Kdo se už setkal se začervenáním, pálením nebo svěděním při nošení šperků, určitě dobře zná chirurgickou ocel a žluté zlato. Velkým trendem poslední doby je ale titan. Velmi lehký a elegantní kov, který se vlastnostmi vyrovná oceli s tím rozdílem, že je zcela antialergický a jeho cena není tak závratná jako u zlata. Díky tomu, že obliba titanu roste, se rozšiřuje nabídka a i osoby s citlivější pokožkou si tak konečně můžou dopřát šperky podle jejich představ a bez strachu z alergické reakce.
 
Titan, trend z Německa

O titanových hodinkách je u nás slyšet především díky německé značce Boccia Titanium. V Německu patří mezi nejprodávanější hodinářské značky do 600 eur a tohoto titulu nedosáhla náhodou. Veškerá její produkce je založena na dámských a pánských titanových hodinkách v nejrůznějších provedeních a za velmi sympatické ceny.

Charakteristické je pro ni použití titanu na pouzdrech či řemíncích hodinek, aby se předešlo alergické reakci na jakoukoliv součást hodinek. Kromě designu, za nímž stojí i několik světových návrhářů, jako je Jeff Miller, bodují hodinky Boccia Titanium funkčností. Žádné hodinky neopouští továrnu bez alespoň základní vodotěsnosti a kvalitního minerálního nebo safírového sklíčka. Když k tomu připočtete širokou nabídku, ze které si vybere hodinky elegantní dáma, sportovně založený muž i maminka nebo mladší sestra, jíž chcete darovat hodinky k Vánocům, získáte designové a kvalitní hodinky, z nichž se můžete těšit při opatrném zacházení několik let.
 
Případných škrábanců se na matném titanu navíc zbavíte velmi snadno. Stačí hodinky přeleštit suchou houbičkou nebo tvrdší gumou na gumování.
 
Konzervativní, extravagantní, spolehlivé – ty pravé pro každé vaše já

Šperky stejně jako oblečení podléhají módním trendům. Klasika v podání jednoduchých hodinek s koženým řemínkem je ale nesmrtelná. Hodí se ke sportovnímu outfitu i ke společenským šatům a má své nenahraditelné místo ve šperkovnicích žen jakéhokoliv věku. Pokud máte na ruce radši kousek s duší než jednoduchou klasiku, mohou vám hodinky stejně dobře posloužit jako extravagantní doplněk. Důležité je ale nezapomínat ani na spolehlivost a kvalitu, ať se svého oblíbeného doplňku nemusíte vzdát pár měsíců po pořízení jen kvůli nekvalitním materiálům nebo zpracování.

Využijte nabídky e-shopu Helveti.cz, který ke každým hodinkám přidává prodlouženou záruku a roční pojištění zcela zdarma, a užívejte si nových hodinek bez obav z poškození.
 

Reklama