Další čtenářka s nickem Pikli se nám svěřila se svým vánočním tajemstvím, za což jí samozřejmě děkujeme. Prý je zdobící vánoční fanatik. Pojďte se podívat na obrázky a přečíst si, jak a ským bude slavit Vánoce letos.

Na Vánoce se těším z celého dlouhého roku úplně nejvíc. Žiji pouze s mamkou a tento rok to budou druhé Vánoce, které budeme slavit jen samy dvě. Ty minulé byly super a tak doufám, že se vydaří i tyto.

Už pár let se považuji přímo za vánočního fanatika ve výzdobě bytu. Prostě vždycky, když vidím v nějakém americkém filmu či seriálu, jak to mají všechno krásně vyzdobené, že už není vidět ani stěna, tak si říkám, takhle to chci taky.

výzdoba

Ozdoby a řetězy nakupuji už několik let, jelikož to není zrovna levná záležitost. V tomto ohledu se vůbec máma neangažuje, protože ozdob máme opravdu tolik, že už nevím, kam je dávat. Problém ale je, že mně to připadá pořád málo vánoční. Já prostě nechápu, jak to ti Američané dělají. My máme momentálně celý červeno-zlatý byt a není mi to dost. Asi bych potřebovala krb, na který bych pověsila plno ponožek a mohla na něj dát plno zlatých a červených svíček. Následně zažehnout oheň a navodit tu vánoční atmosféru s velkým živým píchajícím stromem až ke stropu, který by byl ozdoben všemožnými ozdobami, které bych samozřejmě měla v té nejvánočnější barevné kombinaci.

výzdoba2

Bohužel nežiji v Americe, a tak se musím spokojit pouze s umělým opelichaným malým stromečkem, který nepíchne a nepíchne. Ten tedy je ozdoben ještě pravými skleněnými baňkami všech možných barev. Tyto Vánoce na něm bohužel nebudou viset moje výtvory ještě z dětských školních let, protože po vytopení sklepa na nich vyrostla opravdu nevánoční plíseň a museli jsme je vyhodit. Vánoční kolekce také ještě nemáme, protože čekáme na slevy, a tak je možné, že budeme místo čokolády věšet na stromeček řízky nebo banány. Ale stromeček zdobíme až na Štědrý den, a tak máme ještě nějaký ten čas na koupení posledních drahých kolekcí.

Tím ovšem moje účast na celých vánočních přípravách končí. Samozřejmě dárky nakupuji, a to již v určitém časovém předstihu, protože opravdu nesnáším davy lidí, kteří se na sebe mačkají u regálů a nemilosrdně proráží pracovníky obchodu, kteří se snaží doplňovat zboží, které jim mizí přímo pod rukama. Tento rok jsem také nakupovala pár dárků přes internet, což mi připadalo docela dobré, než jsem zjistila, že davy lidí jsou i na poště.

Ale teď už mám všechno hezky nakoupené a na Štědrý den to zabalím. Jako minulý rok zavřu mámu do koupelny a přenosím dárky do obývacího pokoje, abych to mohla hezky zabalit a měla dostatek místa. Před dvěře dám papír se vzkazem od Ježíška: NEVSTUPOVAT, což je taková tradice. A až zabalí dárky máma, tak budu dlouze z povzdálí zkoumat, co to asi je.

Pokud někdo očekává, že jako správná dceruška s maminkou peču cukroví, tak to je na omylu. To nepraktikuji již pár let, protože mě to opravdu nebaví. I když tento rok jsem se trošičku podílela, koupila jsem mámě lepší vykrajovátka, aby jí to šlo rychleji. :-) Ohledně úklidu také nehnu ani brvou, protože k uklízení mám až vražedný odpor. Vánoční koledy zpívám po celý rok, takže ani toto se u nás na Vánoce nekoná.

No prostě jsem dceruška za všechny prachy. Ale i přesto všechno si s mamkou ty Vánoce suprově užijeme, uděláme si kuřecí řízečky i rybičku, k tomu bramborový salát, který zbožňuji a slintám na něj již celý rok, a pak si pustíme blikátka na vánočním stromečku, který to ještě více vyvánoční, a pak konečně rozbalíme ty tajné dárky. V tu chvíli jsou to ty nejlepší Vánoce, které trumfnou i ty americké.

Pikli

Milá čtenářko Pikli, vy jste přímo vánoční uragán: Vy si ty svátky dokážete užívat doslova na plné pecky. Tak ať vám ty letošní zase vyjdou podle vašich představ a přežijte je ve zdraví.

Krásné Vánoce a šťastný Nový rok

Reklama