Zná to každý. Po prvních týdnech a měsících, nejdéle však po rocích, přichází stereotyp. To, co bylo nové, už jsme viděli bezpočetněkrát, to, co bylo neznámé, známe lépe než cestu do školy a ze školy z dětství. Vášeň uvadá, city ochladají. A to je čas, kdy se musí něco udělat! Co to bude?

Partnerský stereotyp se u někoho prakticky neprojeví, ale tito lidé jsou spíše výjimkami, které potvrzují pravidlo. Nás, obyčejných smrtelníků, se týká přímo bytostně. Šťastnější jsou ti z nás, kteří jsou při sexu otevření a nemají problém popsat svému protějšku, co přesně že na ně platí a co přesně by se nám líbilo.

Zvláštní také je, že zatímco s příležitostnými partnery problémy vyjádřit, co je to ono, nemáme, s těmi stálými vyvstávají jakési zábrany dané celkovou společenskou morálkou, která nám podvědomě přikazuje, co je vhodné a co vhodné není. A už tady začíná chyba. Tady je ten okamžik, kdy bychom si měli uvědomit, že náš partner na celý život má právo vědět o všech libůstkách, které máme.

Pochopitelně čím dřív to uděláte, tím lépe pro vás. Ono by se manželovi asi těžko po pěti až deseti letech manželství, kdy už to prostě v posteli neklape, těžko vysvětlovalo, že nejvíce by se mu líbilo, kdyby mu manželka strčila prst do konečníku.

A nebo naopak… Vysvětlete po takové době, kdy je na vás manžel hodný, milý a něžný a vy už toho máte plné zuby, že by vás měl pořádně pevně svázat do kozelce, seřezat vás páskem a pořádně tvrdě vám to udělat. Ano ano, cesty sexu jsou nevyzpytatelné.

Ale pak jsou tu situace, kdy prostě vyprchá kouzlo. Třeba jste si už všechno o svém libidu řekli, ale ani tak to není nic platné a najednou už to nefunguje. Co s tím? Máte podobnou krizi za sebou? A dopadlo to dobře nebo špatně? Ono totiž, ač se nám to líbí nebo ne, se sexem je to jako s penězi – je vždycky až na prvním místě!

Máte za sebou postelovou krizi?
Jak jste ji řešila? Jak ji řešíte?
Myslíte si, že se jí dá předejít?
Po kolika letech vás to „přestalo brát“?
Kdo přišel s tím, že se něco musí udělat?
Vy a nebo manžel?
Co jste nasadili za medikament?

Povídejte! Na vaše nápady bude Radim čekat
Od 21 hod na adrese
redakce@zena-in.cz!

Reklama