka. „Už je to sice nějaký pátek, co jsme se brali. No, přesně 11 let. Bylo to po pětiletém vztahu. Těšila jsem se jak malá holka. Obřad byl nádherný. Po obřadu se k nám nahrnuli gratulanti. Mezi nimi jsem spatřila neznámou blondýnku. Byla to kočka. Manžel si jí ani nevšiml. Tak jsem do něj drkla a zeptala, zda zná tu fešandu tamhle v koutku. Vyvalil oči a povídá: „Jo, znám, je to moje bejvalka Petra, ale už jsem ji 6 let neviděl. Co ta tady dělá?“

Vysvětlení se dostavilo za chvilku. Petra zpozorovala, že je zpozorována a s milým úsměvem se k nim došourala. A pěkně nahlas spustila: „Ahoj Vojto, já ti přeju hodně štěstí, ať ti to vydrží, škoda, že to nevyšlo takhle nám, no nic, konec nostalgie. Vojto, je tu ještě někdo, kdo by ti chtěl popřát. Pojď, Vojtíšku, pojď sem, pojď popřát tatínkovi vše nejlepší k sňatku.“ Přicaprtal se mrňous, podoba s velkým Vojtou byla nepopiratelná. Vojta sotva lapal po dechu.„Co, cccco to je? To je nějakej blbej vtip?“ Petra se zasmála: „Ne, drahý, to není vtip. To je tvůj syn. Když jsme se rozešli, tak jsem ani nevěděla, že jsem v tom.“

Začala jsem brečet a utekla, tchán přiskočil k ženichovi a dal mu pěkně pestí na oko. Vynadal mu do kurevníků a běžel mě hledat. Nedoběhla jsem daleko, nebyla jsem schopná. Po chvilce přišel i Vojta, přesvědčoval mě, že opravdu nevěděl, že má syna, a je mu moc líto, co se stalo. Po hodině jsme se vrátili k zbytku rodiny.

Petra tam pořád stála i s malým Vojtíškem. Zeptala se jí, jak to celé bylo. „Vojta je v tom fakt nevinně. Já z Děčína odešla, hned jak jsem mu dala kopačky a šla hledat štěstí do Brna a až tam jsem zjistila, že jsem těhotná. S Vojtou už byl konec, tak jsem se rozhodla mu to neříkat. “ Začala jsem znova natahovat. Přiběhl náš svědek a milou Petru odvedl pryč. Svatba sice pokračovala, ale šlo vidět, jak je to vše umělé. Jinak máme bezvadné fotky. Já s rozmazaným make-upem, teď bych možná byla in, a ženich s monoklem přes celé oko, vypadá jak pirát.

Tenhle zážitek netrumfl už nikdo.

A co vy? Máte také nějaký „vydařený“ svatební zážitek?

   
31.08.2009 - Láska a vztahy - autor: red

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] Sluníčko sedmitečné [*]

  Nic z toho jsem naštěstí nezažila! Já jsem měla klidnou svatbu a tak si myslím, že má svatba být. Nechtěla jsem moc lidí, aby právě nepřišly neshody.

  superkarma: 0 03.03.2016, 09:59:36
 2. avatar
  [34] denkas [*]

  A když sem vdávala dceru,to už moje máma byla nemocná ,po mrtvici a špatně slyšela. Jelikož sem byla vdova ,tak táta vedl dceru a máma se nějak octla sama. Bylo to tam blbě zařízený ,jen 4 židle a ostatní stáli-nevim proč! A máma jak neslyšela ,tak nevěděla ,že už to začlo,něco řikala ,syn babi tiše! jenže to by nebyla máma! To bylo jak babi mluv!A nahlas! nakonec prohlásila ,že oddávající neni slyšet a ,že stejně šišlá! No všichni se řechtali ,nevěsta ohlá -no něco jako jak bylo teď v TV!,svědkyně se řehnila! Jen mě mrzí ,že jsme to nenahráli na video! opravdu vydařená svatba! Jen máma ,když ji to došlo ,tak brečela.-já teď brečim taky,při tý vzpomínce!máma už tu neni! Byla moc fajn

  superkarma: 0 09.09.2009, 20:41:41
 3. avatar
  [33] denkas [*]

  Já když sem se vdávala ,tak vše zařizovali a platili naši! Tchánovci přišli jen jako hosté s demižonem vína,který si pak zas odnesli domuSml30Takže bylo vše v pohodě! Až na to že tchán zbalil mou sestru! Ale to já šťastná nevěsta sem vůbec nevěděla!Až po letech se dověděla! Sml80

  superkarma: 0 09.09.2009, 20:34:25
 4. avatar
  [32] kyka [*]

  Asi mám štěstí. Svatbu jsme si po 8 leté známosti a 2 letech bydlení zorganizovali jak jsme chtěli a vše dopadlo OK. te´d se ale žení kamarád a tchánovci kecají a kecají...Vůbec mut o nezávidím. Holt si bere ženu jedináčka, které rodiče vše organizují. Už mají podle tchánovců doma i kuchyň a myslím, že to ještě nekončí.Jednou jim budou snad i vybírat jména pro děti Sml57 strašná představa.

  superkarma: 0 03.09.2009, 19:04:28
 5. [31] AlenaK3 [*]

  Když můj bývalý manžel přišel s kyticí po tříletém vztahu žádat o mou ruku, bylo mu řečeno: "Vem si ji a běžte třeba do pr....!"

  superkarma: 0 03.09.2009, 18:13:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] eden [*]

  Moje tchýně chtěla pozvat všechny svoje sourozence, jejich manžely, děti, svoje známé, psy..... tak jsme ji řekli, že to platíme my, takže si pozveme koho chceme. Dlouho se s námi nebavila.... na svatbě se nám pomstila tak, že v deset večer odvedla svého manžela domů a nám nechala na krku svoji pětiletou dceru až do čtyř do rána. Druhý den po svatbě ji manžel řekl, že bych ji mohla konečně začít tykat. Na to mě řekla, že já ji nemám co tykat, že se mnou krávy nepásla.... Sml31

  superkarma: 0 03.09.2009, 13:44:03
 2. avatar
  [29] sjuu [*]

  hlavní je nenechat si do toho kecat a udělat si to podle sebe. Potom to vyjde na 100%. Mohu jenom potvrdit Sml67. Pozvali jsme koho jsme chtěli, zařídili jsme si všechno sami a jestli se to někomu nelíbilo tak to je jeho věc, my jsme si to užili dokonale. Sml59A o tom svatba je -  o ženichovi a nevěstě.

  superkarma: 0 01.09.2009, 20:48:45
 3. avatar
  [28] Holly73 [*]

  ja si brala meho muze dvakrat poprve na radnici a pak jest jednou po osmi letech zas ... v kostele Sml30 to po druhe melo pro me vetsi vyznam a vedela jsem koho ze si to vlastne beru a sla jsem d otoho s uplne jinym pocitem a taky dvouma capartama za krkem Sml30

  superkarma: 0 01.09.2009, 11:59:40
 4. avatar
  [27] MEK [*]

  užili jsme si naší svatbu s manželem,tak jak jsme to chtěli a přáli,nikoho jsme  nenechali nám do toho kecatSml32

  superkarma: 0 31.08.2009, 18:47:31
 5. [26] liky [*]

  Moje tchyne je zlata, ale kdyz nam chtela prispet na svatbu, tak tu castku porad menila a pak to zakoncila slovy: vite co, ja vam dam radsi penize a kupte si nove DVD, proc se brat, kdyz se stejne jednou rozvedeteSml80...  ale svatba pak byla super, ona na ni vzpomina rada, ale ja si stejne nekdy na jeji slova s lehkym mrazenim vzpomenu...

  superkarma: 0 31.08.2009, 17:36:53
 6. avatar
  [25] grizzly [*]

  Sml30

  Jo svatba je svatba.

  superkarma: 0 31.08.2009, 15:36:08
 7. avatar
  [24] Marisa [*]

  Josephine — #23 je, ale riskli jsme to...a vyšlo to Sml16 Navíc jsme si "nejbližší" tak trochu pojistili tím, že jsme jim řekli, ať počítají s oslavou manželových narozenin - Dostal mě k narozkám Sml30.

  superkarma: 0 31.08.2009, 15:02:50
 8. [23] Josephine [*]

  Marisa — #21 A není týden před svatbou šíleně málo? Vždyť vám blízcí mohou najednou odjet a tak...

  1. na komentář reaguje Marisa — #24
  superkarma: 0 31.08.2009, 14:47:58
 9. avatar
  [22] dazou [*]

  tak mi prudice nemeli, vse bylo v naprostym poradku. asi az moc.

  malink ojsem to prehnala s pitim, takz ejsem celou noc problinkala. no alespon muzu rict, ze neco jsem o svatebni noci delala poprve Sml80

  superkarma: 1 31.08.2009, 14:47:56
 10. avatar
  [21] Marisa [*]

  My jsme se právě těchto "prudičů" chtěli vyvarovat, tak jsme vše připravili sami a podle sebe, nikomu nic neřekli a týden před svatbou rozeslali všem svatební oznámení a pozvání a vypařili se z povrchu zemského Sml16...když čtu a ve svém okolí slyším, co se vše může vlivem různých nechtěných pomocníků zvrtat, tak si můžu jen gratulovat.

  1. na komentář reaguje Josephine — #23
  superkarma: 0 31.08.2009, 14:06:49
 11. avatar
  [20] catcat [*]

  moje tchyně se se mnou přišla před obřadem přivítat, radostně mi vlípla hubana a chválila mě, jak mi to sluší, jak je šťastná, že zrovna mě si její syn vybral za ženu atd. A zakončila to slovy - a až se rozvedete, tak ten můj byt dám tobě!Sml24

  superkarma: 2 31.08.2009, 13:51:34
 12. avatar
  [19] ifulinkaa [*]

  přemýšlím,jestli má cenu někdy nad svatbou přemýšlet . trocha zážitků jiných a přestávám mít chuť...i když ještě mám čas pár let asi

  superkarma: 0 31.08.2009, 13:44:28
 13. avatar
  [18] vladka006 [*]

  Laliari — #17 a přiučit, jak by to mělo vypadat Sml30, dobrý

  superkarma: 0 31.08.2009, 13:04:44
 14. avatar
  [17] Laliari [*]

  Moje švagrová s manželem si na moji svatbu přinesli videokazetu s jejich svatbou, že bychom se jako na ni mohli podívat Sml52

  1. na komentář reaguje vladka006 — #18
  superkarma: 0 31.08.2009, 12:46:53
 15. avatar
  [16] Dása [*]

  taky něco o prudičích na svatbě vím, ale váhám, kdo tím prudičem vlastně byl...jestli ta banda, ehm fandové fotbalu, kteří chtěli čučet na zápas v telce při svatební hostině, nebo já, která to rezolutně zatrhla, jen se do rodiny přivdalaSml57

  superkarma: 0 31.08.2009, 11:17:15
 16. [15] Sunny.B [*]

  Než řešit vzdálené příbuzenstvo, se kterým se vůbec nevídáme a které by na svatbu přijelo jen ze slušnosti, vzali jsme se s  Sml25 daleko od všech na pláži pod palmama. :) Lepší to být ani nemohlo.

  superkarma: 0 31.08.2009, 10:31:15
 17. avatar
  [14] OlgaMarie [*]

  gentiana — #8 To je blbý, že máš tak špatné zkušenosti ze své svatby nebo svateb (viz. "Svatby jsou fuj.") Určitě ti to v životě alespoň jednou vyjde!Sml79

  superkarma: 0 31.08.2009, 10:14:05
 18. avatar
  [13] myše [*]

  No my se brali na Apríla 2006, byla to druhá svatba pro nás oba, tak jsme to pojali trochu tajně. Nevěděl to téměř nikdo, na svatbě nás bylo jenom 5 - my dva, dva svědci a fotograf-kamarád. Na veřejnost jsme to pustili až o měsíc později na oslavě narozenin pouze pověšením dvou fotek na stěnu. Lidem to docházelo postupně -a oslava se vydařila velice...

  Jenom na tom úřadě, když jsme tam na Apríla přišli - nikdo tam nebyl, pak se odkudsi vynořila paní, přestřihla nám občanky, my jí dali CD s naší hudbou, ona pak pustila něco jiného, když jsme "nakráčeli" tak si to uvědomila a vlítla kamsi dozadu vyměnit to CDčko... no smáli jsme se celou dobu. Pak mě ještě popletli jméno... no co vám budu povídat - Apríl!!! byla to fakt srandaSml52

  superkarma: 0 31.08.2009, 09:22:56
 19. avatar
  [12] Zázvorka [*]

  gentiana — #8 Naprostý souhlas!! Též nesnáším svatby!! Ale pozor: uznávám manželství!

  superkarma: 0 31.08.2009, 09:18:34
 20. avatar
  [11] vladka006 [*]

  Anai — #9 Taky neznám. Svěř se :-).

  Tchýně má vosofobii Sml30.

  superkarma: 0 31.08.2009, 09:15:41
 21. [10] German [*]

  Anai — #9 Zážitek s vosou? Ten já neznám....

  superkarma: 0 31.08.2009, 09:09:42
 22. [9] Anai [*]

  Já mám zážitek jen s vosou a to jsem sem už někdy psala....Jinak před 3 měsíci se mi ženil synek, podobné problémy (ale tady vidím, že spíše úsměvné problémky) neměli mladý při zařizování hostiny s rodiči (my všichni byli vzorní), ale s jednou babičkou a tetičkou, trošku mi to připomělo...

  1. na komentář reaguje German — #10
  2. na komentář reaguje vladka006 — #11
  superkarma: 0 31.08.2009, 09:04:41
 23. [8] gentiana [*]

  Kdo to řeší a chce mít všecko jako z pohádky, tak ať se pak nediví, když ho dostihne normální život. nemluvě o tom, že považuju za mnohem příčetnější jít k notáři a sepsat pár smluv, to se dá i v montérkách a bez tchyně, ohavných šatů a šibřinek pro 200 vyžírků, o které by si normálně člověk ani neopřel kolo, ale když ony jsou to sestřenice z 12. kolena... Svatby jsou fuj.

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #12
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #14
  superkarma: 0 31.08.2009, 09:03:28
 24. avatar
  [7] vladka006 [*]

  German — #6 No, já nejdřív myslela, že si sebou vezmu koště a tu jeho bejvalku bych třeba umlátilaSml57, může to říct snad jindy ne? Ale ta mrcha z článku mi přišla, že celejch 6 let na nic jiného nečekala.

  Ale ne, asi bych jí řekla, že doufám, že se staví i v únoru, že její syn určitě rád pozná brášku/sestřičku.

  superkarma: 0 31.08.2009, 09:00:46
 25. [6] German [*]

  vladka006 — #4 Ne nadarmo se říká: kdo je připraven, není překvapen! Sml16

  Určitě nám pak sem napiš, jak tvůj velký den dopadl !

  1. na komentář reaguje vladka006 — #7
  superkarma: 0 31.08.2009, 08:53:06
 26. avatar
  [5] vladka006 [*]

  Anime Otaku — #2 Jo, já chtěla nejbližší rodinu, tj. rodiče + sourozence + svědky a jednu babičku a tečka, konec. Sourozence mám tři, z toho dvě ségry mají partnera a ta jedna má dvě děti. Takže nás je 30 lidí.

  superkarma: 0 31.08.2009, 08:00:56
 27. avatar
  [4] vladka006 [*]

  German — #1 Já se raději přítele ptala, jak dlouho neviděl svoje bejvalky a řekla mu o příběhu. Tak se chvilku zamyslel a řekl, že i nám se to teoreticky stát může Sml54. Tak pro jistotu vymýšlím řeč.

  1. na komentář reaguje German — #6
  superkarma: 0 31.08.2009, 07:59:21
 28. avatar
  [3] vladka006 [*]

  German — #1 Ještě nedopadlo. Ale chcem si to taky natočit na kameru, takže když se tam poperou, tak se s vámi o to video podělím Sml30.

  superkarma: 0 31.08.2009, 07:57:34
 29. [2] Anime Otaku [*]

  Já svatební zážitky nemám, ale už sme s Sml25 mluvili o tom jak to jednou bude vypadat. Sice až za dost dlouho, chci nejdřív dostudovat. Ale na jednom sme se shodli: v jednoduchosti je krása, jediný co nás trápí, že přes mou averzi k velikým davům se nám značně rozrůstá počet lidí, které prostě na té svatbě budeme jednou chtít...

  1. na komentář reaguje vladka006 — #5
  superkarma: 0 31.08.2009, 07:42:49
 30. [1] German [*]

  Fujtajksl, ten poslední zážitek - ten teda je! Kdyby se tak podařilo nevěstě zachovat chladnou hlavu a bejvalku i se synem na svatbě pěkně přivítat a tvářit se, že se nic nestalo..... To by asi zvládl málokdo, ale vidět její protáhlý obličej by stálo za to.

  A jak to dopadlo v prvním případě? Zvítězil šílený tchán či zbytek rodiny?

  Já osobně,naštěstí, žádný takový zážitek nemám, ale mým známým přímo na svatbě zemřel dědeček Sml15.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #3
  2. na komentář reaguje vladka006 — #4
  superkarma: 0 31.08.2009, 07:32:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme