Vztahy

Jak udržet ve vztahu harmonii a pohodu?

vztah

Jaký je klíč ke šťastnému vztahu? Co je potřeba k tomu, aby partnerství opravdu fungovalo? Fakt, že o něj musíme v první řadě pečovat, je věc jasná. A tak jsme daly dohromady další tipy, jak onen známý recept ještě trochu „okořenit“.

Vztahy v dnešních dnech upadají často do stereotypů, pochybností a nespokojenosti. Menším či větším trablům se v partnerství zkrátka a dobře asi v průběhu času nevyhneme. Přesto je potřeba uvědomit si, že udržet v něm harmonii, pohodu a lásku není jen tak bez ničeho. A mnozí odborníci se shodují na několika věcech, které k výše zmíněným plusovým bodům mohou snadno přispět. Pište si...

 • Říkejte si pravdu

Lži jsou známkou toho, že není něco v pořádku. Staré dobré „zatloukat, zatloukat a zatloukat“ vám štěstí ve vztahu nepřinese...

 • Tolerance je základ úspěchu

A to platí o každém vztahu. Nepřivazujte partnerovi kouli k noze, každý přeci potřebuje trochu svobody. Vy i on. A to samozřejmě není důvod chovat se jako „single lady“. Tolerance jde ruku v ruce s důvěrou. Věřte, že žárlivost je cesta do pekla.

 • Důvěřujte a neprověřujte

Jak již bylo zmíněno výše – pokud nefunguje důvěra, vztah fungovat také nebude. Přestože se o telefonu říká, že je to nejčastější nástroj ke zjištění nevěry, není to důvod k tomu, abyste to testovaly. Vztah, v němž není důvěra, není kvalitním vztahem a nemá budoucnost.

 • Mluvte

Nemusíte si samozřejmě říkat o každém kroku, ale komunikace je nesmírně důležitá! Nemáte-li si s partnerem co říci, je to začátek pořádného průšvihu.

 • Společný čas

Aktivity, které budete vykonávat společně, vašemu vztahu jedině pomůžou. Cestujte, sportujte, choďte za kulturou... Zkrátka a dobře: žijte spolu, a ne vedle sebe.

 • Těšte se na sebe

Pokud je pro vás návrat po práci domů „opruz“, zřejmě s partnerem nejste spokojená a je potřeba s tím fofrem něco udělat.

 • Finanční pořádek

Ano, i peníze je potřeba vyřešit. Uspořádejte si se svým partnerem finance, vytvořte domácí rozpočet a mějte čistý stůl. Hádky kvůli penězům nic dobrého nepřinesou.

 • Pečujte o sebe

Vztah se nedá stavět jen na vnitřních věcech, velkou váhu má i naše vnější schránka. Pečujte o sebe, nezanedbávejte se a buďte stále tou nejkrásnější a nejpřitažlivější ženou, kterou si jen váš partner může přát. Uvidíte, že váš intimní život pokvete i po mnoha letech vztahu.

 • Smějte se spolu

Smích je totiž všelék. Umíte-li se i po letech s partnerem rozesmát, je to známka souhry.

 • Nebuďte spolu

Umění neumírat steskem po partnerovi, když se na dobu delší než 24 hodin vzdálí od domova, je potřeba se naučit. Tento bod souvisí s tolerancí a důvěrou, které jsou, jak bylo napsáno, zcela nepostradatelné.

Také si přečtěte:

   
03.08.2017 - Láska a vztahy - autor: Marie Cicvárek Fléglová

Komentáře:

 1. [2] MARIE MATEJKOVA [*]

  To by si měli dát snoubenci ke snubnímu prstýnku,aby na to nezapomínali Sml30Sml57

  superkarma: 0 03.08.2017, 13:00:29
 2. [1] bobani [*]

  nic nového

  superkarma: 0 03.08.2017, 09:38:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme