.

Jak vybrat praktický mobil pro seniory

Dárky

Jak vybrat praktický mobil pro seniory

senior

Mobilní telefon se pro většinu z nás stal nepostradatelnou „výbavou“, bez které si nedokážeme představit každodenní život. Čím dál tím víc to platí i pro seniory. Každý třetí uživatel mobilního telefonu v ČR je dnes senior, přičemž poměr seniorů k ostatním věkovým skupinám stále roste. S rychlým vývojem technologií se však mezi nimi nachází stále více těch, kteří s moderními mobily už neumí zacházet. I pro ty ale existuje řešení.

seniorPřestože znalost nových technologií se mezi seniory stále zvyšuje, málokterému z nich vyhovují dnešní uživatelské druhy telefonů. Kromě toho, že je velmi těžké zorientovat se v jejich ovládání, mají příliš malý displej a tlačítka a přemíru funkcí, z nichž senior využije absolutní minimum. Psaní e-mailů, fotografování, organizace pomocí kalendáře nebo surfování na internetu jsou funkce, které seniory nezajímají. Už jen jejich přítomnost v mobilním telefonu však přístroj zesložiťuje a činí jej pro seniory nepřehledným a nepohodlným. Dokazují to i průzkumy telefonních operátorů, podle nichž senioři používají mobilní telefon výhradně k telefonování, případně k psaní a přijímání SMS zpráv.

K telefonu pro seniory není potřeba ani návod

Naštěstí už ale v dnešní době existuje alternativa v podobě speciálních mobilů, které jsou šité na míru starší generaci. Mají velká tlačítka, velký, dobře podsvícený displej a nabízejí jen ty nejzákladnější funkce. Takovým telefonem je například Emporia TALKpremium. Přístroj má také hlasitější vyzvánění než běžné mobily a reproduktor nevadí ani lidem s naslouchátkem. K telefonu nepotřebujete návod. Nemá žádné menu a všechny jeho funkce se dají snadno spustit nebo ovládat přímo tlačítky po jeho stranách. Například telefonní seznam lze snadno aktualizovat pomocí SMS. Zkrátka jen v určitém tvaru pošlete jméno a kontakt a on se automaticky zařadí do adresáře. Emporia TALKpremium navíc obsahuje vysouvací telefonní seznam, kam se dají snadno zapsat kontakty na nejbližší, takže je má člověk hned po ruce.

K TALKpremium dostanete trekkové hole zdarma

Neméně důležitou stránkou je vzhled telefonu. Dnešní senioři jsou velmi aktivní a činorodí a rozhodně si nechtějí na veřejnosti kazit image „seniorským“ telefonem. I na to Emporia myslela a konstrukce je z opravdu kvalitních hliníkových slitin s chromovanými doplňky. Šasi telefonů Emporia dokonce získalo několik ocenění a sloužilo i jako předloha pro některé modely z řady Porsche Design. Telefon Emporia TALKpremium lze nyní pořídit u T-Mobile už od 1 koruny a zákazník k němu ještě dostane kvalitní trekkingové hole Blizzard. 

senior

Více informací najdete na stránkách www.emporia.cz

   
13.12.2010 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme