Domácnost

Jak vtěsnat stometrový byt do pětatřiceti metrů aneb Pár triků pro malý byt

n

Zpočátku jsem se tam nechtěla jít ani podívat. Chtěla jsem sice menší byt, ale třicet pět metrů je přece jenom trochu málo. Nakonec jsem si řekla, že za podívání nic nedám. A teď se zabývám zapeklitou otázkou, jak udělat z „pidi“ bytu přijatelný prostor k žití.

Zůstali jsme sami v obrovském bytě a přišlo nám to jako zbytečný luxus. A tak jsme se rozhodli podstoupit anabázi výměny. Jen to hledání by dalo na samostatný článek. Člověk by soudil, že nebude těžké najít zájemce o prosluněný, stometrový byt s balkonem, v cihlové novostavbě a v prostředí ideálním pro děti. Chyba lávky. Většina rodin se sice tísní v malých bytech, ale nehodlá měnit lokalitu.

Nakonec jsme přece jen objevili byt, který je sice rozlohou menší než náš obývák, ale něčím nás zaujal.

Byt jedna plus jedna na ploše 35 metrů čtverečních se pro nás stal výzvou. Má celkem dobrou dispozici, takže nepůsobí tak stísněně, jak by se mohlo zdát. Mám bujnou představivost, takže jsem si v duchu „malovala“, jak by mohl byt vypadat. Když se probourá jedna příčka, získá se místo na maličkou kuchyňku…a existuje přece spousta „fíglů“, jak prostor opticky zvětšit.

Celá má mysl se teď soustředí na rekonstrukci budoucího bytu a hledání inspirace. Možná řešíte stejný problém, takže se s vámi o své poznatky ráda podělím.  

Jak to udělat, aby malý byt působil větším a vzdušnějším dojmem?

 • Vybourejte příčky a otevřete prostor. Tento způsob je ideálním řešením, pokud se nebojíte většího zásahu. Dnes je poměrně běžné spojit obývák s kuchyňským koutem, a získat tak otevřený a vzdušnější interiér. Někdy postačí i předěl v podobě poloviční příčky. Skvělou službu udělají i posuvné stěny nebo nestavební příčky ze sádrokartonu.
 • Bílá barva je základ. Pokud máte malý byt, zapomeňte na tmavé barvy, byť by se vám sebevíc líbily. Můžete použít jemné pastely, ale nejlepší službu vám udělá zářivá, křídově bílá, která odráží světlo, a tím prostor prosvětlí a opticky zvětší.
 • Sjednoťte podlahy. Jednotná barva (nejlépe opět světlá) působí celistvě. Sjednotí jednotlivé místností a udělá dojem většího prostoru. Pokud nemáte možnost stejné podlahové krytiny, snažte se alespoň o barevnost tón v tónu.
 • Uvolněte místo na zemi. Čím bude volnější podlahová plocha, tím bude byt působit větší. Co jde, pověste na zeď. Bude se vám i lépe uklízet.
 • Nebojte se velkých kusů nábytku. Zapomeňte na mýtus, že nábytek by měl být malý. Čím menší, tím ho potřebujte víc a celý prostor tak spolehlivě „zabijete“. Bude to u vás vypadat jako ve vetešnictví. Lépe se vám bude dýchat, když se spokojíte s minimem nábytku. Pokud vlastníte nějaký krásný starožitný kousek, třeba komodu nebo knihovnu, nemusíte se jí vzdát, ale soustřeďte na ni pozornost a ostatní nábytek „potlačte“.
 • To platí i o obrazech. Do malé místnosti bude lepší jeden výrazný obraz, nebo dva obrazy, které tvoří pár. Důležitý je i motiv. Nejlepší jsou ty, které vyvolávají dojem hloubky a dálky. Malé, titěrné obrázky v různých rámečcích „rozdrobí“ stěnu, a ta bude působit menší.
 • Využijte zrcadel, která vám opticky zvětší prostor zaručeně.
 • Schovejte drobnosti. Zdálo by se, že vestavné systémy se hodí jen do velkých bytů, ale to je opět velký omyl. Když obložíte celou stěnu jednoduchými, hladkými skříňkami, kam ukryjete oblečení, knihy, či spoustu dalších věcí, bude byt působit uklizeně, spořádaně a tím pádem mnohem větší.

Podívejte se na pár příkladů v praxi a inspirujte se.

/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_jidelni-kout-garsonka-skandinavsky-styl-bydleni-interier.jpg
Vybouráním příčky z předsíně do obýváku vznikla úžasná kuchyň. Bílá barva skříněk až do stropu působí zvdušně a uklizeně
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_byt2.jpg
I částečné vybourání příčky může vyřešit problém s prostorem. Bílá barva s černou ho dělí opticky
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_MalyBytRusko_1.jpg
Bílá barva dominuje i v tomto pokoji a dává vyniknout detailům
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_cuisine-design-scandinave.jpg
Minimalistická kuchyň s dělícím pultem
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_Small-Living-Room-with-Library-Design.jpg
Knihovna je zapuštěna do stěny s úložným prostorem
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_malyb.jpg
Moderní interiér v tlumených barvách. Všimněte si velkých obrazů, které pokoj opticky zvětšují
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_Elegant-small-living-room.jpg
Jednoduché horizontální skříňky nechávají vyniknout pohovce a doplňkům v teplých odstínech
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_decoratepictures_net_garsonka_rozdeleni_prostoru_foto_inspirace.jpg
Dělící posuvná stěna z mléčného skla byt krásně provzdušňuje
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_obyvaci-pokoj-v-prirodnim-stylu-foto-inspirace-interier-bydleni-ibyvak-rezna-pohovka-skandinavsky.jpg
Ukázka skandinávského minimalistického designu. I malý prostor snese velkou pohovku
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_malyby1.jpg
Zrcadla dokážou s malým prostorem doslova zázraky. Zde je opravdu velkorysé řešení
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_malybyt.jpg
Byteček pro milovnice vintage stylu působí útulně. Ukázka, jak na malém prostoru mít hodně nábytku
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_byt-maly-trend-rekonstrukce-moderni-byt-4e8057c31fc5f_680x440.jpg
Vybouranou příčku nahradila vestavná skříň, která vyřešila nejen úložný prostor, ale i funkci dělící stěny
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_apartmenttherapy_com_rozdeleni_garsonky_foto_inspirace.jpg
V tomto případě je "dělící" příčkou pianino a zavěšené obrazy
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_4_obyvak01_interiery-krnov.cz.jpg
Obývák vyrobený na míru. Stěna s úložným prostorem je naprosto nenápadná a přitom pojme spoustu věcí. Horizontální nika a rohové poličky "rozbíjí" monolit dávají vyniknout doplňkům, kterými tento byt šetří
/users/1/galerie/files/img/malybyt/middle_byt6.jpg
Černobílá kombinace je pro malé byty dobrým řešením. Celek působí graficky, čistě a elegantně
 

Foto facebook Veranda, facebook Ikea, interiery Krnov, onekingslane.com.

Čtěte také:

   
13.05.2015 - Dům a byt - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [46] Berus77 [*]

  nevím, nevím, 18 let jsem žila ve dvaatřiceti metrech a zázraky se tam moc dělat nedaly, to mi věřte, byt prostě nenafouknete, vzdušně si pár metrů přidáte, ale .... rozhodně to nebude sto metrů Sml30

  superkarma: 0 16.06.2015, 08:41:11
 2. avatar
  [45] v.poho [*]

  Rikina — #6Naprosto s tebou souhlasím. Já si dokonce 90.metrový byt koupila svého času jen sama pro sebe a zpětně to beru jako dobrý tah. Pro 2 je to akorát. Dana Haklová — #7 Ani to s těmi financemi není vždycky pravda. Když jsem se stěhovala ze svého 2+1 z maloměsta do (zase) svého 4+1 do krajského města, finančně jsem si vůbec nepohoršila. Do FO dáváme ve větším cca o 500 méně a na teple projedeme cca o 500 véce. Takže fifty fifty.

  superkarma: 0 19.05.2015, 20:14:18
 3. avatar
  [44] helmar [*]

  Sml67 super! Za sebe dávám 1*.Sml59 Vystřídala jsem více bydlení. Každému člověku a každému věku vyhovuje něco jiného. Někdy chceš být blízko partnera a někdy ti vyhovuje, aby byl někde za druhými dveřmi a každý měl své soukromí. Vždy to záleží jen na tvé osobě. Každý máme přece svoji volbu, ne?!Sml58Sml80

  superkarma: 1 13.05.2015, 18:05:02
 4. avatar
  [43] Eva_CZ [*]

  Rikina — #24 my mame jeste o jeden pokoj vic a taky 2 uzasny terasy. A je to uplne akorat. Kdyby nekdo nedejboze prijel, ma taky sve soukromi. Sml22

  superkarma: 0 13.05.2015, 17:26:56
 5. avatar
  [42] Léthé [*]

  Maria28 — #23 Sml30Sml52Sml52...ještě že jsme vyrostly na VinetuoviSml30.

  superkarma: 0 13.05.2015, 15:14:42
 6. avatar
  [41] Léthé [*]

  gerda — #20no to je mi jasné, jenže můj manžel nejlépe usíná při poslechu televize, jinak neusne. Občas mi jí v noci vypínám, občas na něho prdímSml30.

  superkarma: 0 13.05.2015, 15:11:46
 7. [40] slávenka [*]

  moc pěkně řešenéSml67

  superkarma: 0 13.05.2015, 15:02:41
 8. avatar
  [39] Kadla [*]

  Maria28 — #38No tak ať si trhne... Co s takovým chlapem, který se o sebe nedokáže postarat... Sml80

  superkarma: 3 13.05.2015, 13:32:15
 9. [38] Maria28 [*]

  Rikina — #36 Jenže chlap (v našich letech) chce ten vztah "posunout někam dál", čímž myslí abys mu prala, žehlila, vařila, rýmičku ošetřovala.. víš? Jen to tak nějak vzletněji nazýváSml16

  1. na komentář reaguje Kadla — #39
  superkarma: 1 13.05.2015, 12:52:42
 10. avatar
  [37] gerda [*]

  Rikina — #35tak já si nemůžu stěžovat, kuchyň je malá a hned vyvětraná oknem. Nic nesmrdí, víc je vaření cítit v koupelně a wc z druhé strany, ale to stačí zapnout digestoř a vcucne se to. Digestoř jsme si nainstalovali sami, sice máme jakýsi odtah na společné střeše, takové ty koule, co to mají spolehlivě vychytávat, ale po jejich instalaci většina lidí v baráku přišla na to, že jsou na dvě věci. A koupili si digestoře nad sporák jaksepatří.

  superkarma: 0 13.05.2015, 12:52:37
 11. [36] Rikina [*]

  Eva_Fl — #32 Sml22 každý ve svém je lepší varianta. Lidi jsou si vzácnější a mají míň důvodů k rozepřím.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #38
  superkarma: 0 13.05.2015, 12:44:30
 12. [35] Rikina [*]

  gerda — #34 Sml80 Jo? No u mě třeba žádná není. V mém předchozím bytě byla, ale věčně nefungovala, protože lidi z paneláku měli pocit, že jim digestoř vytahuje z bytu teplo. Tak šli a vypnuli jistič, následkem čehož vyřadili z provozu všechny digestoře v patrech v řadě nad sebou. Od přízemí do 7.patra. A pokud náhodou žádný mameluk jistič nevypnul, tak mi šly do bytu právě tou digestoří čmuchy z kuchyní dolních bytů, protože jsem byla v tom posledním 7.patře a tudíž jsem celkem přesně mohla vědět, co se vaří v šesti kuchyních pode mnou. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #37
  superkarma: 2 13.05.2015, 12:33:34
 13. avatar
  [34] gerda [*]

  Rikina — #33teď jsou všude ty velké digestoře. Sml58

  1. na komentář reaguje Rikina — #35
  superkarma: 0 13.05.2015, 12:22:19
 14. [33] Rikina [*]

  Maria28 — #29 Sml80 To není jen kvůli oslavám, prostě jim to tak vyhovuje. Paní ráda vaří, čili připalování asi nehrozí a i kdyby, tak co, stane se. Zavře dveře, otevře okno a vyvětrá, aniž by zbytek bytu zamořila. Což při otevřené kuchyni propojené s ostatním prostorem nelze. Sml57

  1. na komentář reaguje gerda — #34
  superkarma: 2 13.05.2015, 12:08:38
 15. avatar
  [32] Eva_CZ [*]

  Maria28 — #30 a co takhle kazdy ve svem?

  1. na komentář reaguje Rikina — #36
  superkarma: 1 13.05.2015, 12:04:52
 16. [31] Maria28 [*]

  Eva_Fl — #27 Otevřené dveře = otevřené srdceSml16

  superkarma: 0 13.05.2015, 12:02:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Maria28 [*]

  Eva_Fl — #28 Šmarjá a to by si měla stěhovat chlapa k sobě a pak se ho pracně zbavovat?

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #32
  superkarma: 0 13.05.2015, 12:01:06
 2. [29] Maria28 [*]

  Rikina — #24 Tak dospělé děti s rodinami beru na oběd do restaurace, každý si dá na co má chuť a já nezažívám stresy že něco připálím. Pořád to vyjde levněji než si kvůli občasným oslavám držet velký byt.

  1. na komentář reaguje Rikina — #33
  superkarma: 1 13.05.2015, 11:59:29
 3. avatar
  [28] Eva_CZ [*]

  Maria28 — #26 proc by se mela STEHOVAT k chlapovi? Ona neni blba!Sml23

  1. na komentář reaguje Maria28 — #30
  superkarma: 0 13.05.2015, 11:58:21
 4. avatar
  [27] Eva_CZ [*]

  Ja potrebuju prostor. V Praze jsem mela 80m2 a bydleli jsme tam 2, ja s malym synem. Velka kuchyne, uzasna, s jidelnim stolem, ohromnou linkou a DVERMA! Nenavidim tyhle otevreny prostory, serou me, mam rada soukromi. Takze pro nas 2 hledam neco okolo MINIMALNE 100 m2. A kuchyn s oknem! a DVERMA! Samozrejme kazdy svou loznici. A 2 koupelny, pokud panbuh da.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #31
  superkarma: 3 13.05.2015, 11:57:27
 5. [26] Maria28 [*]

  Rikina — #22 Tak já knížky nemám, chodím do knihovny a na sklep mám kliku, protože jsme čtyři v uzamčené místnosti, kde byl dříve zřejmě mandl nebo prádelna, takže tam můžu mít dvě kola (jedno speciál postavené a jednu plečku) i lyže bez obav z krádeže. Pracovnu mám místo původní kuchyně, tam jeden stůl s NB a jeden skládací jídelní (naproti němu skládací postel ve skříni pro návštěvy - buďto je sklopeno jedno nebo druhé) - učím ještě doma němčinu, takže i to se v tomto minibytě v pohodě zvládne. Chlap se sem ale opravdu nevejde. No a kdybys nějakého ještě potkala, tak se snad nastěhuješ ty k němuSml37

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #28
  superkarma: 0 13.05.2015, 11:57:09
 6. avatar
  [25] kobližka [*]

  Krásné interiéry Sml29

  superkarma: 0 13.05.2015, 11:55:44
 7. [24] Rikina [*]

  Jinak znám kupříkladu jednu manželskou dvojici, která žije bytě 4 + 1. Pán i paní mají každý svůj pokoj jen pro sebe, pak mají společnou ložnici a obývák, no a tu kuchyň. Byt byl původně zamýšlen jako dvougenerační, takže mají i dvě koupelny a dvoje WC. Podle mého pro dva je to ideální stav, a přitom je to normální tuctový byt na sídlišti, žádný extra luxus, za který by platili majlant. Po odchodu dospělých dětí taky sice zvažovali stěhování do menšího, ale nakonec se rozhodli, že zůstanou, a jsou velice spokojeni. Každý má svůj prostor a soukromí, když chce a zároveň mají společné prostory a dost místa i pro případné návštěvy, třeba když dorazí ty dospělé děti s rodinami.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #29
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #43
  superkarma: 0 13.05.2015, 11:51:55
 8. [23] Maria28 [*]

  Léthé — #17 To mi mluvíš z duše, teď se tu plácám o berlích a také žertem říkám, že nemám kam spadnout. Ale byla u mě dcera s vnukem a až odešli tak jsem zjistila, že mi berle opřeli o skříň, tak 2,m ode mně. No co, z podprsenky jsem si udělala laso a trefovala se....

  1. na komentář reaguje Léthé — #42
  superkarma: 0 13.05.2015, 11:48:11
 9. [22] Rikina [*]

  Maria28 — #14 Luxusní noclehárnu? No jistě, člověku stačí prostor 2x1 metr, kam se naležato zasune, vyspí se a jde zas do práce. Takhle to prý dělají v Japonsku...

  Jenže já mám doma v jednom rohu kancelář, kde provozuju činnost OSVČ, v druhém rohu je kuchyně, v třetím rohu obsáhlá knihovna a pohovka, ve čtvrtém rohu schody do patra, kde se spí, a pod těma schodama kolo, lyže a spoustu jiných krámů, které už se prostě nikam nevejdou. Ten byt nemá ani balkón, ani lodžii, ani sklep. Všechno člověk musí poskládat do té jedné jediné místnosti, která následně vypadá jak skladiště, ne jako byt. Sml80 Kde myslíš, že třeba suším prádlo? Prostě roztáhnu skládací sušák uprostřed místnosti. Krása nesmírná. Sml15 Kde by tam bydlel ještě druhý člověk, to už skutečně netuším, ani kam by si dal svoje věci.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #26
  superkarma: 0 13.05.2015, 11:34:31
 10. [21] manislava [*]

  pěknéSml67

  superkarma: 0 13.05.2015, 11:20:41
 11. avatar
  [20] gerda [*]

  Léthé — #19však sluchátka nejsou na spaní, ale aby mohl sledovat pořad, ne? Dyť by si otlačil uši, kdyby na nich leželSml30

  1. na komentář reaguje Léthé — #41
  superkarma: 0 13.05.2015, 10:58:48
 12. avatar
  [19] Léthé [*]

  gerda — #18my zatím potřebujeme oba uzavřenou místnost. On by těžko usínal se sluchátky na uších....nesnáší je, ani já je nemusím a jeho rituál usínání je hlavně televize. S těmi sluchátky na uších by to ani nešlo.

  Já zas nám svoje "rituály", z kterých mě vyruší i jeho trochu hlasitější dýchání. Pokud si člověk na toto zvykne, je těžké dodatečně vypracovávat omezující systém.

  1. na komentář reaguje gerda — #20
  superkarma: 0 13.05.2015, 10:37:48
 13. avatar
  [18] gerda [*]

  Maria28 — #15jsme tolerantní. To chce vypracovat systém, abychom se nerušili. Já mám noťas v kuchyni na stole, on má k televizi sluchátka, abych si mohla já, kterou tv vůbec nezajímá, v posteli večer číst. Každý můžeme být přes den v jedné místnosti, dá se na to zvyknout.

  1. na komentář reaguje Léthé — #19
  superkarma: 0 13.05.2015, 10:08:49
 14. avatar
  [17] Léthé [*]

  Nápady jsou to moc hezké, některé se mi i líbí, ale přesně jak píše Maria28 — #15 soužití s chlapem v takovémto bytě si neumím představit déle než týden.

  Kdybych byla sama, je to pak něco jiného. Čím menší byt, tím méně práce s úklidem a navíc až budu špatně chodit, mohu se přidržovat nábytkuSml52.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #23
  superkarma: 0 13.05.2015, 09:57:07
 15. [16] Pavla_b [*]

  Většina interiérů na fotkách mi nepřipadá jako malé byty, vzhledem k velikosti nábytku to jsou pořádně obrovské pokoje a 35 metrů by měla jen ta jedna místnost.

  superkarma: 0 13.05.2015, 09:49:13
 16. [15] Maria28 [*]

  gerda — #11 Tak já si neumím soužití s chlapem v tomto minibytě představit. Zřejmě vlastníš vzácný exemplář...Sml30

  1. na komentář reaguje Léthé — #17
  2. na komentář reaguje gerda — #18
  superkarma: 0 13.05.2015, 09:28:24
 17. [14] Maria28 [*]

  Rikina — #6 Při čtení tvého příspěvku mě napadaly stejné argumenty jako má Dana H. Já půjdu možná za tři roky do důchodu a pak ten rozdíl nákladů ná byt bude mít svou váhu. Podle dřívějších Tvých příspěvků si vybavuju, že domů z práce přijíždíš až večer, koníčky máš "venkovní", takže v podstatě vlastníš luxusní nolehárnu.

  1. na komentář reaguje Rikina — #22
  superkarma: 0 13.05.2015, 09:22:00
 18. avatar
  [13] bonda [*]

  Tomu říkáte malý byt? Nikde jsem neviděla tak velké pokoje v 1+1.

  superkarma: 0 13.05.2015, 09:21:02
 19. [12] Dana Haklová [*]

  gerda — #11to je dobréSml30šoupačkami by to šlo těžko

  superkarma: 0 13.05.2015, 09:19:20
 20. avatar
  [11] gerda [*]

  Maria28 — #3máme v bytě dveře dvoje, jedny posuvné do pokoje a ty, do kuchyně, jsem naštěstí nechala - je to fajn kvůli zvukové izolaci a taky abych měla občas čím prásknout, když mě můj drahý naštveSml30

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #12
  2. na komentář reaguje Maria28 — #15
  superkarma: 0 13.05.2015, 08:52:34
 21. [10] Dana Haklová [*]

  Pentlička — #9Přestavbou právě vznikne 2+kk a ložnice bude oddělená. Jen ten balkon do zeleně chybíSml15

  superkarma: 0 13.05.2015, 08:34:25
 22. avatar
  [9] Pentlička [*]

  Já bych byt 1+1 nechtěla ani za nic a to jsem sama. Nevadilo by mi 2+kk, ale rozhodně bych chtěla oddělenou ložnici od obýváku. A podmínkou je balkón vedoucí do zeleně.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #10
  superkarma: 0 13.05.2015, 08:31:33
 23. [8] Dana Haklová [*]

  gerda — #2Taky se mi ten film vybavujeSml30

  superkarma: 0 13.05.2015, 08:30:28
 24. [7] Dana Haklová [*]

  Rikina — #6my se naštěstí snášíme dobřeSml16, a když člověk uváží, že do bytu chodí jenom spát...tak obrovské prostory ani nepotřebuje.

  kromě toho ušetříme přes třicet tisíc ročně na nájmu, a to nepočítám energie, což také není zanedbatelná částka. Za to můžu jet třeba na dovolenou a užívat si volnosti

  1. na komentář reaguje v.poho — #45
  superkarma: 0 13.05.2015, 08:29:24
 25. [6] Rikina [*]

  Bydlím v bytě 40m2 a je to málo, ačkoli jsem tady sama. Připadám si jak v krabici od bot. A naopak bych tady nejradši nějaké příčky udělala, protože můj byt je v podstatě jedna velká místnost. Jenže to už by tady vůbec žádný prostor nebyl. Přitom já jsem toho přesvědčení, že kuchyň i ložnice má být odděleně, uzavíratelně, ne takhle volně na očích, propojeno se vším ostatním. Vadí mi to. Vůbec si neumím představit, že bychom tu bydleli dva. Brzo bych musela toho druhého uškrtit. Nebo on mě. Ne, za mě stokrát ne, zpětně to hodnotím jako zásadní chybu, měla jsem si nechat své původní 3+1 a ne se stěhovat do ajnclíku. Nikomu nedoporučuju.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #7
  2. na komentář reaguje Maria28 — #14
  3. na komentář reaguje v.poho — #45
  superkarma: 0 13.05.2015, 08:17:22
 26. avatar
  [5] luneta [*]

  12,14 se mi líbí.Taky jsme bourali,aby jsme zvětšili koupelnu a měli z kuchyně přístup rovnou do obýváku

  superkarma: 0 13.05.2015, 07:55:10
 27. [4] ZdenaZ [*]

  pěknéSml67

  superkarma: 0 13.05.2015, 07:47:31
 28. [3] Maria28 [*]

  V bytě 36m2 bydlím cca 12 let, byl už předělán na 2+kk, a bydlí se mi tu skvěle. Ten fígl s velkými skříňkami nemá chybu. Nechala jsem si tak předělat kuchyňku (z původního šatního koutu) a když přijdu ke kamarádce, která tam má přestěhované skříňky z původní linky (pamětnice určitě znají typ "Moka"), tak ta moje působí opticky o hodně širší. Klasické dveře mám pouze vchodové, jinak mám dvoje posuvné (to inspirovalo již mnoho návštěv) a do pracovny dveře nemám vůbec. Vybourání stěny by se mi líbilo, ale u nás nelze.

  1. na komentář reaguje gerda — #11
  superkarma: 0 13.05.2015, 07:38:34
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Mohla bych taky radit, v takovém bytě jsme dva skoro dvacet let - naštěstí je k němu pěkná lodžie, to je další obytná plocha. Měla jsem kliku, že jsem se stěhovala do prázdného vybydleného bytu, tak jsem si ho přizpůsobila svým potřebám, nechala jsem udělat různá vylepšení - skříňky pod stropem na sezonní věci, doufám, že mě má dobrá tělesná kondice dlouho neopustí. Pořád vidím Janžurku ve filmu Ten svetr si nesvlíkej, jak stojí na štaflích a konverzuje s NárožnýmSml52

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #8
  superkarma: 0 13.05.2015, 06:22:17
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Interiery se mi velice libi, ale FAKT 35 m2? Uuuuuaaaaaaaa.

  superkarma: 0 13.05.2015, 04:16:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme