Bulvár

Jak to chodí na pracáku


Včera jsem doprovodila kamarádku Věru na úřad práce, kde se byla zaevidovat, protože prodejna, kde pracovala, byla zrušena. Tato návštěva mě hluboce poznamenala.

Při vstupu do budovy je nutné vystát si frontu u zařízení vydávajícího pořadová čísla. Po deseti minutách, kdy jsme stále stály na stejném místě, nás jeden týpek oslovil s tím, jestli nechceme za 50 korun koupit číslo, které bude za malou chvíli vyvoláno. Kamarádka při vidině několikahodinového čekání částku zaplatila a společně jsme se přesunuly do chodby plné čekajících.

Pravda, kamarádka byla vyzvána během pár minut ke vstupu do kanceláře, ale během chvilky byla zase venku. Měla špatné číslo. I vydala se opět k zařízení v naději, že dotyčný obchodník s čísly jí dá to správné. „Pani, a máte to čislo, co sem vam dal? Nemate! Tak vam ho nemužu vyměnit, ale mužu vam prodat to, co potřebujete." Věra už platit nechtěla a odevzdaně se postavila do fronty. Dalších deset minut stála na stejném místě, aniž by se k zařízení byť jen trošku přiblížila.

Tady máte 50 korun a dejte mi číslo ke dveřím 113. A né že budu hodinu čekat!!"
Nebojte pani, budete za chvilku vevnitř," mnul si ruce obchodník.
Když se vrátila, opravdu si ani nestačila sednout a bylo vyvoláno její číslo. Za čtvrt hodiny byla venku s hromadou papírů v ruce a nešťastným výrazem ve tváři.

Musím jít zase pro nějaké číslo a do dalších dveří na proškolení. Já tady snad budu celý den."
Zatímco Věra odešla, já poslouchala hovor dvou již zaevidovaných a jednoho nováčka".
Ukaž papíry! Ty vole, Rudo, von de na stodesítku. To maš blbý, bo tam sedí debilka, co tě hned pošle s doporučenkou."
S jakou? A kam?" zděšeně vejral nováček.
To uvidiš, až ti něco dá. Budeš muset jit makat, bo by tě jinak vyrazili z pracáku."
A jak to, že vy nemusite? Co je to za bordel? Já nechci k ty debilce!"
Hele dej mi kilo a Márovi taky a my ti poradíme."

Kilo změnilo bez smlouvání majitele.
Hnedka jak tam vlezeš, tak řekni, že se deš zejtra ptát na stavbu. To ona ti pak doporučenku nedá. A příště jí řekneš, že to nevyšlo."
No tak mě pošle příště. Ty vole, co pak?"
Tak potom dojdeš k doktoru a necháš si napsat neschopenku."
Mára, řekni. Jak to normálně dělaj všichni na pracáku."
Vole, nesmiš se nechat vyhodit, bo by ti šel dluh a nedali by ti podporu. Ale máš to blbý, bo ta blbka na stodesitce ti tohle nesežere. Budeš makat jako gádžo," mávnul rukou Mára.

V tom se nad dveřmi 110 objevilo číslo nováčka. Šel jak na popravu. Za chvíli byl slyšet randál a nadávky, potom se otevřely dveře a v nich se objevila mohutná postava úřednice. Velice nešetrně cloumala s nováčkem, který se marně snažil z jejích spárů osvobodit.
Hromada papírů mu přistála pod nohama a úřednice jen velitelským hlasem oznámila: Do tří dnů ať tu jste zpět i s potvrzenou doporučenkou!" a třísk! Zabouchla dveře. Na chodbě bylo hrobové ticho.

Nováček totálně rozhozenej vyjel na své dva rádce: Ste mi neřekli, na jakou stavbu jako du. No a vona je fakt dost hustá. Když sem ji řek, že pujdu k doktoru, aby mi na příště nic nepřipravovala, tak mě vyrazila."

To už přicházela Věrka, zničená z dalšího obchodu. Zase musela zaplatit, aby vůbec přišla na řadu. Proškolená byla během minuty a po podepsání byla přidělena do dveří číslo 110. Jen mi to na chodbě řekla, už u ní byli ti dva dobráci s tím, že jí za kilo poradí, jak na tu debilku musí jít. Věra chvíli nechápavě zírala, protože vůbec nevěděla, co se stalo. To nic, Věruš. Pánové ti chtějí poradit, co máš dělat, abys nemusela do práce. Mají to osobně vyzkoušené," vysvětlovala jsem s potutelným úsměvem.
Cožééé? Tak já mám platit, abych nedostala práci? Vy vyžírkové, nemakačenka, darmohlti, zmetkové spuchřelý všechny bych vás odsud vyházela. Když nechcete makat, tak táhněte a necucejte ze státu podpory. Já dělat chci! A jenom než jsem se dostala sem, tak mě to stálo 150 korun. A vy mi budete něco radit?" vřískala hystericky Věra.

Ticho na chodbě by se dalo krájet. Většina zírala na Věru jako na exota, že jako chce pracovat. Ta zabušila v plném vzteku do dveří a bez vyzvání je rozrazila. Nezajímá mě nějaký přiblblý číslo! Já chci práci, chci pracovat a vydělávat si peníze. Ty zmetkové a podvodníci na chodbě ať si klidně počkají, když dělat nechtějí," a zapadly za ní dveře.

S hrůzou jsem čekala, kdy obří úřednice vynese Věrku v zubech. Nevynesla. Naopak, když se otevřely dveře, úřednice si s Věrkou potřásala rukou a s úsměvem se spolu loučily. Při odchodu z úřadu práce jsme si připadaly, že jdeme špalírem hanby. Všichni si Věru s odporem prohlíželi a ti dva rádci neměli daleko k tomu, aby jí skočili po krku.

Za ty tři hodiny co jsem na úřadě strávila, jsem se dozvěděla tisíc možností, jak se vyhnout práci. Finty, jak se dají obejít zákony, vydělat peníze a ještě brát podporu. Ale za celou tu dobu jsem neslyšela, že by někdo opravdu práci chtěl. Že by si sám něco hledal, že by ho mrzelo, že mu úřad žádnou práci nenabídl. Možná by se úředníkům vyplatilo dát si na chodbu odposlech a tahle individua houfně vyhazovat.

   
11.03.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [96] wireen [*]

  Úřad práce České Budějovice je mnohem vstřícnější!

  superkarma: 0 07.07.2011, 10:02:18

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [94] čičinda [*]

  Milá Anai, nevím jestli sis dané rozhodnutí (mám na mysli to první, které ti přišlo) pořádně přečetla. Jistě to nebylo o tom, že by ti podpora nebyla přiznána, ale proto, že pokud jsi nedoložila všechny potřebné doklady, bylo správní řízení přerušeno, do té doby, než tak učiníš, nebo než si tyto doklady opatřil sám správní orgán, tj. úřad práce. Přerušení řízení je v režii správníh řádu, neznamená to, že bys podporu nedostala, jen se o ni nemohlo rozhodnout. Teď jsi zřejmě doklady na úřad dodala nebo si je vyzískal on sám, odpadla tedy překážka pro přerušení, a mohla ti být podpora přiznána. Jen se divím, že lidé, co o tom nic neví, a co si nedokáží ani pořádně přečíst to, co obdrží, jsou schopni ještě na vše nadávat. Každý uchazeč dostává základní poučení uchazeče o zaměstnání, každý prochází informační schůzkou, kde je všem vysvětleno, na co mají nárok, jaké jsou jejich práva a povinnosti a vše potřebné týkající se ÚP. Kdyby si lidé dávali pozor, a vše se zájmem sledovali, neměli by pak potřebu na ÚP nadávat. Skutečně ti úředníci si sami jen tak nic nevymýšlejí a všichni jsou zodpovědni za svou práci, všichni to dělají s nejlepším svědomím, protože jakékoliv porušení, by pro ně znamenalo tvrdý trest - nesou totiž zodpovědnost. To je třeba si uvědomit.

  superkarma: 0 13.03.2008, 13:14:15
 2. [93] Anai [*]

  oprava: ... tak by mé vyprávění o zkušenostech s praktikami státního úřednictví.....

  superkarma: 0 12.03.2008, 20:08:05
 3. [92] Anai [*]

  Atap: mám dnes už zkušenosti s pracovními nároky státních i soukromých zaměstnavatelů a věř, že jsou velmi, velmi ROZDÍLNÉ!!!! Skoro se stydím za ta léta, která jsem za peníze dańových poplatníků nedobrovlně proflákala (když jsem se hlásila o práci, protože jsem hyperaktivní a vadilo, že nemám co dělat, byla jsem ta "špatná", pochopitelně....). Kdybych se do toho pustila, tak by mé zkušenosti s praktikami ze státního úřednictví předčilo v bulvárech a TV všechny skandály slavných!

  superkarma: 0 12.03.2008, 20:07:06
 4. [91] Anai [*]

  Musím uvést věc na pravou míru - dnes mi byla doručena nová zásilka: podpora v nezaměstnanosti mi byla pro změnu přiznána! Asi mají na příslušném ÚP smysl pro humor - pěkně černej!!!!

  superkarma: 0 12.03.2008, 20:04:18
 5. avatar
  [89] idiska [*]

  wich: ale paradoxem je, že my tam toho moc neměli...zrovna jsme se s přítelem nastěhovali do podnájmu, takže většina toho mála byla ještě pronajímatele ...takový malý krcálek 1+1...ale jako stačil...ale že jsme místo na posteli spali na takové nafukovací matraci z TVshopu, to ho nebralo ...fakt jsem nevěděla jestli mám brečet nebo se smát

  superkarma: 0 12.03.2008, 06:53:26
 6. avatar
  [88] wich [*]

  idiska: Toto jeho chování už je drzost nehorázná. Ale je to odraz našich politiků a společnosti - člověk musí být úplný žebrák, aby dostal to, nač má ze zákona nárok

  superkarma: 0 11.03.2008, 22:51:15
 7. [87] Anai [*]

  Ještě dodám, že nápad s výpovědí dohodou nebyl můj, ale mé šéfové, která mě týrala, já jen nechtěla dělat problémy, protože společníkem firmy byl kamarád mého kamaráda, moc slušný člověk, ale pod pantoflem své dost razantní společnice - slušně řečeno nesympatie byly oboustranné.... Kdybych žádala odstupné, nebo trvala na zákonné výp. lhůtě, "osolila" by mi to ještě víc a obávám se, že ambulatní docházky k psychiatrovi by nestačily...

  superkarma: 0 11.03.2008, 22:12:21
 8. [86] Anai [*]

  Byla jsem měsíc nezaměstnaná - musela jsem z práce odejít, jinak bych se zbláznila (mobbing) a navíc můj "musel" jet na dovolenou v termínu, který bych nezískala, chtěla jsem jet s ním. Na ÚP jsem se hlásila hned první den nezaměstnanosti. Když jsem konečně po dvou hodinách přišla na řadu a předložila jsem pečlivě vyplněné formuláře, úřednice mě začala "dávat do PC a poté vyzvala, abych se dostavila za 4 dny. Řekla jsem jí, že odjíždím a dostavit se nemohu. Seřvala mě. Řekla jsem jí, že jsem poučena svou přítelkyní, která pobírala nějaký čas dávky v nezaměstnanosti a navíc je právnička zabývající se mj. pracovním právem. Úřednice mě seřvala tudíž ještě víc a povolala svou vedoucí. Ta mě vyslechla s účastí a když jsem se rozplakala (v úřední místnosti sedělo asi 10 lidí, jistě to pro ně bylo vítané rozptýlení - přestože jsem amatérská herečka, v tuhle chvíli bych si exhibici ráda odpustila)a utěšovala mě, že mám klidně odjet, že jsem zřejmě byla v bývalé práci týrána a že mě naprosto chápe. První úřednice se na základě výzvy své nadřízené omluvila. Když jsem se po "dovolené" opět hlásila, zjistila jsem, že nejsem vůbec v evidenci. Sdělila jsem, že jsem si místo již našla a za týden nastupuju, nicméně trvám na svém nároku pobírat alespoň týden dávky. Tentokrát jsem byla přiděla k velmi příjemné úřednici. Ta mě vyzvala, abych doručila různé materiály a doručila v den, kdy jsem již nastoupila zaměstnání. Šéf v novém zaměstnání mi neumožnil v prac. době jít na ÚP. Kontaktovala jsem ji telefonicky a domluvily jsme se, že potřebné materiály doručím do podatelny, což jsem učinila. Sama pracuju víc, než tři desítky let v administrativě a tak nemyslím, že jsem něco spletla... snad jen to, že jsem odevzala jen kopie notářsky neověřené. Za pár dní jsem bez jakéholikv upozornění na nesprávnost dodaných materiálů obdržela rozsudek ÚP ve smyslu, že pro nedoručení materiálů žádnou podporu nedostanu. Dva dny jsem se pokoušela na příslušný ÚP dovolat. Marně. Záznamník ráno, v poledne, večer.... Co k tomu dodat? Přitom má kamarádka pobírala úplně normálně v době, kdy nepracovala podporu a na první schůzku po první registraci byla pozvána až po třech týdnech... Mám chuť se odvolat a "nedat se". Vždyť jsem na nich ani nechtěla, aby mi hledali práci! Kamarádka tvrdila, že to je mé "plus"! Sama jsem ve státní správě pracovala několik desítek let, vím, že pracovní morálka je zcela jiná, než v soukromém sektoru, nicméně nařízení a zákony se prostě dodržovat musí. Slyšela jsem, že každému měří jiným metrem, ale tohle....????

  superkarma: 0 11.03.2008, 22:04:52
 9. avatar
  [85] idiska [*]

  jezusku..pan úředník se chtěla ...samozřejmě chtěl...si už jdu lehnout, neb těch hrubek tam je plno

  superkarma: 0 11.03.2008, 20:55:39
 10. avatar
  [84] idiska [*]

  wich: auto vyjde levněji, pokud v něm nejezdím sama...tedy pokud nás jede plný počet a na benzín se složíme ...tak jsem dojížděla se známýma do práce já...ale ted mě líp vyjde bus (měsíčník) ...nebo pěšobusem

  jinak k tomu "luxusu"...jako absolvent jsem z pracáku nedostala nic, tak jsem musela na sociálku ...a pán úředník se chtěla přesvědčit, jak že to vlastně žiju, jestli mám na sociálku nárok...nu nic, tak příjel, provedla jsem ho po našem hrabství a co ho nezaujalo: "vy máte počítač?!"...no mám a co?...co je divnýho na tom že mám počítač ...pánovi se to moc nezdálo, ale spokojil se s tím, že si přes net sháním práci, to už mu počítač nevadil (mmch, nazývat tenhle stroj počítačem je jako nazvat uklízečku kosmetičkou podlahových krytin ...starý vergl je to)...no ale pak se mu nezdála televize, že je prý nějaká moc nová, že by nám stačila obyčejnější ...když se začal ptát jestli máme foťák a video nebo dokonce! DVD přehrávač, tak mě dostal

  superkarma: 0 11.03.2008, 20:53:14
 11. avatar
  [83] Japina [*]

  Jsem z oboru, nechci se opakovat - souhlas s Rikinou 72 - vždycky je snadnější pracovat s lidmi, kteří narovinu řeknou, co chtějí, nebo nechtějí a co pro to jsou schopni udělat. Nejhorší nejsou ti, kteří dávají najevo svůj nezájem, ale takoví, kteří při každé návštěvě málem brečí, jak nutně potřebují práci, a když pak uprosím nějakého zaměstnavatele, aby je přijmul, tak najednou mají 1000 výmluv.
  Nicméně přiznám barvu - za roky praxe jsem i já přijala za své jedno nepsané pravidlo: Mrcha na mrchu. Když jsem měla v nabídce místo u zaměsnavatele, který měl své mouchy (alkohol, nedoržování zákoníku, ...), tak jsem k němu směřovala podobné uchazeče.

  superkarma: 0 11.03.2008, 20:46:50
 12. avatar
  [82] Ťapina [*]

  No, na pracáku jsem byla dvakrát, ten náš se nachází takřka v srdci cikánova, ale všechno v klidu, ani lístečky tam vůbec nemají. Poprvé jsem byla absolventka, takže jsem přes hodinu stála frontu, protože nás tam v době po promoci bylo takových holt dost. Podruhé jsem přišla na řadu jako druhá.

  superkarma: 0 11.03.2008, 19:17:49
 13. avatar
  [81] wich [*]

  Rikina: Na pojistku, STK si i průměrný člověk našetří v průběhu roku (nejsou to měsíční výdaje) a není to tak moc. Pokud člověk nekoupí dojíždějící prdítko, ze kterého odpadávají plechy za jízdy, ale v dobrém stavu, taky nejezdí do servisu každý týden. A pokud si spočítám, že denně přejíždím několikrát přes celé město i mimo něj a pokaždé někam jinam (takže měsíčník na zóny je mi k ničemu), vyjdou mě dráž jízdenky. V zimě a dešti nemrznu 20 minut na zastávkách, ale hned skočím do auta, které zdarma parkuju u studia, kde si můžu hned zatopit a za dobu, než bych došla na zastávku a přijela mi MHD, jsem tam, kde potřebuju (o vůni a pohodlí auta kontra stání ve smradu po potu, moči a česneku nehovořím). Takže zkrátka s mým způsobem života a ježdění jízda autem šetří čas, peníze a energii a tomu dávám přednost já.

  superkarma: 0 11.03.2008, 18:51:03
 14. [80] Rikina [*]

  wich: no tak tohle mě pobavilo. Pro mě je auto nedostupný luxus, a kdybych ho třeba nááhodou dostala, nebo vyhrála, tak bych neměla na jeho provoz, z platu pracující osoby, nikoli z podpory nezaměstnané socky. Nicméně, když si spočítám benzín, povinné ručení, parkovné, STK, dálniční známku a nějakou korunu na údržbu vozidla, pořád mi cestování do práce vychází vlakem za polovic, než kdybych to auto měla a jezdila jím.

  superkarma: 0 11.03.2008, 17:50:56
 15. avatar
  [79] wich [*]

  mindulinka: A co je špatného na tom, že někdo jezdí autem? Myslím, že auto už je dneska úplně standard a "sociálka" nemá nejmenší právo člověku v hmotné nouzi auto vytknout. Nedávno jsem si dělala menší propočet toho, co projedu na benzínu a co bych dala za jízdenky za týden a rozhodně mě cestování autem vyšlo levněji (a hlavně rychleji).

  superkarma: 0 11.03.2008, 16:16:59
 16. avatar
  [78] MEK [*]

  kominice: tak vidím,že ti už to hlo pořádně žlučí

  superkarma: 0 11.03.2008, 15:21:16
 17. avatar
  [77] Katy.. [*]

  nevím přesně, kde kominice byla, ale já jsem byla s přítelem na pracovním úřadu v Sokolově jen vyřídit nějaký papíry a celou dobu jsem se fakt bála. Vyplňovali jsme nějaký papíry a stála tam asi skupina 10 romů a dvě paní okolo 45 let. Ta skupina byla hlučná, sprostá a pořád jen vyřvávali..neboj, makat nebudeš...pak šel jeden k oknku a paní mu říká. Pane, kde jste doposud pracoval? On s klidem odpověděl...teď jsem 5 let seděl za vloupání a předtím jsem dělat nechtěl.... Celou dobu jsem se fakt bála, co se tam z toho vyvrbí....bylo to šílený

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:55:31
 18. [76] mindulinka [*]

  pajda: já konstatuju. Bych jim dala sociálku, když mají na benzín. Proč by šetřili, když mají peníze zadarmo. Já mám hypotéku, práci a tak musím šetřit na benzínu. I když jak to tak počítám, tak se mi za chvíli autobus začne pěkně prodražovat a budu jezdit taky autem.

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:40:02
 19. avatar
  [75] pajda [*]

  mindulinka: a to se chlubíš, nebo si stěžuješ? U nás, pokud ti ujede vlak, tak čekáš klidně i tři hodiny na další spoj do naší vesnice, a přitom je od úřadu jen sedm km po silnici - ovšem spojení žádné. Takže jezdí víc lidí jedním autem - zvlášť ti, kteří špatně chodí.

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:09:41
 20. [74] mindulinka [*]

  Podle mě je také pracák pro evidenci nezaměstnaných obyvatel. Kdo pracovat chce, ten si práci najde sám a nečeká na doručenky od pracáku. Máme pronajatou kancelář ve stejné budově jako je pracák. Cestou z autobusu občas slyším rozhovor nezaměstnaných, typu: A kde parkuješ auto ty, když jedeš na sociálku?
  Já chodím do práce, ale jezdím autobusem.

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:04:59
 21. avatar
  [73] pajda [*]

  SARI: jj, ve vesnici máme takových asi deset a je to šílené, ale opravdu jsem přístupem pracáku byla velice překvapená, dokonce mi paní vnutila seznam míst a s tím, že kdybych se rozmyslela, tak jako strojní inženýr najdu i bez praxde dobré místo a že mě kdykoliv doporučí, že stačí jen zavolat - a když u nás kleka veliká dílna a bylo bez práce půl vesnice, tak umístili všechny - a to máme jednu z nejvyšších nezaměstnaností vůbec.

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:04:06
 22. [72] Rikina [*]

  Úřad práce není přece od toho, aby vodil lidi za ručičku. Ten poskytuje rozsáhlou databázi volných míst, nejen v daném městě, ale i z druhého konce Čech, také databázi kontaktů a personálních agentur. Kromě toho má nabídku rekvalifikačních kursů, poradenské služby v oblasti pracovně právní problematiky, a často i poradnu pro začínající podnikatele. Ovšem člověk se musí starat, zajímat se, ptát se, minimálně si to přečíst, co se mu nabízí. Přece nemůže dospělý svéprávný člověk očekávat, že mu někdo dodá pracovní smlouvu na stříbrném podnose. Ono je dost takových, kteří opravdu bez pomoci nejsou schopni sami si práci najít, a s těmi mají na úřadu práce dost co dělat, tudíž se jaksi očekává, že průměrně inteligentní a schopný občan nebude jen pasivně čekat, co mu najdou, a bude se starat. Nakonec je to především jeho problém. Po dobu evidence na úřadu práce je za něj placeno zdravotní pojištění. Případně má podporu v nezaměstnanosti, která ovšem není nijak závratná, a zdaleka ji nedostává každý, kdo je evidován.

  superkarma: 0 11.03.2008, 14:00:13
 23. avatar
  [71] wich [*]

  SARI: No právě, znáš jednoho. Jenže většina taková není.

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:55:29
 24. avatar
  [70] SARI [*]

  pajda: pajdík, dyť to nemůžeš brát zase tak doslova, většina je nemakačenek, ale jasně, že jsou případy, kdy se to jinak než pracákem řešit nedá. Já si jen vzpoměla na jednoho z mýho bývalýho bydliště - makat nebude protože kvůli chlastu a hospodě na to nemá čas a lozí po pracáku a po doktorech a tak jsem vypálila příspěvek a nekoukala vpravo, vlevo ........

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:43:58
 25. avatar
  [69] wich [*]

  pajda: Já v tomhle mluvím pouze ze zkušenosti svých známých... Ti přes ÚP práci nikdy nenašli, většinou sami. Ale bude to taky tím, že žiju v regionu s velkou nezaměstnaností, takže těch míst je asi málo a pokud se něco naskytne, hned po tom někdo chňapne.

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:41:11
 26. avatar
  [68] pajda [*]

  wich: já bych to jako místo, kde se dá najít práce, nezavrhovala v žádném případě, oni totiž mají docela dobrou databázi míst. Hodně lidí tam hledá dřív než v agenturách:

  http://www.urad-prace.cz/

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:23:31
 27. avatar
  [67] wich [*]

  SARI: Pracák je tu mimo jiné k tomu, aby lidé, co přijdou o práci, než si najdou novou, dostali nějakou tu korunu ze SVÉHO pojištění, aby v mezičase hledání práce vyžili a platil za ně soc-zdrav . Nový zákon je stejně nastaven tak, že nemakačenka nedostanou ani floka (teda pokud není černej a nevrhne jedno mládě za druhým). Myslím, že nikdo rozumný nedoufá, že mu ÚP adekvátní práci najde.

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:20:17
 28. avatar
  [66] Z_U_Z_U [*]

  kominice: napsané skvěle, ale kde ty to bydlíš? Když tak čtu tvé příspěvky s exotickými sousedy a zážitky, vždycky mě napadne kde že je ta země zaslíbená

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:16:57
 29. avatar
  [65] pajda [*]

  SARI: teda ty jsi chýýýtrá...jak tě mám ráda, tak souhlasit nemůžu. Půl roku jsme hledali práci pro kamarádku, která týden po nástupu do místa spadla, zlomila si ruku a jakmile jí skončila PN, tak ji vylili. A sežň práci pro ženskou 55 let, bez řidičáku, bez znalosti jazyků, se vzděláním mgr - filosof a praxí jako učitelka psaní strojem, která navíc dojíždí z vesničky se spojením 2x denně a nemá Internet...

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:16:19
 30. avatar
  [64] Evikus [*]

  SARI: Je sice pravda, že si práci najdeš i bez pracáku, ale ti, co práci chtějí, tak jdou na pracák ne proto, aby žebrali o podporu, ale aby za ně stát platil pojištění dokud si nenajdou práci. Třeba proto jsem tam šla já

  superkarma: 0 11.03.2008, 13:15:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme