Genetic

V letním období je opalování příjemnou relaxací. Pokožka dosahuje krásné bronzové barvy. Důsledkem nadměrného slunění bez patřičné ochrany mohou být ovšem pigmentové skvrny. Ohrožena není pouze starší generace, ale i těhotné ženy a lidé milující jarní, či zimní slunění na horách nebo v soláriu. Pro osoby, které mají problém s nepravidelnou hyperpigmentací vyvinula společnost GERnétic přípravky řady SKIN CLAIR pro domácí péči. Krém a sérum zabraňují nadměrné a nepravidelné pigmentaci. Stávající pigmentové plochy, či skvrny dokáží navíc úspěšně eliminovat. Kosmetická řada SKIN CLAIR obsahuje aktivní složky přírodního charakteru, které zpomalují syntézu kožního pigmentu, tedy melaninu, a odbourávají silně pigmentované buňky. Zároveň pokožku dostatečně hydratují a revitalizují, a to díky přírodním výtažkům v nich obsažených - bříza, lékořice, bílý morušovník a grapefruit.

K nepravidelné pigmentaci dochází hlavně v jarních měsících, kdy sluneční spektrum obsahuje velké množství paprsků, které stimulují tvorbu pigmentu. V létě se pak na pokožce negativně odráží nadměrné vystavování slunci bez odpovídající sluneční ochrany,“ uvádí Alena Kimlová, přední kosmetička a profesionální školitelka GERnétic. „Taktéž v zimních měsících je tento kožní problém často podpořen pobytem na horách, kde bývá sluneční expozice velice intenzivní. Dalšími rizikovými faktory pro vznik pigmentových skvrn je kromě neopatrného slunění také častá návštěva solária, těhotenství, užívání různých léků včetně antikoncepce, nebo používání parfémů s berga-motovým olejem. Při pravidelné každodenní aplikaci SKIN CLAIR se snižuje produkce kožního barviva a barva pokožky se tak postupně vyrovnává,“ dodává Alena Kimlová.

Jak pigmentové skvrny vznikají?

  • V kůži jsou hojně obsaženy buňky - melanocyty, ve kterých se tvoří kožní barvivo, takzvaný melanin (pigment). Ten je zastoupen jak v kůži, tak i ve vlasech a duhovce oka. Množství melaninu určuje zabarvení kůže, vlasů i očí. Vlivem UV záření a dalších faktorů může v některých melanocytech dojít k nadměrné tvorbě melaninu. Tím vzniká hyperpigmentace, jejímž důsledkem jsou nepravidelné pigmentové skvrny, či plochy. Nejčastější příčinou hyperpigmentace je nadměrné vystavování pokožky UV paprskům bez použití příslušného ochranného UV faktoru. I několik minut pobytu na slunci stačí k tomu, aby se aktivovala tvorba pigmentu a nepravidelné pigmentové skvrny jsou na světě.
  • Také v těhotenství se můžeme setkat se skvrnami na kůži. V tomto období často vzniká takzvaná chloasma - nepravidelná pigmentace v oblasti obličeje, především na čele, tvářích a nose. Tyto změny jsou způsobeny zvýšenou hladinou ženských hormonů.. K těmto kožním problémům může dojít taktéž při užívání hormonálních léků a antikoncepce.
  • Zvýšené riziko vzniku hyperpigmentace nastává také po některých invazivních kosmetických zákrocích, jako je například chemický peeling nebo laserové ošetření pleti. Skvrny na kůži se mohou objevit také po aplikaci nevhodných parfémů nebo i přirozeným stárnutím kůže.

Pigmentové skvrny se objevují především v oblasti obličeje, na krku, dekoltu nebo na hřbetech rukou. Pokud má Vaše pokožka sklon k tvorbě pigmentových skvrn, je nezbytnou součástí jejich řešení prevence. Labora-toře GERnétic vyvinuly po dlouholetém testování produkty řady SKIN CLAIR s depigmentačními a zesvětlujícími účinky. Přípravky byly vyrobeny náročnou biotechnologií výhradně na rostlinné bázi a při pravidelném užívání pomohou navrátit barevně vyrovnanou pokožku.

Genetic

Výživný bělící depigmentační SKIN CLAIR KRÉM SPF 10+ zesvětluje pigmentované plochy a působí také preventivně před vznikem dalších skvrn. Krém pokožku zároveň hloubkově regeneruje, hydratuje, omlazuje. Extrakt z břízy a lékořice pleť zjemňuje a zvláčňuje. V rámci prevence vzniku pigmentových skvrn doporučuje společnost GERnétic přípravek používat především v jarních a letních měsících, nebo v čase intenzívní sluneční expozice. Pokud hyperpigmentace již vznikla, můžeme produkt použít během celého roku pro denní i noční péči o pleť. SKIN CLAIR krém pleť zesvětlí a příjemně prozáří.
Doporučená cena za balení 50 ml: 1 470,- Kč

Depigmentační přípravek SKIN CLAIR SÉRUM SPF 15+ s výrazným bělícím účinkem je určen pro dokonalé bělení pigmentových skvrn. Exkluzivní složení séra s obsahem speciálního keratolického enzymu zaručuje odbourání zpigmentovaných buněk a zabránění vzniku dalších pigmentových skvrn. Sérum aplikujeme ve velmi malém množství lokálně na jednotlivé pigmentové skvrny, necháme vždy dobře zaschnout Po aplikaci séra SKIN CLAIR se na pokožce vytvoří jemný mikrofilm, který pleť chrání před slunečním zářením. Uvolňující se aktivní látky z bílého morušovníku a grapefruitu tlumí tvorbu melaninu. Lehký slupovací efekt urychlí odbourání pigmentu a pleť tak znovu získá svou přirozenou barvu a jemnost.
Doporučená cena za balení 25 ml: 1 775,- Kč

Genetic

Rozdíl mezi SKIN CLAIR KRÉM SPF 10+ a SKIN CLAIR SÉRUM SPF 15+

Regenerační Skin Clair krém SPF 10+ je určený k řešení větších pigmentových ploch, aplikuje se na celý obličej a krk, případně i dekolt.
Skin Clair sérum SPF 15+ je určeno k depigmentaci menších pigmentových skvrn. Sérum se aplikuje pouze lokálně na stávající pigmentové skvrny.
Oba přípravky můžeme spolu kombinovat.

Reklama