Domácnost

Jak vybrat školní batoh?

 

Doba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou typů jednoduchých školních aktovek, je, naštěstí, nenávratně pryč. Na druhou stranu, dnešní záplava školních aktovek, batohů a tašek je taková, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málokdo vyzná. Proto jsme se rozhodli pomoci Vám při jejich výběru a sepsat několik užitečných rad pro usnadnění výběru školního batohu.

Naše společnost TOPGAL se rozhodla jít cestou výroby školních batohů, a to i pro nejmenší školáky v první nebo druhé třídě. Proč? Batohy jsou podle našeho názoru praktičtější, pohodlnější a vejde se do nich více věcí. Školní batohy také mají delší životnost a Váš školák nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový školní batoh, „protože jej mají všichni ve třídě“.

7 praktických rad pro výběr školního batohu

1. Vybírejte pouze speciální školní nebo studentské batohy. Mají odlišnou konstrukci a v lecčems se podobají dřívějším školním aktovkám — především to jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké, polstrované popruhy (min. šířka 4 cm). Tyto důležité parametry napomáhají ke správnému a zdravému vývoji dětské páteře.

2. Školní batoh by měl být co možná nejlehčí. Dřívější norma požadovala maximální hmotnost 1200 gramů u aktovek pro první stupeň, 1400 gramů pro stupeň druhý. Školní batohy Topgal tyto podmínky beze zbytku splňují.

3. Batoh nebo aktovka by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky atp. Vždyť jde o bezpečnost Vašich dětí! Důležité je, aby dítě s batohem bylo vidět i za zhoršených světelných podmínek.

Vzhledem k úspěšné a dlouholeté spolupráci společnosti Topgal s BESIPem – oddělením Ministerstva dopravy ČR mají školní batohy TOPGAL ty nejúčinnější prvky pasivní bezpečnosti. Podle nezávislých testů Státní zkušebny ve Zlíně naše školní batohy překračují normu na reflexní materiály dokonce čtyřikrát!

4. Školní batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte. Pro nejmenší školáky (první a druhá třída) jsou nejvhodnější školní batohy z kolekce CHILLI. Pro druhý stupeň základních škol jsou pak vhodně studentské a školní batohy z kolekce Street HIT a NHL.

5. Nakupujte velmi obezřetně. Při nákupu se ptejte na zkušenosti a na to, zda školní batoh prošel nezávislými testy zaručujícími nezávadnost výrobku. Pamatujte, že ne vždy se vyplatí koupit levný batoh na tržnici. Velmi často totiž bývají vyrobeny z nekvalitních materiálů, nesplňují základní bezpečnostní požadavky, a mohou tak vážně poškodit zdraví vašeho dítěte.

6. Školní batoh by měl mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes nebo komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké poutko/držadlo na pohodlné přenášení batohu v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh atp. Tyto prvky výrazně zlepší použitelnost a funkčnost batohu.

7. Design batohu je také velmi důležitý, zejména pak pro vaše dítě. Proto doporučujeme, aby se výběru školního batohu zúčastnilo i vaše dítě a samo rozhodlo, co bude každodenně nosit na zádech. Vřele doporučujeme vybírat tzv. nadčasový design a nepodléhat aktuálním či módním trendům. Školní batoh s postavičkou z oblíbeného filmu nebo seriálu je sice úžasný v momentě nákupu, ovšem podle našich zkušeností se nejpozději za rok „okouká“ a batoh pak bude „starý“.

   
11.08.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [13] Clever45 [*]

  pro deti, hlavne pro prvnacky je treba vybrat kvalitni batoh splnujici opravdu hodne kriterii...ne jen tak ledajaky batoh...

  superkarma: 0 26.05.2017, 19:27:28
 2. [12] NellaSM [*]

  Dětem bych nekupovala jen tak něco - ty batohy nestojí přes tisícovku jen tak pro nic za nic. A aby si děti ničily záda už od první třídy, to myslím za to ušetření několika stovek nestojí. Se sestrou jme pro neteř vybíraly aktovku do první třídy a aby měla taška antomicky tvarované záda, tak to byla její priorita + ještě reflexní prvky a váha tašky. Nezdá se to, ale pití, svačina + pár sešitů nebo učebnice, penál a hned máte tři nebo kila včetně tašky (pokud je teda lehká). Myslím, že se píše, že děti by neměly na zádech nész více než 10 procent své váhy (pokud si to pamatuju dobře), takže nízká váha tašky je základ. Nakonec to vyhrála aktovka od Stilu.

  superkarma: 0 15.05.2017, 13:51:20
 3. [11] P0la [*]

  ireno, dobrej vyber. taky mame, ale uz ne aktovku, ale batoh od nich.

  superkarma: 0 30.06.2016, 09:23:55
 4. [10] irena555 [*]

  mnyslím, že aktovky Topgal nejsou chváleny nadarmo. Máme už druhou a vzdycky je lehká, prostorná a pekne sedí na zádech. Koupili jsem ji i s pouzdrem na Rajhracky.cz

  superkarma: 0 29.06.2016, 13:37:45
 5. avatar
  [9] saruz [*]

  už dávno dítka školou povinná nemáme

  superkarma: 0 25.02.2013, 22:44:49
 6. [8] Gadgittka [*]

  Přesně tak, hlavně žádné levné batohy! Jenom hlavně ať dětský batoh má pevná propracovaná záda a vypolstrované popruhy, pak už je to fuk, ale ať je to precizní. nechi na malém šetřit a hlavně mu ničit zádíčka!

  superkarma: 0 17.10.2011, 18:58:14
 7. avatar
  [7] Myskdalen [*]

  Dcera jde do 4.třídy a batoh Cool je stále jako nový.

  Rozhodně bych nekupovala cokoli za 300 kč,ale ani nic extra drahého.
  Aktovky s infantilními obrázky se mi nelíbí,mnohdy je to kýč a batoh vydrží nejméně do 5.třídy.
  Nejen v našem případě.
  Pak už jde spíšo změnu v rámci "dospělosti" a chce to něco jiného.

  superkarma: 0 12.08.2008, 12:46:41
 8. avatar
  [6] kareta [*]

  syn měl během měsíce anatomický školní batoh skoro zničený, nehledě na salátové vydání jeho sešitů házených do batohu na výšku a nepřehlednost. Dceři kupuju aktovku jako jsme měli my

  superkarma: 0 12.08.2008, 09:47:57
 9. [5] Rára [*]

  cicinka: Já bych to vyzkousela. Topgal je vyzkoušená značka

  superkarma: 0 12.08.2008, 01:03:16
 10. avatar
  [4] cicinka [*]

  Tak toto je u nás zrovna aktuální.Manžel,ale nechce dávat víc jak 1000.A z té cenové relace se mi líbí jen jeden.hlavně kvůli tvaru.http://www.topgal.cz/batohy/CHI-535/D---Blue/Co na to zkušení spotřebitelé?Je to pro třeťáka.

  superkarma: 0 11.08.2008, 20:23:22
 11. [3] počítačka [*]

  To opravdu nevím, jaké byly ty první značky za tisícovku a víc. Důležité je, že vydržely stejně, jak ty třístovkové. Dítě v nich nepodnikalo žádné dlouhé cesty, školu má 4? minuty? A jak s batohem zacházelo, raději nechci vědět. Protože ve školství pracuji, vím, jak se chovají jiné děti a za své bych ruku do ohně teda nedala. Tak jsem nějak nepochopila, proč bych měla vyhazovat každý rok minimálně pětistovku. /Ty peníze v rozpočtu opravdu nepoznám./ Ale dobře, když dítě s batohem cestuje hodinu denně, možná to dává smysl.

  superkarma: 0 11.08.2008, 16:42:13
 12. [2] wanolina [*]

  počítačka: No jo, ale nepíšeš, jaká to byla značka. Topgal vyhrál test, tak asi něco vydrží. To bysme pak všechno kupovali u číňanů s tím, že nic dražšího nemá cenu.

  superkarma: 0 11.08.2008, 15:33:41
 13. [1] počítačka [*]

  Těmito radami jsem se dříve řídila a za batoh dala vyšší cenu s tím, že třeba vydrží. Vydržel někdy I JEDEN školní rok. Nyní si dcera koupí cokoli "batohovitého" do tři stovek, vydrží stejně dlouho a pokud ne, klidně si koupí po vyhození starého další.

  superkarma: 0 11.08.2008, 14:30:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme