Málokterá šperkařská značka vás nechá nahlédnout do své kuchyně. Můžeme obdivovat jeho krásu, ale jak vznikala, se můžeme jen dohadovat. Věřte, že proces zrodu šperku je neméně zajímavý. Využijte unikátní možnosti nahlédnout pod prsty klenotníků a podívejte se, jak vzniká náhrdelník Cartier

Cartier se vydává na pomyslnou cestu s odvážností a zvědavostí a naplňuje svoje vize inspirované kulturou. Cesta za hranicí času hledá inspiraci v Africe, Indii, Číně či dalekém Orientu.

První zastávkou je Afrika, země plná energie, magického světla a nespoutané přírody. Cartier sází na smyslné formy, rytmus opakujících se linií, teplé barvy a syrovou divokost, o které vyprávějí neopracované, barevné drahokamy a zářivé diamanty.

 

Čtěte také:

Cesta pokračuje do Indie: Jako hold této zemi tisíce tváří vznikly skutečné ohňostroje barev. Styl, který bratři Cartierové objevili a oslavovali už počátkem 20. století, když vyráběli šperky pro tehdejší mahárádži. Pod názvem Tutti Frutti je tento styl chápán jako protinávrh k přísným tvarům Art Deco. 

Cartier se při tvorbě šperků i s vysokým počtem karátů nechává odjakživa inspirovat duchem doby a poezií každodenního života. Témata jako urbanita, pohyb a rychlost jsou proto dnes v ateliérech Cartier důležitými inspiračními zdroji. V kolekci na téma City vznikly velmi moderní šperky dynamických tvarů poddávajících se tělesným křivkám.

Solitérní drahokamy se svými přírodními tvary a barvou jsou stále považovány za prvotní a nejdůležitější a zdroj inspirace pro jejich ztvárnění.

Foto: Kolekce šperků L'ODYSSÉE DE CARTIER - PARCOURS D'UN STYLE

Čtěte také:

Reklama