Zajímavé první školní dny se svými dětmi nám popsala čtenářka Boros. Nepříjemný zážitek měla, když syn nastoupil na druhý stupeň. O co šlo, si můžete přečíst v další novince.

Myslím, že škola by měla informovat rodiče, do kdy je vyučování. Ve Vaší situaci bych taky měla strach. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju Vám hezký den.


Pamatuju se na svůj první školní den, i když to bylo už před mnoha lety. Také jsem hrdě šlapala s taškou na zádech a s maminkou do školy. Paní učitelka nás přivítala, pochválila a řekla nám, co škola obnáší (přiměřeně věku). Pak nám povídala pohádku a doplňovala nástěnnými obraz (rolovaly s jako mapy). Když zazvonilo, řekla, abychom si vzali všechny věci, které jsme našli na lavici, dali si je do svých aktovek a odnesli domů. Byli jsme ve škole hodinu.

Po první třídě jsme šla sice do jiné školy, ale vždycky jsme ten první den byli ve škole jen první hodinu- v 9,00 jsme šli domů. Celou základku a pak i gympl a nástavbu. To stejné bylo poslední den školy - rozhlasová relace - zhodnocení školního roku, rozdání vysvědčení a po první hodině domů. Je pravda, že už to je dost dlouho. Jaké bylo moje překvapení, když šel do školy syn - také v první třídě hrdě tašku na zádech, ale ve škole 2 hodiny. Že nebyla pohádka, to bych pochopila, ale podle mého to zbytečně protahovali. Celý první stupeň základní školy měli první den vždy do 10,00 hodin (dodatečně jsem se dověděla, že dřív nesmí učitelé žáky pustit).

Na druhém stupni byl šok - první den syn nebyl ještě ve 13,00 doma - už jsem pomalu volala na policii, že se ztratil, přece jenom, hlavu plnou prázdnin a řidiči jsou bezohlední, když se mi asi na 20. pokus povedlo dovolat do školy - prý je to v pořádku, do 12,00 hodin škola a od 13 do 15 zkouška s pěveckým sborem. Když jsem se ohradila, že je snad slušné, dát něco vědět, docela mě učitelka zdrbala za to, že syn v 6. třídě nemá mobil!!!!! Je to už déle, v té době jsem mobil neměla ještě ani já a pak, kluk ve 12 letech určitě sám od sebe zavolá, že se zdrží - ani to jim ta učitelka neřekla, že mají dát vědět domů. Ale chyba byla ve mně - Co by dělali, kdybych opravdu zavolala policii a ve škole se vyšetřovalo??? No, už je to také déle, ale v téhle škole na druhém stupni měli první den školu vždy do 12,00 hodin. Poslední den pro změnu od 8 rozlučku s deváťáky v kině (povinnou) přes ½ města a zpět do školy, kde od 11 vydávání vysvědčení. Dcery chodily do jiné školy, ta starší tam za nic na světě nechtěla jít a ještě štěstí, že první den měla aktovku na zádech - mohla jsem jí za tu tašku vtáhnout do školy. Pak tam už chodila ráda, ale ten první den... I ta mladší šla první den hrdě s taškou na zádech. V téhle škole nám dopředu řekli, že první den se končí v 9,30. Tašky mít nemuseli, ale „je to určitý symbol školáka“. V téhle škole poslední den taky jen do 9,30. Teď mám všechny 3 děti na stření škole, a o čas, který stráví první den ve škole, se nestarám - akorát musím mít uvařený oběd.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

Reklama