Domácnost

Jak zaplnit holá místa v trávníku?

Těšíte se, až se váš trávník po zimě opět probudí a zazelená? Některá místa se však nemusí zazelenat vůbec a místo celistvého porostu uvidíte holé plochy, se kterými si neporadí ani slunce nebo jarní déšť. Jak postupovat, aby se vaše zahrada mohla zase pyšnit kompaktním pažitem?

Nejprve posekejte a provzdušněte

Porost je nutné posekat opravdu nakrátko, přibližně na délku 3 cm. Aby mohl trávník začít znovu dýchat, je dobré hned po sekání pokračovat vertikutací. Tím odstraníme starou odumřelou travní plsť, která trávník dusí a zabraňuje mu v odnožování a růstu nové trávy.

Trávníková náplast zaplní holá místa

trávníková náplastPrávě na porostu zbaveném od plsti uvidíte zřetelně holá a nevzhledná místa, jenž je zapotřebí opravit pomocí trávníkového substrátu, hnojiva a osiva. Ale již nemusíte kupovat každý výrobek zvlášť. Na trhu nyní existuje novinka FLORIA Trávníková náplast 3 v 1, která v sobě pojí všechno, co poškozený trávník potřebuje ke své regeneraci. Obsahuje kokosový substrát, vybrané travní osivo, trávníkové hnojivo a složku AQUA Cell. Právě ta společně s kokosovým substrátem pomáhá udržet v blízkosti semen trav dostatek vláhy pro jejich vzklíčení. Trávníkové hnojivo zase vyživuje semena trávy, které mohou v provzdušněné půdě rychleji růst a sílit.  Za tři týdny se tak budete moci procházet po zeleném trávníkovém koberci, kde nebude po prázdných plochách ani stopa. Balení FLORIA Trávníkové náplasti o hmotnosti 1 kg vystačí na opravu 2 m2 trávníku.

Trávníkovou náplast 3 v 1 od společnosti AGRO CS, a.s., můžete zakoupit v hobby marketech  a zahradních centrech za 129 Kč (balení 1 kg). Více informací na www.floria.cz.

   
10.04.2013 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] datura [*]

  lidicka — #1 já ho zredukovala na minimum Sml58

  superkarma: 0 09.05.2013, 15:06:43
 2. [3] Trefa [*]

  Trefa:zatim mame travnik na dvore v poradku.ale na zahrade bojujeme s krtky.

  superkarma: 0 10.04.2013, 15:07:02
 3. avatar
  [2] verpol [*]

  Vyzkoušíme, právě řešíme opravu trávníku po zimě. Sml67

  superkarma: 0 10.04.2013, 11:28:52
 4. [1] lidicka [*]

  Trávník na zahrádce nemámeSml23

  1. na komentář reaguje datura — #4
  superkarma: 0 10.04.2013, 06:05:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme