Čtenářka TTT se přiznává, že nikdy moc na uklízení nebyla, a když se k tomu přidá trošku vznětlivější povaha, je neštěstí na světě. Díky TTT za příspěvek. Do toho mrazení v zádech se tady uculuju jako mentálně retardovaný.

 Každé léto jsme pravidelně se sestrou postavily na zahradě stan. Bivakovaly jsme  v něm většinou do prvního lijáku, neboť o impregnaci náš dědoušek dlouho jen  snil. Spaní venku mělo mnoho výhod a dodnes na něj vzpomínám.

Dlouho do noci  jsme harašily venku, vyprávěly děsuplné historky a ráno se přemlouvaly vystrčit
 nohy do studené rosy.

 Jedno léto jsme opět vytáhly stan. Jenže králíci nám ten rok nějak vychcípali,  takže bylo nutné napřed vysekat trávu. maminka nám rázně zatrhla sahat na kosu,  takže jsme vzaly srp. Já nikdy moc na uklízení nebyla a ještě dnes mi v mnoha ohledech vyhovuje nechat válet věci tam, kde mi odpadly od ruky. Tak i tenkrát  jsem vyžnula patřičně velký kus trávníku a srp zapíchla hned vedle. Co kdyby se  ještě hodil, že. . .

 Zatímco já stavěla náš stan, sestra neměla nic jiného na práci než po mě flusat  pecky z třešní. Nenechám se přeci rozhodit, ale když mi za krkem přistála jedna,  kterou se ani nenamáhala pořádně okousat, vystartovala jsem.   Tma před očima a krve jako z prasete. . . nebo spíš jako když nakopnete v běhu  srp.

 To křupnutí, jak se mi zarazil o kost palce u nohy pamatuji dodnes.Maminka  okamžitě vyběhla z domu a poskytla mi první pomoc úvahou o mé blbosti a  monologem na téma: já ti to říkala. Jenže krvácení to nezastavilo i přes její  velmi přesvědčivý výkon. „To musí na šití,“ rozhodla nakonec.

 Na tuto informaci jsem zareagovala tak pronikavým jekotem, že mamka ve snaze  zachránit okenní tabulky před puknutím ze svého záměru ustoupila.

 Lavor s ledovou vodou mi zastavil krvácení a trochu i krevní oběh, takže bylo  možné nohu zafačovat. Dostala jsem zákaz sahat na srp  a spát ve stanu. Těsno  spacáku totiž neustále dotíralo na jen taktak zaschlou ránu.  Jelikož jí nedržely pohromadě stehy, měla ještě dlouho tendence krvácet.
 Dnes mám jenom jizvu, jako by mi tenkrát přišil felčar palec cizí. A respekt ze sečných zbraní.
 TTT
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Dvě z vás dnes kolem 16. hodiny odměním knihou Dětské úrazy - první pomoc krok za krokem

urazy

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.

Reklama