Je pro vás návštěva drogerie takovou malou vášní?

Prohýbají se vaše poličky v koupelně tíhou pod kvantem kosmetických výrobků?

Potom zcela jistě, když jednou za čas uděláte generální úklid, zíráte, kolik nespotřebované a prošlé kosmetiky se vrší na hromadě určené k vyhození!!!

A tolik peněz…

 

Jak ušetřit a přitom zůstat krásná?

Řešení je vcelku jednoduché.

V první řadě zapomeňte na procházky v drogeriích.

 

Zlaté pravidlo zní: Málo, ale kvalitně!!!!!!

 

Vyražte do lékárny, kde je pestrá nabídka kvalitní kosmetiky. Vybírat můžete z klasické, kterou koupíte i v obchodě (v lékárně ovšem často levněji), ale i ze speciálních řad přírodní kosmetiky či kosmetiky s přídavkem olivového oleje, kozího mléka a jiných krášlicích přísad.

 

Koupíte zde i velmi intenzivní krémy, které sice stojí opravdu hodně, ale výsledek by měl být patrný velmi brzy.

Zkušená lékárnice vám jistě poradí.

 

Když už se rozhodnete pro dražší krém, kupujte ten s větším obsahem účinných látek – tedy raději noční než denní, výživnou masku atd… Dle vašich potřeb.

 

Pátrejte po vzorcích, v lékárně jsou mnohdy k dispozici vzorky kvalitních krémů zdarma. S takovým vzorkem vystačíte několik dnů, a navíc malé balení kosmetiky je vlastně ideální. Nemá totiž čas se zkazit…

 

Další pravidlo zní: Odličujte, odličujte, odličujte, a to též kvalitně!!!

 

Investujte do odličovadel. Nejpraktičtější jsou různá mléka, která se nanáší na obličej a poté se buď setřou tampónkem nebo smyjí čistou vodou. Zanechávají pleť ošetřenou proti vysoušení, takže pokud nestihnete použít krém, pleť to přežije ve zdraví.

Nezapomínejte na odlíčení očí, snižujete tím únavu očí, otoky víček a jiné neduhy. V krajních případech můžou zbytky líčidel u citlivých lidí vyvolat i zánět v oku.

 

A poslední věc – odličujte a čistěte pleť jak večer, tak i ráno. Ve spánku se potíme a na pleť nasedá nečistota, je tedy vhodné ji odlehčit i ráno – zvláště pokud se opět líčíme.

 

 

Závěrem z toho všeho vyplývá, že pokud chcete ušetřit, pak si kupte kvalitní odličovadla a kvalitní noční krém. Pleť i peněženka vám poděkují.

 

A poslední pravidlo: Kosmetiku pravidelně střídejte!!!

 

Možná to znáte. Máte nový krém a jste nadšena z jeho účinků. Za nějaký čas už ale výsledek nevidíte, nebo není tak markantní.  Kosmetičky tento efekt velmi dobře znají.

Pleť si totiž na jeden druh kosmetiky během cca 1 roku zvykne a specifické účinné látky již nevyužívá tak účinně. Dejte jí tedy ochutnat něco jiného.

Není to ale pravidlem, existují ženy, které bez problémů používají řadu let jeden druh kosmetiky a jsou spokojené. Pokud ale po čase vidíte menší účinek, klidně změňte značku.

 

Závěrem tedy vyplývá – málo, ale kvalitně a pravidelně!!!

 

Příště si povíme o trvanlivosti jednotlivých kosmetických kousků a o tom, jak poznat výrobky, které na pleť už raději nedávat…

Reklama