Ne každý má to štěstí, že má babičku. A navíc babičku, která hodně pomáhá a na kterou se můžeme kdykoliv a s čímkoliv obrátit. Taková babička je totiž k nezaplacení. Co bychom si bez ní počali?

Moje maminka je přesně taková babička k nezaplacení, i když žije daleko a nemůžu se na ni obracet s běžnými denními starostmi, jako je pohlídání dětí nebo vyzvednutí ze školy. Ale i vědomí, že kdyby bylo potřeba, přijede a pomůže, mě uklidňuje. A taková psychická pomoc je stejně důležitá jako fyzická přítomnost.¨

granny

Děti jsou už velké a samostatnější, takže teď hlídání a vyzvedávání dětí ze školy nepotřebuju. Když byly menší, často jsem si povzdechla: kdyby tak naši bydleli blíž... Občas to bývalo náročné, měla jsem na starosti dvě malé děti, barák, nákupy a všechno ostatní, takže jsem musela všechno plánovat podle dětí a podle toho, jak byl manžel zrovna doma. Samozřejmě se to dalo zvládnout, to si vůbec nestěžuju. Jen jsem tehdy přemýšlela, že bych to měla trošku jednodušší, kdyby mi občas babička vzala děti na procházku a já si zatím mohla v klidu uklidit nebo umýt okna.

Zato když jsme pak přijeli k našim na delší dobu na návštěvu (nebo když mamka přijela na delší dobu k nám), měla jsem „havaj“. Děti se nalepily na babičku a já si mohla opravdu odpočinout. A je to tak dodnes, o prázdninách chtějí být děti jenom u babičky a dědy.

A jak jsem psala na začátku, to vědomí, že tu rodiče jsou, mi taky pomáhá. A moc. Stejně jako mým dětem.

A jak to máte vy? Jak pomáhá babička vám?

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiNapište mi, budu se těšit! Jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je BABIČKA. Hezký den!

babi

Reklama