Styl

Jak využít beze zbytku?

Dnešním tématem jsme se trefili do gusta i čtenářce s nickem eli.emanuela. Právě je v předjarním úklidu svého šatníku a řeší, co rozdat, či dále zužitkovat

Dobrý den, toto denní téma přišlo zrovna akorát. :) Pustila jsem se totiž do velkého úklidu a vyřazování nepotřebných věcí. Co dělám s oblečením? To, co lze darovat, daruji zájemcům v okolí. Kamarádky kdysi (za dob studií) pořádaly tzv. „hrabárny“. V předem daný den se všechny sešly, přinesly své nepotřebné kousky oblečení a hrabalo se. Každý si takto obohatil svůj šatník „novými“ pěknými kousky a zároveň se zbavil toho, co nepotřeboval. Zbytek šel do charity.

V současné době pěkné oblečky nabídnu kamarádkám, a co nechtějí, dávám do charity. Dokonce se již dokážu rozloučit i s oblečením, ke kterému mám citový vztah, ale už se do něj nevejdu. Po těhotenstvích má postava získala krapet jiné proporce. Aby nedošlo k mýlce - naštěstí nemám nadváhu, takže žádné schovávání oblečení ve stylu „do toho ještě zhubnu“ nehrozí, nepomohlo by to. Dokud je to ještě v módě, ať si to užije někdo jiný, proč by mi to mělo zbytečně ležet ve skříni?

To, co už je nenositelné, využiji na hadry na utírání. Kdybych měla doma šicí stroj, využila bych nepotřebné oblečení jako zdroj látky na patchwork. Zatím některé pěkné kousky schovávám a později z toho s dcerou tvoříme nejrůznější panáčky a podobně.

Jen jsem stále nevyřešila, co dělat s tím, co nelze ani darovat, ani využít na hadry. Je mi líto to jen tak vyhodit do koše. Třeba takové roztrhané ponožky - co s nimi? Jsem člověk soucitný, i s obyčejnými „hloupými“ ponožkami se nedokážu rozžehnat. Některé lze využít na výrobu nejrůznějších panáčků, ale co s tím zbytkem? Co děláte s oblečením, které už je roztrhané, obnošené? Dá se to ještě nějak recyklovat? Budu vděčná za radu. :)

eli.emanuela

Milá eli.emanuela, mluvíte mi z duše, kamarádské „hrabárny“ byly opravdu super a je škoda, že se od toho upouští. Možná bychom se dnes žinýrovaly někomu nabídnout obnošené šatstvo. A s těmi ponožkami mě napadá jediná věc. Dříve existovaly sběrny, kde se staré hadry vykupovaly a pak recyklovaly, jako třeba starý papír. Ale možná jsem jen naivní a něco takového už dnes nefunguje.

Co myslíte, milé ženy-in? Víte o něčem takovém? Co ybste dělala se starými ponožkami? Máte nějaký návrh? Napište nám, bude to jistě zajímavá informace

 

   
18.01.2012 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [2] stripek.stesti [*]

    Mívala jsem z ponožek gumičky do vlasů :-))

    superkarma: 0 19.01.2012, 00:29:29
  2. [1] Samík97 [*]

    Staré ponožky nastříhám na kroužky, ty navzájem provléknutím spojím a použiju na přivazování rajčat ke kůlu. Bohužel, je pořád víc ponožek než potřeba k rajčatům tak zbytek do popelnice (třeba s nimi ještě dřív otřu prach na nábytku nebo přeleštím boty)Sml30

    superkarma: 0 18.01.2012, 23:59:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme