U doktora jste pečení vaření, lékárnička praská ve švech, a stejně se vás kašel nebo respirační onemocnění drží zuby nehty? Možná je na čase nehledat příčiny venku, ale doma. Víte třeba, jak jste na tom s vlhkostí vzduchu a jak ovlivňuje vaše aktuální zdraví?

zimaKdyž jsme nemocní my, dospělí, ještě to jde. Ale jakmile ulehnou děti, je zle. Trpíme s nimi, nespíme, celá rodina dostává zabrat. Nemoci se často vrací, jsou zdlouhavé… a někdy za to vůbec nemůže fakt, že jste podcenili léčbu nebo se kolem vás mihl nový bacilonosič. Za spoustou podzimních trápení s nemocemi může bohužel stát prostředí, které máte doma v bytě, konkrétně vlhkost vzduchu!

Všeho s mírou

zimaJejí optimální hladina se pohybuje mezi 45-60 %. V takovém prostředí se nám dobře dýchá, spí, žije. Pokud je nižší, vzduch okolo nás je suchý, nutí nás například ke kašli – a koneckonců, i proto se zvlášť v panelových domech snažíme při prvním náznaku onemocnění hlavně zvlhčovat. Ale potíž je, že spousta interiérů je vlhkých až přespříliš (70-80 %), což nám naopak škodí. Setkáváme se s tím stále častěji nejen v tradičních domech, ale i v novostavbách nebo domech po rekonstrukci.

Ve vlhkém a teplém prostředí se totiž dobře daří škodlivým mikroorganismům, například roztočům, jichž v jednom gramu vlhkého prachu můžete najít až 5000 a jejichž výkaly se pak snadno stanou alergenem nepříjemným celé rodině. Výsledkem nadměrné vlhkosti jsou ale také plísně. Jestliže už je nacházíte – kolem oken, v koupelně, v rozích za nábytkem, je již hodně pozdě. Je potřeba jednat.


Okamžité řešení

ceresitNa místa postižená plísní použijte například Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE. Stačí jej nastříkat, nechat 5 až 10 minut působit a omýt vodou. Použijete-li je na omítku, můžete ji znovu přemalovat už ve chvíli, kdy čištěné místo zaschne. Stopy plísní zmizí.

Pokud máte ještě čas zacílit na prevenci, nešetřete na topení ani provozu ventilace v koupelně nebo digestoře v kuchyni. Právě na těchto dvou místech se do vzduchu vlhkost uvolňuje nejvíce. Pereme, vaříme, sušíme prádlo, sprchujeme se a koupeme, žehlíme s párou… Je toho dost. Také se naučte správně větrat. Nikoliv dlouhodobě, „ventilačkou“, ale krátkodobě a naopak celým oknem. Jen takové větrání dokáže snížit vlhkost vzduchu kolem vás!

Prevence nade vše

Se snížením vlhkosti vzduchu vám okamžitě pomůže i pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI Aero 360o. ceresitTato novinka snižuje vlhkost vzduchu pomocí speciálního systému cirkulace vzduchu všemi směry, tedy v 360o úhlu. Díky speciální tabletě pohlcuje vlhkost a pachy. Čím větší je kontakt vzduchu s tabletou, tím lepší je absorpční účinek. Speciální tvar přístroje společně s členitou tabletou s otvorem uvnitř umožňuje proudění vzduchu v 360o úhlu, a tím zajišťuje efektivnější a rychlejší pohlcování vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o funguje bez přísunu jakékoliv energie. Stačí vyndat tabletu z ochranného obalu, vložit ji do přístroje a přístroj nainstalovat do místnosti. Aby mohl vzduch lépe cirkulovat, je vhodné zvolit místo vzdálené alespoň 10 cm od stěny. V ten moment již začíná pohlcovač pracovat. Díky speciálním ultra absorpčním krystalům, ze kterých je složena tableta, pohlcuje vlhkost okamžitě. Tableta se postupně rozpouští a vlhkost se shromažďuje ve spodní části přístroje, odkud ji snadno vylijete. Tablety pak stačí jen dokoupit.

Pro malé prostory jsou určeny praktické sáčky Ceresit STOP VLHKOSTI ultraabsorpční sáčky. Jsou ideální pro menší uzavřené prostory, jako jsou skříně, botník, nebo kufr vašeho auta. Skvěle se také hodí do sportovní tašky či batohu.

Ceresit STOP VLHKOSTI pomáhá zajistit zdravý domov již 10 let.

 Více na www.stop-vlhkosti.cz.

Reklama