Novinky

Jak to, že kluk nemá mobil?

Zajímavé první školní dny se svými dětmi nám popsala čtenářka Boros. Nepříjemný zážitek měla, když syn nastoupil na druhý stupeň. O co šlo, si můžete přečíst v další novince.

Myslím, že škola by měla informovat rodiče, do kdy je vyučování. Ve Vaší situaci bych taky měla strach. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju Vám hezký den.


Pamatuju se na svůj první školní den, i když to bylo už před mnoha lety. Také jsem hrdě šlapala s taškou na zádech a s maminkou do školy. Paní učitelka nás přivítala, pochválila a řekla nám, co škola obnáší (přiměřeně věku). Pak nám povídala pohádku a doplňovala nástěnnými obraz (rolovaly s jako mapy). Když zazvonilo, řekla, abychom si vzali všechny věci, které jsme našli na lavici, dali si je do svých aktovek a odnesli domů. Byli jsme ve škole hodinu.

Po první třídě jsme šla sice do jiné školy, ale vždycky jsme ten první den byli ve škole jen první hodinu- v 9,00 jsme šli domů. Celou základku a pak i gympl a nástavbu. To stejné bylo poslední den školy - rozhlasová relace - zhodnocení školního roku, rozdání vysvědčení a po první hodině domů. Je pravda, že už to je dost dlouho. Jaké bylo moje překvapení, když šel do školy syn - také v první třídě hrdě tašku na zádech, ale ve škole 2 hodiny. Že nebyla pohádka, to bych pochopila, ale podle mého to zbytečně protahovali. Celý první stupeň základní školy měli první den vždy do 10,00 hodin (dodatečně jsem se dověděla, že dřív nesmí učitelé žáky pustit).

Na druhém stupni byl šok - první den syn nebyl ještě ve 13,00 doma - už jsem pomalu volala na policii, že se ztratil, přece jenom, hlavu plnou prázdnin a řidiči jsou bezohlední, když se mi asi na 20. pokus povedlo dovolat do školy - prý je to v pořádku, do 12,00 hodin škola a od 13 do 15 zkouška s pěveckým sborem. Když jsem se ohradila, že je snad slušné, dát něco vědět, docela mě učitelka zdrbala za to, že syn v 6. třídě nemá mobil!!!!! Je to už déle, v té době jsem mobil neměla ještě ani já a pak, kluk ve 12 letech určitě sám od sebe zavolá, že se zdrží - ani to jim ta učitelka neřekla, že mají dát vědět domů. Ale chyba byla ve mně - Co by dělali, kdybych opravdu zavolala policii a ve škole se vyšetřovalo??? No, už je to také déle, ale v téhle škole na druhém stupni měli první den školu vždy do 12,00 hodin. Poslední den pro změnu od 8 rozlučku s deváťáky v kině (povinnou) přes ½ města a zpět do školy, kde od 11 vydávání vysvědčení. Dcery chodily do jiné školy, ta starší tam za nic na světě nechtěla jít a ještě štěstí, že první den měla aktovku na zádech - mohla jsem jí za tu tašku vtáhnout do školy. Pak tam už chodila ráda, ale ten první den... I ta mladší šla první den hrdě s taškou na zádech. V téhle škole nám dopředu řekli, že první den se končí v 9,30. Tašky mít nemuseli, ale „je to určitý symbol školáka“. V téhle škole poslední den taky jen do 9,30. Teď mám všechny 3 děti na stření škole, a o čas, který stráví první den ve škole, se nestarám - akorát musím mít uvařený oběd.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

 • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
 • Berou si vaše děti do školy tašky?
 • Co v nich případně musí mít?
 • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
 • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

   
02.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Alenka0010 [*]

  Boros — #4 Nemusí, vždy je omluvenka vyžadována od rodiče, ne od lékaře.

  superkarma: 0 03.09.2013, 10:41:54
 2. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  kobližka — #7 Sml23 ja ti radeji budu verit.Sml22

  superkarma: 0 02.09.2013, 21:50:59
 3. avatar
  [7] kobližka [*]

  Eva_Fl — #6 Takoví chudáci tady opravdu uz nejsou Sml30,přijeď se někdy podívat Sml58

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #8
  superkarma: 0 02.09.2013, 18:34:33
 4. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #5 jak je to mozny? Vzdyt jsem v diskusi o 21.srpnu cetla takove stesky, ze jsem myslela, ze v Cesku lidi nemaji ani co do huby, natoz na mobil ci tablet.....Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #7
  superkarma: 0 02.09.2013, 18:09:19
 5. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Copak mobil! Je to 2 týdny, kdy jsem viděla malou holčičku na houpačce, která si hrála něco na tabletu a maminka ji houpala.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #6
  superkarma: 0 02.09.2013, 15:15:02
 6. [4] Boros [*]

  cilani — #3 Když je dítko nemocné, musí mít potvrzení od lékaře.

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #9
  superkarma: 0 02.09.2013, 14:46:45
 7. [3] cilani [*]

  Boros — #2 to jako, kdyby bylo dítko nemocné, tak prostě nedostane vízo? To bych asi rychle přešla na jinou školu..

  1. na komentář reaguje Boros — #4
  superkarma: 0 02.09.2013, 14:42:59
 8. [2] Boros [*]

  cilani — #1 Jo, to byla škola na zabití- podmínkou pro to, aby dostali vysvědčení byla právě ta účast na rozlučce. Všichni dávno doma.Jeslti to dělali pr to, aby školní jídelna mohla ještě vařit, já nevím. S "mobilovou učitelkou" jsem byla na kordy celý druhý stupeň. Naprosto bych pochopila kdyby řekla :"potřebovala bych, abychom měli zkoušku ještě dneska, kdo máte telefon, zavolejte domlů, kdo ne, přihlašte se a buďto to zařídím nebo si odskočte domů". Taky třeba byly děti bez oběda a kdo si první den nosí do školy svačinu.....

  1. na komentář reaguje cilani — #3
  superkarma: 0 02.09.2013, 14:32:00
 9. [1] cilani [*]

  jááj, jak si může učitelka dovolit nadávat někomu, že jeho děcko nemá mobil?? Asi bych jí něco nehezkého řekla.. Ještě, že jsme měli aspoň v tomto normální učitele a nikdo nás nenutil se loučit s deváťáky, na co taky.. To bych děcko asi omluvila pro nemoc nebo tak a nechala ho doma, kdyby ho to nebavilo..

  1. na komentář reaguje Boros — #2
  superkarma: 0 02.09.2013, 13:54:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme