Magie

Jak vychovávat dítě podle znamení – dokončení


Jak jsme slíbili, dokončíme malý astrologický průnik do mnohdy složitých duší našich dětí. Včera jsme skončili u motýlků Blíženců. Dnes navážeme malými filozofy Ráčky…

Malý Ráček

Kým je? Malý Rak je předně malý filozof, filantrop a jemná bytost. Jakkoli se tyto děti snaží v určitém věku vystupovat jako drsňáci, uvnitř jsou rozechvělí a jemnocitní. Tvrdá skořápka, kterou si zvláště chlapci brzy vytvoří, má jen ochránit zranitelné jadýrko. Rak je mazlivý a také urážlivý. Rád stojí v roli oběti. Pokud mu něco vytýkáte, nebo zakážete, počastuje vás tak vyčítavým pohledem, že začnete přemýšlet, jestli náhodou nejste reinkarnovaný Herodes.

Čím vyniká? Raci bývají nadané děti. Především v umělecké oblasti. Mají cit pro hudbu, modelují a většinou jsou na tom dobře i pohybově. Rak má v těle rytmus. Umí rýmovat a mívá básnické střevo. Rád vaří.

Co po něm nechtějte? Na Ráčky se musí pomalu. Nemají rádi, když se křičí, nebo přílišnou přísnost. Nechtějte mít z Raka horníka nebo programátora. Zato například počítačová grafika už by mu byla blíž. Nechtějte, aby se váš Rak jen tak klidně „spláchl“, protože není žádný žulový kvádr. Raci nemají rádi příliš mnoho odpovědnosti.

Jak vás vidí? Především jako oporu, pomocníka, kamaráda a tak trochu i vrbu. Rád vám bude naslouchat a rád se i svěří. Až do dospělosti mají tyto děti k rodičům intenzivní vztah. Rodina je pro ně velmi důležitá. Chlapci v Raku zpravidla preferují maminku. Vidí vás očima dítěte prakticky celý život.

Jaký volit přístup? Buďte k němu pozorní a pokuste se vnímat přes jeho pocity více nežli přes ty své. Jakýkoli náznak nedorozumění okamžitě vycítí. Pokuste se podporovat jeho osobnost. Raci často mívají pocity nestatečnosti a nejistoty. Pokud se mu nedaří, bude potřebovat ujistit, že to opravdu není konec světa.

Malý Lev 

Kým je? Je velký člověk už od dětství a je v popředí. Je to hrdý zastánce nebohých a „bojovník za práva černochů“. Bývá samostatný a všechno ví nejlíp. S výrazem profesora reaguje na vaši nejistotu slovy: „To teda nevím ani JÁ!“ :) Děti Lvi jsou veselé, optimistické a vždycky připraveny si hrát. Působí dojmem bezstarostnosti a sluneční podstaty. Už od dětství je Lev férový. Oblíbená hračka: královská koruna. :)

Čím vyniká? Lvíček je předně herec. S přehledem vám vystřihne neuvěřitelně trpící šelmičku, stejně obratně jako šťastného človíčka bez problému. Je to také ale malý demagog. Lvi jsou všestranné děti, které všechno dělají se zvláštní grácií. Touží po uznání. Lev metař bude působit jako mistr oboru a předloží vám své povolání jako jedinou možnost, jak zachránit svět. Zpravidla ale Lvi dosahují vysokých míst.

Jak vás vidí? Jako sobě rovné – pokud on není rovnější. Moc rád vás bude poučovat a tvářit se jako ředitel zeměkoule, který vás žoviálně nechává na pokoji, protože vás má rád. Chce, abyste byli nejlepší rodiče na světě. Chce se s vámi chlubit. Chce být milován. Malý Lvíček potřebuje obecenstvo a potlesk, a toho se mu zpravidla pro jeho přímo rozkošný způsob jednání dostává vrchovatě. Umí si vás omotat kolem prstu, a co víc. Budete tam omotaní rádi.

Jaký volit přístup Jakkoli je malý Lev megaosobnost, není těžké jej vychovávat. Je přístupný rozumným argumentům, pokud nepozná, že je veden. Chvalte ho a bude příst jako kočička. Dítě ve Lvu (i dospělý člověk) je velice choulostivý na křivdu a ponížení (i u druhých). Vždycky chce vynikat. Nechte ho zářit. Dávejte dobrý pozor, aby například trest nebyl větší než vina. Uzavírejte kompromisy spíš než striktní příkazy. Lev nechce být ovládán – on sám je vládcem. Už odmala. Pozornost, kterou mu dáte, vám vrátí mnohonásobně – nikdy na vás nedá dopustit – bude za vámi stát, i kdyby měl být jediný. Lev je statečné a spravedlivé, byť velice dominantní dítě. Nesrážet – podpořit.

Malá Panna  

Kým je? Předně malým pitvalem, který se hrozně rád zabývá detaily. Bude do omrzení rozebírat, co jste kdy řekli a co na to řekl někdo jiný. Bude vám povídat o spolužácích s neuvěřitelnou přesností a citem pro každou maličkost. Panenky jsou mistři analýzy a k životu potřebují jistý plán. Milují plánování budoucích událostí. Je to roztomilý mentor, který na vás nenechá nit suchou. Má pozorné oči a zálohuje každý pohyb vašeho obličeje, který okamžitě podrobí důkladné analýze.

Čím vyniká? Hlavně schopností všímat si věcí, které jiní přehlédnou. Události vnímají celkově, včetně dojmu. Jsou schopni neuvěřitelně přesně hodnotit okolnosti a nazývají věci pravými jmény. Rozpitvají cokoli na prvočinitele a donutí vás zamyslet se i nad tím, co byste jinak odsunuli. Panna je precizní už od dětství. Vyžaduje, aby se dodržovalo to, co se řeklo. Uvažuje vždy s chladnou hlavou a její kritika umí být zdrcující.

Co po ní nechtějte? Nechtějte, aby byla akční a vrhala se do neznáma. To by jí šlo doslova o život. Potřebuje věci zanalyzovat a probádat. Nechtějte po Panně nějaké emotivní jednání. Panna není prosta emocí, ale než by se rozplakala na veřejnosti, raději bude předstírat, že se jí to netýká. Nežádejte po ní model „krize se řeší, až když nastane“ – dopředu má všechny krize již promyšlené, včetně následků.

Jak vás vidí? Velice zkoumavě, kriticky, detailně a má vás zcela zanalyzované. Panny nejsou lidé, kteří by v dospělosti nějak výrazně lpěli na rodičích. Zpravidla preferují otce. Nikdy se ovšem neotočí zády k matce. Malá Panna vidí v rodiči především učitele, zdroj informací a ráda by tam měla vzor.

Jaký volit přístup? Na Pannu nepotřebujete příliš pevnou ruku. Dejte jí možnost a uvidíte, že si pravidla vytvoří sama. Potřebuje je. Panna nesnáší chaotickou domácnost, každý musí mít svůj úkol. I ona. Panna je odpovědné a pořádné dítě, které si potrpí na harmonické prostředí. Není potřeba přísnost, ona je dost přísná sama na sebe. Děti Panny milují pořádek, ale paradoxně nemusí mít věci vždy do komínků. Vědí ale přesně, kam co dali. Oblíbená hračka: Malý chemik a mikroskop.

Malá Váha

Kým je? Dítě Váha rádo poslouchá. Bude vyžadovat pohádky a hodně mluveného slova. Váha má obrovskou potřebu harmonie. Snadno ji něco rozhodí. Váhy jsou urážlivé. Jestliže narušíte její vnitřní pocit uspořádanosti, přestane komunikovat. Vyhýbá se konfliktu, dokud je to možné. Bude zatloukat, ale neumí lhát. Děti ve Váhách potřebují hezké prostředí.

Čím vyniká? Váhy mají jemný cit pro umění a milují krásné věci, hezké tváře, hezkou hudbu. Potřebují soulad a mají vesměs uhlazené chování, které je příjemné. Jejich hlas bývá jakoby plyšový a jejich způsob komunikace bývá bez zahrocení. Jsou vtipné. Jejich humor postrádá sarkasmus. Děti Váhy jsou opatrné na své hračky. Oblíbená hračka – malý klavír, různé mozaiky, oblečky na panenky. Váhy zpravidla dobře tančí.

Co po ní nechtějte? Aby se alespoň dvakrát denně nepřevlékla, aby jí pokojíček zařídil někdo jiný než ona, aby se výstředně oblékala, aby si hrála s něčím, co je špinavé. Těžko budete mít z Váhy automechanika, ale jako designérovi jí to bude slušet. Váhy zajímá architektura a například umění starého Řecka. Z hudby preferují mollové akordy.

Jak vás vidí Velice pečlivě. Z hloubky svého vnímání hodnotí všechno, co říkáte a uděláte. Chce se vašimi slovy řídit, chce se s nimi ztotožnit. Pokud se ale Váha nepřesvědčí o bezúhonnosti svých rodičů, odejde. Ze vztahu k nim pak zbude jen pocit odpovědnosti. Váha příkoří rodičů málokdy spláchne, protože bývá zasažena přes srdce.

Jaký volit přístup? Dávejte pozor, co se jí líbí. Pokud jí dáte prostor, přesvědčí vás, že má vybraný vkus. Nesnáší křik a nadávky. Pokud pláče, není to účelové. Váhu moc nebijte – ani to nepotřebuje. Mnohem větší službu vám udělá malý rozhovor. Váha vám bude umět vysvětlit, proč udělala právě to či ono, protože umí dobře pojmenovat věci, pocity i důvody. Pokud je zahnána do kouta – lže, ve strachu z trestu. Když je vystavena dlouhotrvající disharmonii – stáhne se, přestane komunikovat, nebo odejde!

Malý Štír

Kým je? Malý, střední, velký i starý Štír je věčným studijním materiálem. Máte-li doma Štíra jakékoli velikosti, máte o zábavu postaráno. Jak v dobrém, tak i ve zlém. NIKDY si nebudete jisti tímto tajemným tvorem. Dítě Štír je polotovar, který jste dostali do ruky a máte obrovskou odpovědnost. Zatímco on se zabývá doslova vším, co nabízí život na Zemi, vám nezbývá než se modlit, abyste neudělali chybu. S lehkostí a klidem vás postaví před rozhodnutí, které je vždy buď, a nebo. Libuje si v tajemstvích a záhadách. Jeho vnímání nemá konce, jeho možnosti rovněž. Smrt je pro většinu Štírů jen součástí života a zajímá je tak jako život sám. Vždycky bude obklopen tajemstvím a nikdy vám nedovolí do něho proniknout úplně. Mockrát si to budete myslet, ale jen do té doby, dokud nezjistíte, jak jste byli mimo. Oblíbená hračka: nějaká dětská gilotinaJ, nahaté panenky, klidně i kus polena, provázek (rád dělá uzly), barvy, hlína a VY. :)

Čím vyniká? Malý Štír je především hrozně zajímavé dítě. Jestli nemáte rádi rutinu, tak jste na správné adrese. Každý den je pro něho něčím nový. Každý člověk, vy i on sám. Je vynikající psycholog a nedá se ošálit. Jeho zkoumavé, pronikavé oči vám vidí až do žaludku. Většinu vašich reakcí zná dřív, než zareagujete. Je mistrem manipulace. Budete vždy tam, kde vás chce mít. Ví, co si myslíte. Štíří duše je tak široká a hluboká, že zde naleznete snad úplně všechny vlastnosti. Vyžaduje věci v jejich ryzí podobě. Štír nikdy nezapomíná!

Co po něm nechtějte? Cokoli, co nechce, protože to stejně neudělá. Jen vás geniálně přesvědčí o tom, že to vlastně není to, co jste chtěli. Nechtějte, aby vás veřejně obdivoval. Může si vás hluboce vážit, a přesto bude zvyšovat nároky. Nechtějte, aby se nezabýval i ošklivými věcmi a nekladl vám prapodivné otázky. Všechno, co nabízí tento svět, Štír potřebuje ke svému růstu. Nic mu nesmí zůstat utajeno. S každým neúspěchem roste. Tohle neumí nikdo jiný, jen Štíři. Nechtějte, aby odpouštěl – nedokáže to, dokud nedojde k zadostiučinění. Dokáže být záludný a jednat za zády. Jeho odplata bývá nelítostná, i když v hloubi duše soucítí. Koho ovšem Štír pojal za svého – toho nenechá padnout, i kdyby měl sebe obětovat.

Jak vás vidí? Štíři milují své rodiče. Chtějí být na ně pyšní. Jsou neuvěřitelně loajální, ale velice kritičtí. Klidně půjdou a řeknou, že jejich rodič je špatný člověk. Běda ale, jak si to zkusí říct někdo jiný. Početí, zrození a mateřství pokládají i v dospělosti doslova za svátost.

Jaký volit přístup? Velmi opatrný. Štír je neodhadnutelný vámi, ale vy jste doslova průhlední pro něho. Nesnáší lež a přetvářku, a přitom je v tom samém mistr. Vždycky bude o krok před vámi. Štíra vychovávejte k poctivosti vlastním příkladem. Pokud uděláte něco jiného, než co mu předkládáte za správné, bude vás mít za pokrytce a vrátí vám to. Nelžete Štírovi, je to marné. Zapomeňte na odpověď typu: „Až budeš starší, povím ti to,“ protože okamžitě usoudí, že odpověď neznáte, jen hledáte alibi. Odpusťte mu velký zájem o sex již od útlého dětství. Štíří podstata je o smyslnosti. On sám bude jednou sexuálně nejpřitažlivější znamení celého zodiaku. Vztahy se Štíry bývají fatální. Někdy i pro rodiče. Máte-li Štíra – máte celý zodiak.

Malý Střelec

Kým je? Soudcem jak vaším, tak svým vlastním. Mezi Střelci je opravdu hodně soudců, pro jejich obrovskou potřebu spravedlnosti a schopnosti se za ni bít. Všechno hodnotí tak, aby to prospělo celku. Ani na sebe ale nezapomenou. Dítě Střelec se těžko vychovává, protože jeho pojetí spravedlnosti nemusí být tím vaším. Ovšem on uznává jen tu svou. Děti Střelci jsou kontroverzní, ale výteční diplomaté. Malého Střelce musíte o věci přesvědčit argumenty, které přijme za své. Nebude dělat nic, co by šlo mimo jeho představu dobra. Je prudký, ale odhadnutelný. Vznětlivý, ale rychle chladne. Jeho hněv netrvá dlouho – nepotřebuje to.

Čím vyniká? Schopností vycítit, co je nejpotřebnější, vycítit nejzranitelnější místo člověka i humorem, který je jen a jen jejich specifikem i zbraní. Humor malého Střelce má blízko k satiře, je sarkastický, mnohdy i černý. Umí se výtečně bavit na cizí úkor. Je to rošťák i v dospělosti. Někdy se směje jen on sám... :)  Rovněž je dobrým kritikem. Jeho kritika je sice nelítostná, ale namnoze správná. Jestliže vám Střelec řekne, že vám to nesluší – vezměte si jiné šaty, i když byly drahé. Nezná milosrdnou lež. Opravdu vypadáte jako blbec. Jedná bez příkras. Svou upřímností jsou Střelečci schopni i zranit. Často přemýšlejí, až když promluvili. Pokud chtějí ranit, udělají to jednou větou. Střelci jsou bojovníci slovem, nikoli činem.

Co po něm nechtějte? Aby se něčeho vzdával. Nerad opouští staré věci. Má k nim vztah. Není právě novátor, i když se nechá někdy přesvědčit, že je to ku prospěchu. Pak bude věc obhajovat. Střelci jsou tak trochu sentimentální, ač to mistrovsky kryjí právě svou satirou. Na svoji osobu bývají choulostiví. Nechtějte po malém Střelci, aby se zabýval detaily – nemá je rád. Dívá se na věci z globální pohledu. Nechtějte, aby recitoval, ale zpívá celkem s elánem. Nechtějte, aby se přetvařoval (ani před tetičkou), protože to neumí. Jestli se mu medvídek, kterého mu donesla, nelíbí, řekne, že je hnusnej. Pokud ho koupila v sekáči, nebo ho měla doma a váš malý Robin Hood to ví... no nazdar!

Jak vás vidí? Jako zkoumaný objekt. Hlídá vaše chování a hodnotí ho. Střelci mají rádi své rodiče. Nestraní se jich, pokud jsou vztahy harmonické. Hodně Střelců zůstává s rodiči dlouho i v dospělosti. Jednoho z rodičů pak často hledají v partnerovi.

Jaký volit přístup? Nechte malému Střelci možnost rozhodnout se, co si vezme na sebe. Znám jednoho malého Střelce, (dívku), která má skříň ve sklepě. Doma si obleče při odchodu do školy to, co má připraveno, ale z domu odejde v tom, co se jí líbí. Střelci mají vkus, který je neotřelý. Pokuste se Střelci nekřivdit a občas se zasmějte jeho vtipu, i když máte pocit, že byste se spíš rozplakali. J Pokuste se přijmout fakt, že máte doma nejupřímnější znamení horoskopu, ač chápu, že jeho upřímnost někdy není vůbec příjemná. Pokuste se Střelce směrovat, nikoli lámat. Dejte mu samostatnost, udělá mu to dobře.

Nemysleme si, že dítě je beztvaré a že si z něho vymodelujeme, co chceme. Je to osobnost už odmalička. Je potřeba vnímat jeho duši a počítat s jeho vlastnostmi, které si přineslo. Můžeme hodně vylepšit, ale nemůžeme vytvořit jinou bytost, podle své představy. To už za nás udělaly geny a vesmír. Berme svého potomka se vším, co k němu patří. Naše dítě je nový člověk, nikoli prostředek k uskutečnění našich nesplněných přání. 
Buďme rádi za to, že je.
 

   
02.09.2008 - Astrologie - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [67] malá paní [*]

  Astrologie mě vždycky zajímala a věřím,že povahy jednotlivých znamení sedí s ohledem na výchovu.Mám pětiletýho štírka a dvouapůletou rybičku a sedí na ně spousta věcí.

  superkarma: 0 04.09.2008, 08:46:26
 2. [66] Champy [*]

  Náš malý roční ráček je velmi urážlivý a moc vázaný na maminku. Takže zatím to fakt sedí.

  superkarma: 0 03.09.2008, 23:02:01
 3. avatar
  [65] LidusP [*]

  No tak na naši malou lvici to sedí. Už od porodnice řvala jako lev a nejraději si hraje na princezny. A co se týká střelců, tak kromě malých nepřesností to jsem úplně já. Co na srdci to na jazyku. A je pravda, že já jsem si našla přítele který se podobá mému tátovi. Ale toho mi už nikdo nevrátí, bohužel.

  superkarma: 0 03.09.2008, 21:02:57
 4. avatar
  [64] Michaela Kudláčková [*]

  Julianna: Tak to jsem moc ráda. Přeji mu hodně štěstí

  superkarma: 0 03.09.2008, 17:08:51
 5. avatar
  [63] Julianna [*]

  michaela.kudlackova: Míšo, je to naprosto přesné, syn je ráček - filosof to jo, velké ramena, drňácký obličej, ale citlivá dušička, děsně urážlivá a přítulná. Pohyb má v těle, neposedí, nepostojí, chce se učit šermovat, chce chodit do karate a tři roky chodí cvičit gymnastiku. Taky nám stále veršuje, vymýšlí si příběhy, občas nechápu, kam na to vůbec chodí. Astrolog Havelka mi kdysi řekl, ať ho dáme na jazyky a hudbu, že mu to půjde. Jenom mi to potvrzujete.

  superkarma: 0 02.09.2008, 20:53:39
 6. avatar
  [62] aiša [*]

  jo a syn , v tom raku ho poznávám i když tam je něco málo odlišností,

  superkarma: 0 02.09.2008, 19:40:41
 7. avatar
  [61] Mirly [*]

  Moc na horoskopy nedám, přečetla jsem si ale Váhy, ve kterých je můj /už odrostlý/ syn. Překvapilo mne, jak dokonale jej vystihují, včetně čistoty a zájmů. Snad dokonce astrologii začnu věřit.

  superkarma: 0 02.09.2008, 18:06:29

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] Tini [*]

  shb: asi ta telepatie

  superkarma: 0 02.09.2008, 16:42:28
 2. avatar
  [59] shb [*]

  Tini: proto jsem ti řekla nymfo...

  superkarma: 0 02.09.2008, 16:37:56
 3. [58] Tini [*]

  Simba: aha v anglictine je to jenom nymfo...tak jsem si to popletla

  superkarma: 0 02.09.2008, 16:24:42
 4. avatar
  [57] Simba [*]

  Tini: nymfa a nymfomanka jsou dvě rozdílné věci

  superkarma: 0 02.09.2008, 16:05:59
 5. avatar
  [56] femme [*]

  Váhu moc nebijte – ani to nepotřebuje - tak tohle měl číst můj otčím, když jsem byla malá, ale né že bych to dost často nepotřebovala

  superkarma: 0 02.09.2008, 14:31:51
 6. [55] Tini [*]

  shb: Muj pritel mi rika,ze jsem nymfa ...no nemyslim si to

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:47:42
 7. avatar
  [54] shb [*]

  Tini: ahoj! ta 52 , štíři jsou pro mně fatální...ale je pravda, že mají obrovký prostor, do kterýho jen tak někoho nepustí, a sexualita? to ani nemluvím, jsou pro mně masakr

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:38:06
 8. [53] Tini [*]

  Jinak pridavam se do klubu vzteklin Snazim se na sobe pracovat, ale holt nekdy je to tezke

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:29:12
 9. [52] Tini [*]

  Laila: jo jo...tak to ja jsem si vzdycky od mamky tajne zkousela podprsenky to jsou holt stiri...vyvinuta sexualita uz od narozeni.
  Syn moji nejlepsi kamaradky je tak stir a ten porad rika, ze ma ale fakt velky penis a to mu jsou 3

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:28:42
 10. avatar
  [51] Vivian [*]

  Laila: já jsem taky velká vzteklina Budu muset na sobě pracovat. A o to asi jde.

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:26:35
 11. avatar
  [50] Evikus [*]

  Laila: Tý brďo koukám, že máš ty děti jen něco přes rok od sebe, to musí být teda záhul

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:17:47
 12. avatar
  [49] Laila [*]

  Tini: ta moje štírka už teďka, ale sama od sebe říká "až budu velká: budu pít taky kafíčko/budu mít vousy/velký prsa" a to ji budou teprve tři

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:06:21
 13. avatar
  [48] aiša [*]

  Ťapina: s těma plyšákama to sedí,pozor na to,měla jsem méďu se jménem Brumla , sešívanej,prostě hrůza,maminka aby mě ho sebrala využila že se k němu dostal pes a trošku ho ....chudák pes když jsem přišla domů a konec konců chudák maminka , já z toho měla parádní ,no výsledek byl ten -uši se přišili,tlapka sešila a zašila,víckrát mě na něj už nikdo nesáhl.No teď když čtu o malejch střelcích , spoustu věcí ze svého dětství chápu i ten vztah k rodičům.Prostě byla jsem a jsem normální trošku střelenej střelec. Mimochodem toho méďu mám dodneška až se tu

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:05:31
 14. avatar
  [47] Laila [*]

  Vivian: noo, jde, musí ale fakt, že s druhým vodnářem, to jde líp, tak nějak samo asi jsem na štírku moc velká vzteklina

  superkarma: 0 02.09.2008, 13:04:12
 15. avatar
  [46] Landriel [*]

  Ťapina: jasně, že nezapomíná. Taky si dodneška pamatuju, jak jsem dostala ve školce nespravedlivě na zadek za něco, co jsem neudělala. I když ta bába už je stopro po smrti, ve mně to prostě je.

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:58:04
 16. avatar
  [45] Ťapina [*]

  Aja: Budeme to muset důkladně propočítat

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:57:12
 17. avatar
  [44] Sonne [*]

  Vždyť to říkám, mějte ráčky!! Já na něm určitě zapracuju s požehnáním mých rodičů - jednoho doma měli (to jako mě) a nemohou si ho vynachválit Jen doufám, že na sebe nenechá čekat a nebude z něj lvíčátko

  Je to zvláštní, podle popisu bych beránka určitě nechtěla. Jednoho doma mám a musím říct, že to s ním vůbec nebylo tak hrozné, jak to může vypadat!! Potřeboval být JENOM pořád zaměstnaný a mít pocit, že je důležitý (přesně jak se píše v horoskopu).

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:34:14
 18. avatar
  [43] Aja [*]

  Ťapina: Ty si koukej zjistit, jestli teda není už pozdě, co se vyvine za robě ze Štíra a Střelce...

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:27:27
 19. [42] Lindaa [*]

  My máme doma obcas veselo a ted uz vidím proc . Tvrdohlavá hyperaktivní beran(ice) ve spojení se ségrou váhou, která bud lze a nebo se s nikým nebaví, ...a to korunováno mou osobou coby strelce (s velkým S), který po nich chce pravdu a vecne si ze vseho a vsech sarkasticky delá srandu.... a k tomu tatík vodnár, kterýho skoro nic nevyvede z jeho klidu, ALE kdyz zahrmí, tak se i strelec schová a jenom ta pitomá beran(ice) se s ním dál hádá..... já se vázne divím, ze nám sociálka deti uz dávno neodebrala, asi ctou horoskopy

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:24:30
 20. avatar
  [41] ToraToraTora [*]

  Mám doma Štíra a Ráčka. Ne, opravdu si nemyslím, že bych se nudila.ˇZvlášť domácnost se Štírem připomíná přípravku na psychiatrii

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:20:13
 21. [40] Tini [*]

  Tak kombinace stir a vodnar, bych rekla, ze je vice nez v pohode. Muj tatka a moje teta jsou vodnari a mohu rici, ze mam s nimi vynikajici vztah a hodne hodne legrace
  Ja pokud jeste mohu udelit malou radu, ja jsem vzdy respektovala lidi, co me brali sobe rovnou, lidi co mi nerikali "ale prosim te to ty nemuzes vedet, vzdyt kolik ti je"atp.(to me roztaci do bela ) Lide, kteri me respektuji a dokazou si vyslechnout muj nazor a zhodnotit jej, dokazi se mnou vest diskusi, nelhat a byt uprimni...tem bych snesla modre z nebe a vzdy je budu ochranovat a nalezite respektovat! Muj tatka to pochopil nastesti dost brzo

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:15:56
 22. avatar
  [39] Vivian [*]

  Ťapina: a já ti přeju Vodnáře dvojčata A nech si ještě před porodem napsat Neurol do zásoby

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:15:14
 23. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  Laila: Jer to ale nejzajímavější znamení horoskopu :-)

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:05:58
 24. avatar
  [37] Ťapina [*]

  Ty malý Štíry vám přeju Já bych se doma mít nechtěla

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:02:41
 25. avatar
  [36] Vivian [*]

  Laila: jé, ty jsi taky Vodnářka a taky máš malou Štírku Tak to mi musíš někdy napsat, jak vám to spolu jde...

  superkarma: 0 02.09.2008, 12:01:06
 26. avatar
  [35] bookcase [*]

  Máme doma Střelce a sedí to

  superkarma: 0 02.09.2008, 11:56:52
 27. avatar
  [34] Laila [*]

  Tini: Sonne: budu se tím snažit řídit, díky

  superkarma: 0 02.09.2008, 11:43:07
 28. avatar
  [33] Laila [*]

  L_B: to by mě taky zajímalo partnerský nepotřebuju, na něj za ty léta už vím, co a jak

  superkarma: 0 02.09.2008, 11:42:24
 29. avatar
  [32] L_B [*]

  hmmm...tak nas maly racek je jeste moc maly na to, aby se delaly zavery, ale uz v porodnici bylo poznat, ze je mirnejsi, mazlivejsi a jemnejsi nez jeho ted dvouleta sestra lvice...na tu vubec nevim, jak jit - vsechno si dela po svem, kdyz nedosahne sveho, tak jeci...bohuzel, ani tento clanek mi moc neporadil, jak na ni, protoze pochvaly vetsinou zdarne ignoruje (stejne, jako vyhruzky )...
  ...asi budu muset proste pockat, az vyroste a odstehuje se...

  jinak to ale docela sedi...


  michaela.kudlackova: mozna namet do budoucna: - zajimalo by me, jak funguji znameni mezi sebou, jako sourozenci...

  superkarma: 0 02.09.2008, 11:25:12
 30. [31] Tini [*]

  Sonne: Presne. To je ono na rovinu. To je neco co mi rodice nikdy nepochopili! To bylo porad, na to jsi jeste mala a mlada, no tak to podle toho dopadlo!

  superkarma: 0 02.09.2008, 11:08:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme