Jarní únava – téma dnešních dnů. Je konec zimy, avitaminóza je v pokročilém stádiu, a tak máme všichni výmluvu proto, že zkrátka a dobře naše biologické načasování nedovoluje v této roční době nějakou závratnou rychlost jak v myšlenkách, tak v pracovních výkonech.

Je asi pravda, že pro některé může jarní únava znamenat skvělé alibi proto, aby jim konečně skončil zimní spánek. Ti nejotrlejší dokonce prohlašují, že jarní únava přišla hned poté, co se zbavili vánoční melancholie, a tak se na ně nikdo nemůže zlobit, že jsou, jací jsou.

Ale jarní únava skutečně existuje a je způsobena vším tím ruchem a startováním organismu, který se chystá na příchod nového! Ptáčci cvrlikají, králíci už zase ramlují, hadi vylézají z děr... A vy jste na umření. Jak je to možné, když jste jedli celou zimu zeleninu?

Pokud tou zeleninou myslíte ten polystyren, který je k dostání v našich prodejnách, nedivte se. Tam abyste vitamín pohledali. Skleníkové rychlokvašné plodiny vyhnané genetikou vám moc zdraví nepřidají (a navíc nechutnají moc vábně). Takže na únavu máte svaté právo a nárok!

Pojďme si o ní tedy dnes povídat. Dokáže vás dostat na lopatky? Potřebujete se odpoledne natáhnout jak širocí tak dlouzí, abyste se pak želvími pohyby mohli dát zase do útrpného a bolestného pohybu?
Máta peprná

Nebo naopak netušíte, co to taková jarní únava je? Jen se před ostatními pochlubte, jak čilí v jarních měsících jste! Jak křepce a svěže ráno vstáváte, ještě skoro za tmy, a cvičíte za zpěvů koňader a jiného zpěvného ptactva! Nedivte se pak ale, že vás bude někdo kamenovat.

Já osobně se přikláním k „jarněúnavové“ písni Ivana Mládka, ve které se zpívá doslova: Už je tu zase to pitomý jaro, ptáci řvou, šeříky smrdí, pro samý kuřata není kam plivnout, v teple mi nakyslo strdí. Takže pokud máte doma zkyslé strdí, tak nám dnes rozhodně také napište, politujeme vás!

Trpíte jarní únavou?
Nebo jste na jaře zcela svěží?
Pociťujete na sobě viditelné změny?
Máte rádi jaro a jeho veselé barvy?
Nebo byste nejraději nechodili ven?
Jíte nějaké podpůrné prostředky?
Nebo se spoléháte pouze na zeleninu?

Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!
Nejlepší příspěvek zaručeně oceníme!

Reklama