Diskuze

Jak vyresit obtiznou situaci manzelka x babicka x mamka?

Chtel bych se zeptat na nazor nekoho druheho. Jsem 3 mesice zenaty, manzelka je velice mila zena. Nebrali sme se proto, ze bychom museli. Zalozeni rodiny planujeme na pozdeji, nejprve bychom chteli vyresit otazky tykajici se bydleni, atd. Obema je nam 26 let.

Manzelka je mila a hodna zena, je hodne obetava. A v tom zacina byt problem. Zaridili sme si bydleni ve vetsim meste, ale presto ona dojizdi domu za svoji mamkou a babickou. Babicka je totiz upoutana na luzko, ma Alzheimerovu chorobu, a je nesamostatna. Je ji pres 75 let, ale manzelka se o ni stara vzorne se svoji mamkou, takze na svuj vek a nemoc je babicka v relativne dobrem zdravotnim stavu. Manzelka ma babicku moc rada, drive uvazovala o tom ze by ji umistila do domova duchodcu, ptala se na podminky, a slibila ze az si ji vezmu, tak ji umisti. Jenze nyni uz nechce. Rika ze ji nemuze nechat v domove, protoze "se tam o takove lidi neumi postarat".

Zacina mi vadit, ze musi dojizdet domu a nezustane ve meste treba aspon na vikend. Jeji mamka s babickou ziji v rodinnem dome na vesnici, i ten dum ma manzelka rada. Jenze ja nechci bydlet u ni v dome, je to rodinny stred jeji rodiny a jako jeji manzel bych tam nemel svobodu a zadne slovo. Kdyz to nepatri me.

Chtel bych s manzelkou bydlet ve meste, ale nevim jak se divat na budoucnost, chtel bych aby manzelka byla samostatna, v soucasnosti je na doktorskem studiu (VS - doktorsky stupen), jednim z duvodu je prave babicka, manzelka se boji ze kdyby mela radne zamestnani tak by nezvladala starost o babicku.

Vadi mi take ze se o babicku stara se svoji mamkou, a tak pokracuje upevnovani jejich vazby. Na ukor toho abychom jako manzele planovali co my. Dovedl/a bys navrhnout co v takove situaci? Diky za kazdou promyslenou odpoved. Jozka

26.09.2009 - Partnerské vztahy - autor: jozka111

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. avatar
  [6] Prskoletka [*]

  Je málo takových co se dokáží postarat o své prarodiče a rodiče,važ si jíSml22Já v domově pracuji ,ale u nás se staráme dobře,máme jen 19 klientů je to spíš rodinný domov,ale rodina je rodinaSml22Sml67

  superkarma: 0 30.09.2009, 19:48:33
 2. [5] rae [*]

  Jožko - važte si své ženy - pokud to budete potřebovat vy, dokáže se postarat i o vás! Taky bych navrhovala - jeďte se svou ženou o víkendu - můžete být spolu, zjistíte, jaká je skutečná situace, můžete v klidu navrhnout nějakou formu střídání. Vím, že je to složité, ale takhle situace nevznikla ze dne na den, určitě taková byla už dávno před svatbou. To, že svou ženu podporujete ve studiu a ona nemusí chodit do zaměstnání a proto tím lépe dokáže pomáhat s babičkou je vám ke cti. Tím spíš, byste měl o řešení starosti o babičku mluvit také vy. Studium nepotrvá věčně, babička může potřebovat péči i po něm a může to trvat ještě roky. Mamince budou ubývat síly, vy chcete rodinu a s miminkem je to téměř nemožné takhle řešit. Navíc, jak se bude stav babičky zhoršovat, nemusí jí už domov důchodců přijmout.

  superkarma: 0 29.09.2009, 11:16:31
 3. avatar
  [4] Linde [*]

  těžko radit. Navrhla bych střídavou péči, tzn. obden se starat o babičku (pokud se stará i maminka, tak jí nechat ty druhé dny) a ty druhé dny si vyhradit na společný čas - cestování, společné nakupování, učení na VŠ, vylepšování bydlení atd.

  Pokud autor cítí, že je odstrkován už 3 měsíce po svatbě, lepší to bude pouze ve dvou případech - pokud babička umře a pokud by dali babičku do domova důchodců.

  Pokud manželka nebude chtít na nějaké kompromisy přistoupit, tak se asi nebude moct divit, pokud manžel bude trvale nespokojen, začne přebývat v práci atd.. Bydlení u babičky bych já nedoporučila. Za prvé bude stejně odstrčen, manželka se bude moc věnovat babičce trvale a více a za druhé - bral si manželku, né babičku, tak proč s ní a máti trávit veškerý časSml80

  superkarma: 0 28.09.2009, 19:48:22
 4. avatar
  [3] Louisa [*]

  A co zkusit jet na jeden víkend s ní? Třeba budeš překvapenej, že si tě ženský budou považovat. Nepíšeš nic o otci manželky, pokud není, tak budou možná holky rády, že tam mají mužský element.

  Jinak bych radila s manželkou pohovořit, zeptat se jak to ona vidí do budoucna. A zeptat se, jakou roli v tom hraješ ty. A podle toho se zařídit. Tím že jste se vzali jste ani jeden neopustil svoji rodinu, a určitě jsi nemohl předpokládat, že když tobě řekne ano, že své rodině řekne - tak já už zítra nepřijedu.

  superkarma: 0 28.09.2009, 09:14:31
 5. avatar
  [2] átéčko [*]

  Tohle jste si měli ujasnit před svatbou!!!!

  Buď rád, že sis našel ženu, která dokáže tohle! Važ si jí. pak si i ona bude vážit tebe a určitě se domluvíte.

  superkarma: 0 27.09.2009, 13:35:34
 6. avatar
  [1] Barbucháč [*]

  Jozko, ty tak trochu žárlíš, co?Sml16 Jak jsi přišel k názoru, že bys v domě své ženy neměl svobodu a žádné slovo? Už jste si společné bydlení vyzkoušeli?

  Já osobně bych společně s rodiči z žádné strany bydlet nechtěla, ale u vás je to jiná situace, podle toho jak to popisuješ. Nestav stojí ženu do situace, aby se musela rozhodovat mezi tebou a svou babičkou. Společně vymyslete kompromis.

  superkarma: 0 26.09.2009, 20:32:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Vztahy a sex

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme