Novinky

Jak to chodí na sjezdovkách v Americe?

Čtenářka lucikpucikel byl na výměnném pobytu v USA a v rámci toho se dostala i na lyžařské svahy. A podělila se s námi o své zkušenosti. Děkuji Vám lucikpucikel za zajímavý příspěvek. Ty chybějící opory pro lyže by ne také štvaly…

Ráda bych zde uvedla moje zážitky z lyžování v Americe a rozdíly oproti Evropě.

Jednoho dne v pátek před víkendem jsme s ostatními exchange studenty a rodinou koordinátorky zamířili k asi 2 hodiny vzdálenému jezeru Tahoe. Našim cílem byl útulný hotel hned vedle vstupu ke sjezdovkám. Pronajali jsme si na dvě noci za přívětivou cenu několik pokojů a nakoupili jídlo. První večer jsme rozdělili skupiny na ty, kteří chtějí lyžovat či snowboardovat, a nelyžaře.

Sobotní ráno stačilo zajít do pár kroků vzdálené půjčovny a na můj za vkus nekřesťanskou cenu půjčit výbavu na lyže. Zimní oblečení si bylo možno půjčit v blízkém městečku, ale nakonec jsme dali dohromady pár kalhot a zimních bund, takže nebylo třeba.

 Sjezdovky mě mile překvapily. Jedná se o podobné svahy, na které jsem byla zvyklá z Itálie a Rakouska. Středisko se jmenovalo Heavenly . Na několika kopcích bylo možno vidět pár desítek sedačkových lanovek a mnoho sjezdovek. Single systém při čekání ve frontě funguje i v USA, takže řada lyžařských nadšenců rychle ubíhala.Svahy byly pěkně upravené, každý si našel sjezdovky, které mu vyhovovaly.

Okolo druhé hodiny jsme se sešli v místním občerstvení na oběd a pak již znovu nasedli na velkokapacitní chairlift.V neděli téměř všichni odpadli a tak jsme na svahy zamířili pouze ve trojici.

Toho dne bylo v areálu asi o polovinu méně lidí a slunečné počasí. V tu dobu mě již začala štvát absence držáků na lyže a snowboardy při sezení na lanovce. Nohy zbytečně protestovaly nad váhou lyžařského příslušenství. Přitom by stačilo přidat pár trubek…

Ze všecho nejkrásnější byl ale rozhled z hor. Areál se tyčil nad překrásným jezerem, jež obklopovali vysoké hory. Na druhé straně pak bylo možné vidět zasněžené pláně a rovné americké silnice. To stálo opravdu za to.

Sněhu bylo přes metr, sáma jsem měl šanci to vyzkoušet.Zajímavostí je systém kontroly, zda má lyžař permanentku. Sice to není jako v Itálii, kde si stačí dát čip do kapsy a při každém projetí turniketu to jenom zapípá, ale má to taky něco do sebe. Permanentku vám při vstupu do areálu proskenují levně najatí brazilci a vy se pak už nemusíte o žádnou vstupenku starat. Všechny vleky jsou pak bez kontroly.

Tady se podle mého názoru spoléhá na fakt, že američani jsou natolik líní, aby si vyšlápli první kopec a pak jezdili zadarmo, jak si to dokáži představit v Čechách. Nicméně jsem si to řádně užila. Moje host rodina má kamaráda, který jezdí často na hory a tak mě snad někdy vezme. Výlet byl úžasný.

lucikpucikel
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

 • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
 • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
 • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
 • Kdo a jak vás to ne/naučil
 • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
 • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

   
10.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] ladouch [*]

  Sml80Sml80

  superkarma: 0 14.03.2013, 21:00:54
 2. avatar
  [5] ladouch [*]

  Sml22Sml22

  superkarma: 0 14.03.2013, 21:00:46
 3. avatar
  [4] ladouch [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 14.03.2013, 21:00:39
 4. avatar
  [3] ekleinovka [*]

  Prrozpěvuju.... To je hrozný, mít překladač v mobilu

  superkarma: 0 10.01.2013, 12:36:51
 5. avatar
  [2] ekleinovka [*]

  Jo, tu si taky prospěl újmu:)) ale je to trochu jinak

  superkarma: 0 10.01.2013, 12:36:15
 6. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16jó v Americe je blaze - šubyduby Amerika

  Sml67musel to být pěkný zážitek...

  superkarma: 0 10.01.2013, 12:07:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme