Zdraví

Jak získat krásné nehty?

Hezké nehty lze získat dvěma způsoby. Pokud k našim dědičným dispozicím patří pěkné pevné nehty, stačí pořádná manikúra. Pokud ne, zvolíme vylepšení pomocí nehtů umělých. Zeptali jsme se manikérky Aleny, jak získat hezké, upravené nehty.

Když si necháme udělat manikúru, z čeho se tato péče skládá?

Začne se s prohlídkou stavu vašich nehtů. Manikérka s vámi prokonzultuje vaše přání a v případě, že by vaše přání nemuselo být pro vás tím nejlepším řešením, doporučí jinou úpravu. Po té následuje lázeň v roztoku vody, oleje a dezinfekce. Kolem nehtu nanese změkčovadlo, upraví okolí nehtu (kůžičku, záděry) a nehet vytvaruje. Dle vašeho přání provede nadstandardní úkony, jakými jsou například p-shine (kůra proti třepení nehtů – zaleštění pasty obsahující včelí vosk a fixace pudrem), masáž rukou, maska na ruce, parafínový zábal (vyrovná reliéf rukou), peeling, bělení nehtů a různé vitamínové kůry, například pro štěpivé a lámavé nehty.

Jak často bychom měli na manikúru chodit a proč?

Záleží na tom, jak se o nehty sami staráme. Pokud chceme péči nechat zcela na manikérce, chodíme jednou za 14 dní. Pokud o nehty dobře pečujeme doma, stačí přijít jednou za jeden dva měsíce na usměrnění. Staráme-li se o nehty ještě lépe, stačí přijít třeba dvakrát do roka, abychom se naučili, jak o své nehty správně pečovat a co všechno konkrétně ty naše nehty potřebují.

Jaký je postup při modelaci umělého nehtu, jak dlouho trvá vytvoření všech deseti nehtů?

Jsou dva hlavní způsoby. „Tipy“ a „Šablony“. Tipy spočívají v přilepení umělého nehtu a modelování pryskyřicí. Jedná se o metodu využívanou častěji. Šablona se naproti tomu přilepí pod náš vlastní nehet, který by měl být v tomto případě co nejdelší. Nevýhodou šablony je menší trvanlivost (nehet se často zlomí), výhodou větší šetrnost k našemu nehtu. Doba úpravy je v obou případech hodinu až dvě.

Jak pečovat o umělé nehty?

Nestříhat, pouze opilovávat. Kdybychom stříhali, pryskyřice popraská a nehet musí být modelován znovu. Používáme odlakovače určené speciálně na umělé nehty. Na doplnění je třeba zajít dle individuální potřeba jednou za tři až šest týdnů.

Jak dlouho můžeme mít umělé nehty na svých nehtech?

Záleží na kvalitě našich nehtů. Když přijde zákaznice na doplnění, pokaždé se posoudí stav vlastního, přírodního nehtu. Pokud jsou nehty zničené, manikérka doporučí revitalizaci, tj.sundat umělé nehty a počkat než ty naše dorostou. Obecně se dá říct, že revitalizace je nutná zhruba po roce až dvou. Jsou ale zákaznice, které nosí umělé nehty i šest let v kuse.

Jaká jsou rizika pro naše vlastní nehty?

Při každém doplnění se nehty brousí a tím pádem zeslabují. Pod pryskyřicí nehet nedýchá a celkově slábne. Je nutné dávat na nehty pozor – může se stát, že pod z části odlepený nehet se něco dostane, zůstane to tam i po doplnění pryskyřice a vznikne plíseň. Pokud tedy nehet bolí nebo je pod ním barevná skvrnka, je nutné manikérku upozornit, aby se předešlo vzniku plísně a trvalému poškození nehtového lůžka. Manikérka místo vyčistí a zapiluje, případě nehet vymění.

Jaké jsou současné módní trendy a možnosti v úpravě nehtů?

Nejžádanější je stále francouzská manikúra. Je to taková neutrální úprava hodící se jak na večer tak přes den do zaměstnání. Pokud chce někdo něco zvláštního, může zvolit například malování na nehty a to za sucha či za mokra (v nezaschlém laku se malba efektivně rozpíjí) , přilepení kamínků či nálepek, popřípadě náušnici v nehtu. V podstatě se dá manikérce říct o jakoukoliv úpravu.

Na otázky odpovídala manikérka Alena Králová ze studia ART, Spálená 16, PRAHA 1, mobilní telefon 603 112 415. Můžete ji navštívit jak ve studiu tak domluvit individuální návštěvu před svatbou, večírkem nebo jinou slavností.  

  
   
23.05.2003 - Zdraví - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. [20] Klara 85 [*]

  Není nad vlastní nehty. Umělé se hezkým vlastním nemůžou nikdy vyrovnat. Stačí lakovat, pilovat a dodat jim trochu vitamínů. Lakuju výživnými laky, používám skleněné pilníky, mažu si ruce krémem a jím tobolky donnahair, která mi pomohla na lámání nehtů a je to super.

  superkarma: 0 19.10.2012, 14:45:24
 2. [19] machos [*]

  Jednoduchá rada, když chceš mít krásníé nehty, které se nelámou, tak používej vhodnou manikuru. Kvalitní laky a úprava nehtů ti to může zaručit Sml22

  superkarma: 0 18.01.2012, 10:37:19
 3. [18] Baggina [*]

  Já chci taky krásné nehty, ale jak ne ně, moje si mi lámou a nic nevydrží...ale nechci uměléé:)

  superkarma: 0 13.11.2009, 17:19:04
 4. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Umělé nehty jsou hezké jenom z jedné strany, ta druhá vypadá příšerně.

  superkarma: 0 09.12.2003, 16:05:05
 5. avatar
  [16] Ťapina [*]

  Myslím že nehty mám celkem dobré. Hlavně pevné.

  superkarma: 0 24.11.2003, 22:03:19
 6. avatar
  [13] Lubar [*]

  Taky jsem nevlastní nehtíky dvakrát vyzkoušela - jednou pryskyřice, jednou taková šablona, co se nalepila... A v obou případech ruce vypadaly skvěle ... jen do chvíle, než se jeden nehet zlomil, pak to bylo tfuj tfuj ... A jít po čtrnácti dnech na doplnění? Na to nemám ani náladu, ani čas, ani chuť vyhazovat korunky ... A to nemluvím o tom, že v obou případech dost dlouho trvalo, než nehty byly zase zdravé a lámaly se jen tolik, jako dřív... Takže závěr pro mě? Jestli si je jednou nechám znova udělat, tak jedině na podobnou příležitost, jakou byla svatba, jinak ne ...

  superkarma: 0 25.05.2003, 15:08:38
 7. avatar
  [10] mirrea [*]

  Mayaa: díky!

  superkarma: 0 24.05.2003, 07:49:28
 8. avatar
  [9] Jupíí [*]

  Já tedy jsem zkoušela umělé nehty obou typů postupně a byly to vyhozené peníze. Prostě ačkoliv mi manikérky slibovaly modré z nebe ,stejně mi nehty rychle odrůstaly , dole u lůžka byla ošklivá mezera . A co chvíli se mi umělý nehet odlounul nebo zlomil, takže jsem trávila spustu času na doplňování. A všechna elegance je pryč, když máte 4 krásné dlouhé nehty a jednoho zalomeného krabatý chudinku

  superkarma: 0 23.05.2003, 21:19:46
 9. avatar
  [7] mirrea [*]

  Matiee: 300 stojí asi údržba? a kolik stojí pořízení? tedy první návštěva?

  superkarma: 0 23.05.2003, 13:34:13
 10. avatar
  [4] Wiki [*]

  M: tak to jsme na tom podobne, az na to, ze ja mam nehty jeste navic v divnych tvarech :( Vubec nevim co s nimi, vypadaji hrozne a nic se mi s nimi neradi provest...a umele mi prijdou takove....divne...chjo

  superkarma: 0 23.05.2003, 09:50:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme