Zdraví

Jak udělat moderního muže

Obracíme se v něčem k antice, kdy vládl všeobecně kult těla. Dnes se některé myšlenky vrací a muži jsou okolnostmi (když už ne svojí vlastní touhou) hnáni trávit hodiny a hodiny u sportu, mučením se v posilovnách a úpravou svého zevnějšku. Žádá to doba.

Pochopitelně že si za to mohou sami. Po ženách upravenost vyžadovali vždycky, a tak se není co divit, že se stále větší emancipovaností došla bída na Kozáky, tedy i na české chlapy, kteří jsou v ledasčem i díky minulému režimu stále pozadu a dá se říct, že v kdečem i docela natvrdlí. Metrosexuály z nich nikdo dělat nechce, ale rozhodně by se měli zamyslet nad tím, jak chodí oblečeni, co nosí za účes a jaký používají deodorant, když už ne parfém.

Pro začátek by sice úplně stačilo, kdyby muži pochopili, že jejich vzorem v oblékání by neměla být léta osmdesátá, ba dokonce ani devadesátá, a že by různobarevná saka pastelových barev měli dávno vyřadit ze šatníku. Ani se značkovou sportovní soupravou (byť v řádu několika tisíc) se nechodí jinam než cvičit nebo běhat a fajfky a tři pruhy skutečně neznamenají dobrý vkus v oblékání. Pro úplný začátek by i stačilo, kdyby jim došlo, že dnešní sandály jsou vyrobeny tak, že jim v nich noha bez ponožky skutečně nebude klouzat a neublíží si, ani když vyrazí naboso. 

o začátku by třeba mohli i nechat se někde ostříhat a nenechat se okudlat od sousedky, která z nostalgie stříhá všem v baráku havla nebo podobnou hrůzu. Krasavci s vlasy nahoře sestřiženými a s dekou až na záda, nebo ti s neposednou mastnou patkou dnes skutečně terno neudělají už ani na malých městech.

Ale proč bychom měli být skromní? Zajděme dál, než se mnohý z českých mužů bojí i pohlédnout! Bavme se o úpravě ochlupení, kosmetice, parfémech a takových slovech, jako je manikúra a pedikúra!

Všechno souvisí se vším a dost často stačí jen vytáhnout paty z rodné vísky, aby se muž dříve či později chytil za nos a shledal, že se obléká poněkud jinak, než všichni kolem něho. Je pravda že v některých profesích (třeba IT) si toho nemusí všimnout vůbec, nebo že jsou i muži, kterým podobné prozření trvá několik let (zpravidla dokud jim to někdo nevpálí přímo do obličeje), ale jinak není třeba Čechy podceňovat – přece jenom už by se mělo něco dělat s popisem Čechů v jednom arabském cestopise z 10. století, kde se o nich píše, že jsou tlustí, vousatí a pijí pivo…

Takže tedy jak vypadá ono prozření? Jeden z důvodů může být nová práce. To se tak jde na squash nebo do posilovny a najednou při kradmém pohledu kolem (jinak než kradmě se muži ve sprše nikdy dívat nebudou) onen nešťastník zjistí, že všichni kolem jsou nějak málo chlupatí… To zjištění je většinou šokující. Kam jsem se to dostal? Jsou teplí? Určitě se vyrojí spousta otázek.

Dalším, ne zas tak častým impulsem, je koupě časopisu pro muže, kde kdosi radí, co je dneska in. Tato možnost ale není tak obvyklá, hodí se až pro další fázi, které se budeme věnovat za chvíli.

Naopak častým impulsem je přítelkyně. „Holky říkají, že ten jejich se holí. Prý je to pohodlnější. Proč ty se neholíš?“ „Jsem snad buzerant?“ zazní zřejmě lakonická odpověď.

Jenže v obou případech byl již červ pochybností zplozen. Ukáže se, že kolegové teplí nejsou, a kdo chce s vlky být, musí s nimi výt! Taky se ukáže, že přítelkyně si nemyslí, že se holí jen buzeranti a že to nebyl jen pitomý nápad, se kterým by zas dala pokoj. A ty nové strojky zvládnou všechno během chvíle, stačí nastavit délku. Pak už následuje rychlé zjištění, že jakás takás úprava je skutečně pohodlná, což ovšem český muž rozhodně aspoň několik měsíců nepřizná. Bohatě stačí, že už podobnou potupnost provádí.

A teď je vhodný čas na pánské časopisy (nejsou myšleny ty ero a pornografické). Když už má muž za sebou první fázi, je na čase koupit si pár čísel nějaké tiskoviny vhodného typu a přečíst si už i zbytek toho, co znamená být „moderní muž“.

Následují objevy takového typu, že chlupy čouhající z nosu jsou skutečně nechutné (o uších ani nemluvě), že upravené nehty nejsou nic špatného a že známkou chlapáctví není mastná pleť plná zanesených pórů. Navíc se v podobných časopisech píše, že není nijak těžké se všech kosmetických vad poměrně pohodlně zbavit. A koneckonců zkusit by se to třeba mohlo.

Pokud se muž dostane až sem, může se směle zařadit do moderní evropské společnosti (jasně že je potřeba mnoho dalších detailů nejen v této oblasti, ale až tak nároční být hned napoprvé nemůžeme). A že to není pravda? Ale je. A že je to odporné a nepřirozené? No a? V dějinách už bylo nepřirozených věcí…

   
05.06.2007 - Zdraví - autor: Richard Klíčník

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [61] monacha [*]

  Vic me u chlapa zaujme ovladani pravopisu nez oholene nohy

  superkarma: 0 05.06.2007, 22:12:05
 2. [60] Karolina* [*]

  gerda: je fakt, ze ponozky v sandalech jsou nekdy vcelku nepodstatnym detailem.
  Jedno casne letni rano, jeste bylo skutecne chladno, stojim v metru na eskalatoru za nejakym chlapikem. Na schodech neni co delat, tak si jej z nudy prohlizim. Zacnu pekne od bot, teda sandalu, v nich fusekle, co bych cekala u obleku, no je zima, jak tedy jinak, ze? Zvedam zrak a vidim nahe nozky nedomrle zimni barvy, jedu dal a muj zrak narazi na lem bordoveho saka. Neverim svym ocim, tak jeste jednou sandaly, ponozky.... sako, mezitim nic, akorat u nahateho lytka bimba atase kufrik. Jedine co me napadlo bylo, jezisi, on si zapomel kalhoty, pockam, az slezeme ze schodu a nenapadne mu to reknu. Slezli jsme, ja ho obehla, abych na nej takovou zpravu nevybafla za zady. A to bylo moje stesti, on mel totiz na sobe kratasy kratsi nez to sako a celou kreaci doplnovalo triko s napisem. Asi taky pocital, ze az se popoledni otepli, odlozi.

  superkarma: 0 05.06.2007, 20:23:43
 3. avatar
  [59] Meander [*]

  gerda: Ano, je to jako suchý zip.

  superkarma: 0 05.06.2007, 18:15:36
 4. avatar
  [58] Kelly [*]

  Nemůžu se zbavit dojmu, že si z nás autor , nebo to snad nemyslí vážně, tenhle slabomyslný článek ... to je nějaký nový Cosmopolitan pro muže?
  Snad jen za předpokladu, že chcete mít pod článkem spoustu ohlasů ...

  superkarma: 0 05.06.2007, 15:45:10
 5. avatar
  [57] wich [*]

  Můj nepotřebuje okukovat chlapy ve sprchách, moje připomínky nebo časopisy, aby věděl, že má dbát řádně na sprchu, detailní mytí intimních partií, holení vousů a jiných částí těla, stříhání nehtů a jednou za měsíc stříhání vlasů. Oblečení neřeším, má svůj styl a ten mu sluší. A protože kultivace lidí je mým povoláním a hobby zároveň, sem tam mu udělám něco s pletí. Vždycky u toho roztomile frfňá, ale pak vrní blahem, jak má hezký obličej Ach ta mužská ješitnost

  superkarma: 0 05.06.2007, 15:01:22
 6. avatar
  [56] femme [*]

  gerda: jj, pořádně si na TO dneska posviť

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:20:05
 7. avatar
  [54] gerda [*]

  femme: já se budu muset doma pořádně podívat, jestli mi něco neuniklo

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:09:50
 8. avatar
  [53] femme [*]

  jinak nesnáším u chlapů špinavý a neupravený nehty, z toho se mi vážně zvedá kufr a i kdyby to byl jinak krásnej chlap, tak to u mě projel taky nesnáším, když lezou chlapům z uší a nosu chlupy a co vy, pane redaktore Richarde, holíte se někde a kde?

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:09:35
 9. avatar
  [52] femme [*]

  gerda: vzhledem k tomu, že jsem viděla přítelův penis včera, tak si ještě pamatuju, že ten teda chlupatej vůbec nemá ale jinak si tam dole chlupy zkracuje a upravuje a taky se holí v podpaží

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:06:46
 10. avatar
  [48] gerda [*]

  Manx: já si myslím, že to byla básnická licence. Jinak by to vypadalo jak štětka na mytí lahví

  superkarma: 0 05.06.2007, 13:19:27
 11. [46] Radka JS [*]

  Prý když se muž dole oholí, tak "TO" vypadá větší...

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:34:22
 12. avatar
  [44] gerda [*]

  Meander: to musí být jako suchý zip!

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:23:47
 13. avatar
  [43] gerda [*]

  Meander: já jsem byla taky celá udivená , že ho má někdo chlupatej! To jsou mi novinky

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:22:55
 14. avatar
  [42] Meander [*]

  Janetina: Penis se musí holit? A kruci!

  Teda, já to u chlapa dost nesnáším. Když se pak oholený chytí rašícím porostem za oholenou, je to docela nepříjemné. A člověk se nemůže holit několikrát denně, aby to nerašilo.

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:19:37
 15. avatar
  [40] malenina [*]

  ještěrka.ehp: Nechci slovíčkařit, ale co to je ta vymydlená slečna? Pak už jsou jen šmudly s pár kily navíc? V tom případě se hlásím mezi fifleny i když už dávno ne slečny A fifleňáka doma nemám, jen chlapa, který dbá na hygienu

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:00:17
 16. avatar
  [39] Evikus [*]

  Janetina: No ale nevypadá to blbě když se oholí kolem penisu (předpokládám)a nohy - stehna má chlupatý? Nebo si holí i stehna ale chlupatá má lýtka - to vypadá divně, ne?

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:54:41
 17. avatar
  [38] ještěrka.ehp [*]

  Janetina: zrovna z erotické stránky mi intimní vyholení u mužů ubíralo dost požitků

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:53:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [37] ještěrka.ehp [*]

  malenina: no ale vpodstatě to napsala dobře, pro fiflenu fifleňáka, pro obyč holku obyč chlapa, jsou totiž neobyčejně báječní

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:50:21
 2. avatar
  [35] prece ja [*]

  chunita: naprosto stejný názor. Ten trend naprostého vyholování a všude mi připadá poněkud zvrácený. Ato jak u žen tak u mužů. Přeci , kdyby člověk ty chlupy k něčemu nepotřeboval už by za ně přišel, tak jako ženy je nemají například na břeše či zádech. Podotýkám, že nohy si holím.

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:45:17
 3. avatar
  [34] Meander [*]

  Mno, kdykoliv jsem se vrátila z delšího pobytu v civilizované cizině, měla jsem dojem, že cestuju v čase...

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:44:25
 4. avatar
  [33] Žábina [*]

  můj chodí ke své kožní mudře, která mu předepisuje různé léčebné vodičky a mastičky - jako mladý měl totiž akné a i když dnes už má pleť krásnou, stejně se o ní pořád stará

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:43:06
 5. avatar
  [32] Eliza [*]

  Nestojím o to aby si můj holil nohy, protože mám ráda jeho styl lesní muž (můžu se pak cítit jako víla ), ale poraďte mi někdo jak mu zkultivovat nehty na rukou. Ostříhat, to ještě občas projde, ale před pilníkem couvá jako by to byla kobra. Nechápe proč by nemohlo stačit jako dřív, že příliš dlouhé nehty se ulomí samy a proč si čistit černotu, když tam bude zítra zas. Mytí není problém, ale ty nehty ... Na nehty na nohou si bere zásadně štípačky z nářadí, ale až když mu začnou vadit v botách na kolo.

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:42:36
 6. avatar
  [31] Amálie [*]

  Jeden si tak dlouho dělal legrácky z mé kosmetiky, až mu humor došel: objednala jsem ho taky. Vzteklej foxteriér je selanka proti jeho reakci. Nakonec šel, aby dostál chlapské důstojnosti, zalíbilo se mu tam a kosmetičku pak navštěvoval se mnou snad rok.

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:31:11
 7. [28] drobek [*]

  zuzana.thoma: Maxipes Fík je hodnej, silnej a úúúžasně chlupatej A určitě čistotnej

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:12:27
 8. avatar
  [27] malenina [*]

  zuzana.thoma: A co ty holky mezi vymydlenýma slečnama a slečnama s pár kily navíc? Pro ty jsou kteří chlapi?

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:11:02
 9. [25] drobek [*]

  A to ti krásní a moderní hoši při depilaci hrudi nepláčou bolestí?

  superkarma: 0 05.06.2007, 11:01:22
 10. avatar
  [24] ad.astra [*]

  Takovéhoto moderního muže, jak je popsán v článku, bych nechtěla doma ani za zlatý prase. Preferuju normální hygienu, tj. mytí, holení vousů, stříhání nehtů a mytí a úprava vlasů.
  Nevidím nic hrozného na kraťasech - pokud má chlap hezký , vypracovaný nohy, je radost na něj pohledět .
  Extrém je přehaná péče (narcis) nebo absolutní nezájem, kdy si dotyčný myslí, že se stačí vykoupat a oholit jen na vánoce.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:53:17
 11. [23] drobek [*]

  Takový slibný nadpis, a obsah - kde nic, tu nic

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:44:44
 12. avatar
  [21] gerda [*]

  autor příspěvku mi stejně v poslední době připadá poněkud přecitlivělý!

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:32:44
 13. avatar
  [18] Evikus [*]

  gerda: To asi jo, ale ono to má něco do sebe - aspoň jí v tom neklouže noha když si jí zpotí na druhou stranu mě by v ponožkách bylo vedro.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:19:41
 14. avatar
  [17] gerda [*]

  Evikus: včera jsem viděla starou paní, velmi čisťounkou a upravenou. Měla letní šaty, klobouček, páskové sandály na klínku, v nich bílé ponožky a hůl. Myslím, že v její době bylo nemyslitelné obout si botu na holou nohu, tak by se téhle debatě asi hodně divila a nepochopila by, proč má být proboha naboso.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:13:46
 15. avatar
  [16] Evikus [*]

  gerda: Jo tak to jsme si trochu nerozumněly já jsem si taky dnes vzala ponožky do páskových bot, ale SILONOVÉ - a to mi blbý nepřijde. A hlavně k tomu mám dlouhé kalhoty. Ale kombinace kraťasy a bílé ponožky v páskových botách mi nahání hrůzu ale jak říkáš ty, ať si v tom lidi klidně chodí když jim to nevadí že! Jo, ještě horší mi přijdou ponožky do pantoflí - a k tomu kraťasy - dost chlápků takhle potkávám.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:03:04
 16. avatar
  [15] gerda [*]

  gerda: smajlík měl být o kousek vedle, střílet nikoho nemíním

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:00:27
 17. avatar
  [14] gerda [*]

  Evikus: no protože třeba právě dnes jsem si ráno vzala do sandálů ponožky, aby mi na kole nebylo zima a pak je odpoledne sundám, pokud tedy bude teplo. Proti ponožkám v sandálech nemám nic, jenom nechápu tu kombinaci sukně s teplými leginami, kde nevidím ani kousek rozumné argumentace pro, a přitom je to naprosto in - diktát módy rozum nezná. Mně by nikdy nenapadlo zpochybňovat užívání ponožek do bot, ať už jsou jakékoliv - samozřejmě kromě bot do vody a žabek a přiznám se, že nad tím jsem nikdy neuvažovala - prostě ať si každý chodí, jak mu vyhovuje

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:59:17
 18. [13] Anai [*]

  K ponožkám: nosím jen a jen na sport kvůli pocení nohou, jinak zásadně buť bez nebo silonky.

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:56:48
 19. [12] Anai [*]

  A diskuse o ponožkách v sandále trvají již mnoho let, teď trošku "změknul" a nechal se přesvědčit, fakt to nepůsobí dobře!

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:55:46
 20. [11] Anai [*]

  chyba - sorry: v butikách nakupuje rád a hrozně dlouho si vybírá, vše musí mít podle svého vkusu!

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:54:18
 21. [10] Anai [*]

  Starého psa novým kouskům nenaučíš a muži jsou hrozně moc paličatí, co se tohoto týká, nekopírují trendy z časopisů, jako 90% žen a čtou většinou úplně jiné, než my (můj kromě novin zásadně jen autíčkové . Oblečení ho zajímá, v butikách, když už se rozhodně utrácet, tráví navíc dělá kariéru a tak o sebe pečuje asi dost. Trošku je "konzerva" v parfumech, spotřeba antipespirantů sice úctyhodná, ale stále se mi ho nedaří přesvěčit a to je velmi mladý, že jeho cizokrajní zaměstnavatelé ocení toaletní vody drahých značek, kterými ho zásobuju a které používá málokdy, ale třeba se to změní! Holení v podpaží jsme spolu probírali, ale to se radši bude mejt a nastříkávat 5x denně, než aby do toho šel!

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:53:12
 22. avatar
  [9] Evikus [*]

  gerda: Jo, sukně s legínama se mi taky nelíbí. Ale jak píšeš - je to stejná logika jako s těmi sandály - PROČ budu nosit ponožky do sandálů - buď mi je teplo tak si vezmu sandály a nebo mi je zima tak si vezmu plné boty. Tak jak to, že ponožky v sandálech ti nevadí a legíny se sukní jo?

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:52:10
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  ještěrka.ehp: to mě vždycky spolehlivě rozesměje - rady, že se do sandálů nesmějí ponožky nosit. Ještě jsem nezažila situaci, kdyby stáli lidi v kroužku kolem člověka takto obutého a ukazovali si na něj prstem. Nejspíš to nebude takové drama, v Praze teda možná jo! Připadá mi to ostatně na stejné úrovni, jako teď poslední móda u dívek a žen: obléknout sukni a pod ni ještě legíny. Tak sakra: buď je teplo a stačí mi sukně, aby to luftovalo - anebo jdu v kalhotách a do sukně je zbytečné se navrch zamotávat ne? A podle mě to má naprosto stejnou logiku, jako je ta s těmi sandály.

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:47:00
 24. avatar
  [7] ještěrka.ehp [*]

  gerda: už se mi to stalo, měla jsem sandály a byla zima na nožky, tož vzala jsem si ponožky. Svět se nezhroutil, i když věřím, že některé ženy-in by se tentokrát nejspíš ze mě

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:38:22
 25. avatar
  [6] gerda [*]

  ještěrka.ehp: no jo, tady se uvažuje v úzkém kruhu. Existují jedině tací muži, kteří se vyskytují buď na squashi anebo v posilovnách. Zapomnělo se ovšem na golfisty! Ale já vím i o jiných, např. o těch, co chodí do běžného zaměstnání, pak jdou třeba na fotbal nebo opékat buřty s rodinou, a k tomu opravdu ale opravdu pleťovou masku nepotřebují! A klidně si vezmou do sandálů...pozor!!!....P O N O Ž K Y! - a nic se nestane

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:21:37
 26. avatar
  [5] ještěrka.ehp [*]

  Uf, tak už jsem to přečetla - jak to tak vyznívá, měla bych chtít doma narcisa, který je poprděný z toho, co je in, nutně musí chodit do posilovny a okukovat chlapy ve sprchách a ještě k tomu čte pánskou variaci na Cosmopolitan a Esquire - z toho bych se asi

  superkarma: 0 05.06.2007, 09:13:51
 27. avatar
  [4] gerda [*]

  ale toto není článek pro muže? Chtěla bych vidět takového, který by se pod jeho vlivem zamyslil, postavil se před zrcadlo a pak pádil do kosmetického salonu. Buď to má chlap v sobě a není potřeba ho přetvářet, anebo nás s takovými radami pošle do

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:41:51
 28. avatar
  [3] Mar.Uhlirova [*]

  No představa, že by měl přítel dole vyholenou čárku a pravidelně se mnou navštěvoval kosmetičku a kadeřníka a doma sme řešili, jak si upravit nehty, tak to je odporná představa ale zevláka doma taky mít nemusim, prostě všeho s mírou

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:09:39
 29. avatar
  [2] ještěrka.ehp [*]

  Článek jsem nečetla, ale co se týče nadpisu, moderního muže je nejlepší udělat tak, jak každého jiného, ne?

  superkarma: 0 05.06.2007, 07:43:06
 30. avatar
  [1] Evikus [*]

  A co vy, pane Klíčníku, vy se holíte?

  superkarma: 0 05.06.2007, 06:53:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme