Čtenářka TTT krásným poetickým textem přispěla k dnešnímu tématu dne. A když bez slintní si na klávesnici dospějete ke konci článku k radě, jak na tchyni, dostanete medaili.

No jasně, že mám napečeno. A dokonce i nazdobeno. Ale nebojte, jen klasiku: 
perníčky: to nejvoňavější a nejzdobnější cukroví celých svátků, ve kterém se setkává  chuť medu, orientálního koření a krajkové linky sněhové polevy v pohádkových ornamentech
linecké:ty žluté kytičky a hvězdičky s očkem rybízové marmelády, co vypadá jak rubín v broži po bábince
rohlíčky: už v říjnu, kdy jsem sbírala na zahradě oříšky jsem se těšila, až  ucítím jejich chuť snoubenou s božskou vanilkou právě v nich
pusinky: jsou jak čerstvý sníh přinesený na kabátu z vycházky k vánočnímu stromu na náměstí
pracny: vzpomínka na dětství s kakaově jemným pohlazením namísto maminčina
skořicové hvězdičky: svou peřinkou z marcipánu a mandlí uprostřed chlácholí v studeném večeru. Hřejí a na jazyku slibují, že za hořkou mandlí přichází vždy sladké cukroví.
kokosové kuličky: každého odvážného potěší překvapením v podobě oříšku schovaného uvnitř bílé hmoty jak tlukoucí srdce v příkrovu sněhové závěje a zimy
žloutkové: to se nekouše, jen nechává rozplynout na jazyku
kokosky: nebýt na štědrovečerním stole....chyběly by mi. Chyběl by kousek z něčeho, co nejde vyslovit, z paměti vylovit, jen chutí přivolat
čokoládové koule: tuhle ingredienci miluji.Čokoláda temná jak zimní noc, sladká jak Štědrý den s rodinou, s opojností všeho toho očekávání.
Každou neděli, když zapálíme svíčky na adventním věnci, dám od každého druhu na talíř, abychom si zkrátili čekání a aby nám všechny ty chutě a vůně evokovaly všechno to, co s těmito svátky tak rádi spojujeme.
A málem bych zapomněla na poslední cukrovíčko....vlastně dopečeno ještě není. Nepeče se. Jen oloupete mandle. Schováte je do sušené švestky a tu pak utopíte první adventní neděli do rumu. Na Štědrý den vyjmete, obalíte kokosem, uložíte do papírového košíčku a schováte před dětmi. Pokud by se Vám v den D zdálo, že na co sáhnete, má k dokonalosti štědré idylky daleko, doporučuji švestičku-alkoholičku. Bude vám připadat i návštěva tchýně veselejší a spálený kapr jak hlavní komik večera.
TTT
text nebyl redakčně upraven


Díky TTT, pocákal jsem si klávesnici slinami. Já to skutečně cítím, cítím chuť rohlíčků obalených v cukru a chce se mi zaklonit hlavu a jen tak si tu chuť užívat. Prosím nerušit!

Uff, musím se vrátit do reality k dnešnímu tématu:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama