.

Jak vybrat správnou autosedačku?

Cestování

Jak vybrat správnou autosedačku?


dětská autosedačka

Myslete na bezpečí svého dítěte pokaždé, když budete společně nasedat do automobilu. Vtomto případě totiž neplatí: „Jedu jenom kousek, nebudu ho poutat, je to zbytečné. Cestu znám zpaměti, tak co by se mohlo stát?!“

I na malé vzdálenosti nás může potkat velká nepříjemnost a umístit dítě do dětské autosedačky správného typu by se pro každého řidiče mělo stát naprostou samozřejmostí.

 

Jak vybrat správnou autosedačku?

 

Základním kritériem při výběru vhodné a hlavně bezpečné autosedačky je váha a výška dítěte, které v žádném případě nesmí autosedačku přerůst. Dále je potřeba dbát na to, aby byla technologicky a tvarově vhodná právě do vašeho automobilu. Existuje několik skupin sedaček pro různě velké děti. Pro jakou skupinu je sedačka určena, poznáte snadno podle zkušební značky, která je na ní umístěna.

Zkušební značka
•obsahuje jméno výrobce a jméno produktu
•značeníUniversalznamená, že schválená sedačka je použitelná téměř v každém autě
•9–25 kg udává váhový rozsah a rozsah použití
•E 4v kroužku je zkušební symbol a kód země (E8 – ČR, E1 –Německo, E4 – Itálie...)
•03301074 je číslo zkušební značky (první dvojčíslí udává současnou verzi normy /03/– sériové číslo

Bude sedačka vhodná pro váš automobil?


Na zkušební značce je uveden údaj o možnostech použití. Většinou bývá označení „Universal“, což znamená, že taková sedačka je vhodná pro všechny vozy. Přesto ji před nákupem ve svém voze raději i sdítětem vyzkoušejte, protože montáž a používání, jsou u každého typu vozu velmi odlišné.

Stále víc nových automobilů je dnes vybaveno úchytkami pro tzv. ISOFIX-sedačky. Při této technice je speciální sedačka jednoduše zasunuta do uložených západek ve voze. Montážní chyby při této technice jsou prakticky vyloučeny. Je-li to ve vašem autě možné, měli byste ISOFIX-sedačku používat.

 

Při montáži dětské sedačky do automobilu vždy dbejte na návod k použití! Sedačka musí být uchycena bezchybně.

 

Tři hlavní chyby při používání autosedaček

1. Nedostatečné upevnění

Dětská sedačka se nehodí ktypu vašeho auta nebo k dítěti. Toto je jasné znamení, že při nákupu nebyla vyzkoušena nebo doporučení bylo špatné.

2. Chybná montáž

Velmi často spočívá tato chyba ve špatném postupu při montáži. Vždy postupujte přesně podle návodu.

3. Příliš volně montované sedadlo, příliš volně připoutané dítě

Tento problém se nejčastěji vyskytuje u dětských lehátek (vajíček) a u systému „kalhotových šlí“. Na jedné straně není dětské sedadlo uchyceno popruhem ke karoserii co možná nejpevněji a na druhé straně je dítě upoutáno sedadlovými popruhy příliš volně.

Užitečné rady

•Chraňte své dítě používáním správné dětské autosedačky, která poskytuje standardní zabezpečení a je vhodná pro váhu a výšku vašeho dítěte.
•Když umísťujete dětskou sedačku do auta, vždy se řiďte přiloženým návodem.
•Ujistěte se, že dětská sedačka je správně umístěna vždy, když ji chcete použít. Určitě si ponechte kopii návodu pro umístění autosedačky po ruce v autě. Pokud je sedačka správně připoutána, nedá se s ní téměř pohnout.
•Vždy se přesvědčte, že dítě je správně připoutané (popruhy těsně přiléhají k tělu, jen plochou dlaň lze protáhnout), že neproklouzne pod pády a že pásy nevedou přes krk. Vyvarujte se silného navrstvení oblečení.
•Nikdy nevozte dítě bez správné sedačky, i když jedete na krátkou vzdálenost.
•Dávejte sami dobrý příklad tím, že používáte bezpečnostní pás.


Rady při nákupu
•Při nákupu sedačku vyzkoušejte rozhodně i s dítětem a nechte si odborně předvést, jak ji umístit do automobilu. Žádejte návod včeštině.

•Sedačka musí být pro dítě bezpečná i pohodlná a příjemná.

•Pokud kupujete sedačku z druhé ruky, ujistěte se, že nevykazuje mechanické poškození a že je plně funkční. Opět žádejte český návod kpoužití

 

Širokou nabídku dětských autosedaček renomovaných značek jako je Cybex, Peg Pérego a Römer naleznete vprodejnách Babystar. Více informací na http://www.babystar.cz

Jedny znejlépe oceňovaných na českém trhu jsou autosedačky značky Cybex.

Solution X fix

Montáž: Montáž do auta systémem ISO FIX

Popis produktu:

Díkyrevolučnímu L.S.P.systému (systém na ochranu protipřímému bočnímu nárazu) je síla bočního nárazu systematicky redukována. Díky tomuto novému tvaru jsou uvedeny do pohybu takové reakce, při kterých chrániče hlavy a ramenou absorbují sílu těla ihned vprvním momentu nárazu a uzavřou citlivou část hlavičky dítěte do bezpečné zóny sedadla

3 polohy náklonu opěrky hlavy

Tou nejdůležitější částí tohoto nového bezpečnostního konceptu je celosvětově patentovaný 3poziční náklon opěrky hlavy, který elegantně a bezpečně řeší problém pádu dětské hlavičky vpřed, když dítě usne. Speciálně vpřípadě bočního nárazu hlavička Vašeho dítěte zůstává uvnitř bezpečné zóny a neupadne do nebezpečné polohy. Tento jedinečný bezpečnostní rys zaručuje maximální ochranu a více než80% bezpečnost při takovém druhu nehody.

 

Tento zvláštní bezpečnostní koncept udělal dojem na specialisty, kteří prováděli test německého automobilového časopisu Auto Bild. Vporovnání sdalšími 9 novými bezpečnostními sedačkami fáze II/III, CYBEX SOLUTION získalo vítězství sohodnocením „velmi dobré“ a navíc získalo titul příkladné (exemplární), udělený auto magazínem (č 33/2005). CYBEX SOLUTION je také první mezi bezpečnostními sedadly, která splňují velmi přísná kriteria nové normy ECE R44/04. To znamená 100% bezpečnost!!!


Doporučená prodejní cena: 4290 Kč, do konce března vakci za 3990 Kč


Více informací na http://www.babystar.cz

   
03.04.2009 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [11] ova9 [*]

  Urcite je pro deti bezpecnost prvorada, proto je treba vybrat tu spravnou

  superkarma: 0 26.04.2009, 21:11:20
 2. avatar
  [10] Myškomedvídek [*]

  SOUHLASÍMSml50Sml75

  superkarma: 0 25.04.2009, 15:52:44
 3. [9] FAXÍK [*]

  je důležité, aby mělo dítě správnou autosedačku

  superkarma: 0 21.04.2009, 10:49:32
 4. [8] 000444 [*]

  jsem ráda,že v takové autosedačce nemusím sedět já...syn je po vystoupení ze sedačky protivný,musím ho pořád něčím bavit,ale co nadělám,pro bezpečí syna je to důležité.

  superkarma: 0 20.04.2009, 19:56:11
 5. [7] Anime Otaku [*]

  Kassy: Zkus auto s výškově nastavitelným pásem nebo menší auto . Tenhle problém mám taky, buď mi pás drtí prsa nebo krk a ani jedno není moc fajn

  superkarma: 0 03.04.2009, 17:27:56
 6. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Ty klipy jsou drsný, ale účinný.

  superkarma: 0 03.04.2009, 11:59:51
 7. avatar
  [5] Kassy [*]

  Já chci taky... Pro sebe. Chci podsedák, který unese mých 60 kilo a budu si ho moct dát i na sedadlo řidiče. Ale to neexistuje... Když vede pás přes krk dospělému člověku, tak to zřejmě nevadí a výrobce aut, sedaček ani tvůrce předpisů to zřejmě netrápí...

  superkarma: 0 03.04.2009, 11:26:34
 8. [4] Lindaa [*]

  My jsme uz za vodou, ale pro jistotu mám v kufru podsedák pokud mají holky s sebou mladsí kámosku a pokud hlídám známým malé deti tak vzdycky hlásím "díte dodat spolecne se sedackou". Clovek nikdy neví jestli nebude potreba nekam neplánovane zajet a co s prckem?

  superkarma: 0 03.04.2009, 08:31:20
 9. [3] Anime Otaku [*]

  Mánička: Tyhle spoty sou drswný, ale myslím, že i dost účinný.
  Děti sice nemám, ale když chtěl jeden známej vzít do našeho auta děcko(4roky) bez sedačky tak sem ho seřvala jako malýho parchanta a radši sem s jeho synem na místo dojela autobusem...

  superkarma: 0 03.04.2009, 07:58:56
 10. avatar
  [2] dalma [*]

  Bez autosedačky bych tedy nikdy nevyjela. Mám sedmiměsíčního syna a zatím ho vozíme ve skořápce proti směru jízdy.

  superkarma: 0 03.04.2009, 07:24:59
 11. avatar
  [1] Mánička [*]

  BESIP udělal dost drsný klipy - kdyby někomu přišla autosedačka zbytečná.... rozhodně si nepouštějte v přítomnosti dětí

  http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=besip&aq=f

  superkarma: 0 03.04.2009, 06:59:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme