Rodina

Jak těhotenství zamává s manželstvím?

Těhotenství

Nevím, čím to je, ale všichni moji kamarádi a známí si začali pořizovat děti. A všichni se rozhodli informovat mě o svých radostech a strastech z manželčina těhotenství... a jak už to tak u chlapů bývá, alfou a omegou našich rozhovorů se stala sexuální stránka.

Nejen sexem živ je muž, přesto je sex i v průběhu těhotenství pro chlapy důležitou součástí manželského soužití. Dokonce existuje spousta příruček, kterak v těhotenství praktikovat, jenže to jsou jen technické záležitosti, o psychické stránce se moc nemluví.

Jaká je psychická stránka?

Ženy mých kamarádů se dělí do dvou táborů. Jedny si chtějí těhotenství užít naplno se vším všudy a jejich sexuální apetit se buď nemění, nebo naopak roste, druhé si připadají ošklivé a nechtějí o sexu ani slyšet. Proč tomu tak je a zda může mít těhotenství negativní vliv na manželství? Na to jsem se zeptal psycholožky Zdeňky Sládečkové z Klubu Diana...

SládečkováMůže mít těhotenství negativní vliv na manželství?
Těhotenství jako takové nikoli, protože to, jak se partneři k sobě jednou budou chovat v těhotenství, určuje jejich vztah, který si vybudovali před tím. Pokud vztah není pevný a jistý, tak se to nejen při těhotenství, ale i při jiných těžkých životních zkouškách projeví. Naopak může mít těhotenství opačný, tedy posilující vliv - když je partner k ženě pozorný, může to vztah upevnit.

Když si žena připadá v těhotenství ošklivá, co má dělat?
Na návštěvy psychologů je čas vždycky (usmívá se). Pokud si připadá žena ošklivá, je něco v její psychice špatně - správně příroda působí tak, že si žena připadá v těhotenství obdivuhodná. Parametry fyzické jdou do pozadí a do popředí jde pocit, že se v jejím nitru utváří nový svět a ona je nositelkou života.
Bohužel díky povrchní kultuře a tomu, že kultura má pocit, že povrch je nejdůležitější hodnota, se ale může stát, že si žena připadá ošklivá. Když něčemu takovému člověk podlehne, je sám povrchní, potom mu je jen těžko pomoci. Ale myslím, že to běžné není. Důležitější hodnotou zůstává ten zázrak, co ženy nosí v sobě.

Kapitola sama pro sebe je těhotenství a sex - co má muž dělat, když s ním žena v průběhu těhotenství nechce spát?
Samozřejmě nejsme dušičky nakopírované přes kopírák, takže konstelace, ve které se dva lidé nacházejí a kam se vzájemná komunikace a sexuální komunikace pohne, je do jisté míry individuální a předem neodhadnutelná. V ženě se děje hormonální boom - situace může dopadnout jakkoli: vylepšením i přihoršením i tím, že to bude lautr stejné.
Chtěla bych říct, že moudří mužové berou tuhle dobu jako mimořádnou, mimo běžný standard. Když se v sexu dějí lepší věci, zaplať pánbůh za ně, a když se dějí horší, měli by vědět, že za ně do velké míry žena nemůže, a vytvářet ve vztahu atmosféru pohody. Zorganizovat sami sebe tak, aby ženě nepůsobili stres.

Jak se má žena bránit náladám?
Určitě se nálady regulovat dají. Velkou roli hraje partner, který by se měl snažit ženě od nálad odpomoci. Když člověk cítí sdílení, ať už má jakoukoli depinku, tak to pomáhá.

Moudrá žena si řekne: „To jsem to náladová, to nám to těhotenství dělá ale věci, já tady teď budu brečet a ty si s tím poraď.
Moudrý muž se zeptá: „Co by ti udělalo radost?“ Pak jde a koupí jí nějakou lodyhu, větrník, nebo uvaří guláš...

Přešlapy na téma těhotenství

Přešlapy

Tomu, jak manželství mává s těhotenstvím, se věnuje i druhý díl seriálu Přešlapy. Petr a Jana očekávají příchod vymodleného dítěte. Petr studuje všechny knihy o těhotenství a o porodu ví snad úplně všechno. Jana má ale úplně jiné starosti, připadá si tlustá a neatraktivní. Navíc je z Petrova snažení absolutně vynervovaná. Přes všechnu Petrovu snahu přijde porod v naprosto nevhodnou chvíli a zvrhne se v komedii, kde hraje hlavní roli nikoli Petr, ale Adam!

Jestli Petr stihne dojet včas do nemocnice, aby Janu při porodu podpořil, to se dozvíte v druhém díle Přešlapů, který vás pobaví ve středu 30. září 2009 ve 20.00 na Primě.

Jak těhotenství zamávalo s vaším manželstvím?

   
30.09.2009 - Těhotenství a porod - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [9] wtipna [*]

  Já si myslím, že hodně manželů si najde v době těhotenství ženy milenku. Bohužel vím o pár případech ze života. Je to smuné... Sml15

  superkarma: 0 25.10.2009, 21:20:56
 2. [8] mafi [*]

  mela jsem v tehu chut tak 5x denne, nicmene od te doby co jsem doma prozradila, ze jsem v tom, nic nebylo, protoze muz z toho mel spatnej pocit, aby neublizil mimcu. vysvetlovani nepomohlo...

  superkarma: 0 30.09.2009, 22:45:47
 3. avatar
  [7] fialinka [*]

  delachcolate — #2 to je snad lepší, že mimčo ani nepozná, najdeš si lepšího...

  superkarma: 0 30.09.2009, 17:42:52
 4. [6] jureckova [*]

  u prvního těhotenství jsem na sex neměla vůbec chuť, apokud ano, tak jsem pak krvácela, tak jsme toho raději nechali. Dítě bylo na prvním místě. V době kojení (19 měsíců) toho sexu bylo taky poskrovnu Sml15 ... nějak nebyla chuť...

  Teď jsem znovu těhotná a na sex chuť mám. Jenže jsem večer tak utahaná z naší ďáblice, že není zase nic.

  superkarma: 0 30.09.2009, 15:26:03
 5. avatar
  [5] kuty [*]

  delachcolate — #2 Sml79

  superkarma: 0 30.09.2009, 13:34:11
 6. avatar
  [4] Mishaak [*]

  No, taky sem od toho článku očekávala něco trochu víc, ale co už. Sml30

  U nás je to doma stejný jako před těhu, nicméně na sex nyní nemám ani pomyšlení. No jo, ty hormony dokážou se ženskou opravdu zatočit. Sml80

  superkarma: 0 30.09.2009, 13:28:51
 7. avatar
  [3] Vivian [*]

  delachcolate — #2 Dobře, že zmizel, takovýho není škoda.

  superkarma: 0 30.09.2009, 11:27:46
 8. [2] delachcolate [*]

  Ahojky,,,tady se píše jen o potpoře partnera, ale co když partnera nemám...bohužel nepřekousnul,že spolu čekámeme miminko a z minuty na minutu se sebral a odešel.Nic o něm nevím...a to jsem už ve 29tt.Ach jo..to jsou teprve starosti Sml15

  1. na komentář reaguje Vivian — #3
  2. na komentář reaguje kuty — #5
  3. na komentář reaguje fialinka — #7
  superkarma: 0 30.09.2009, 09:47:04
 9. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Tak já myslela, že si přečtu nějaký objevný a zajímavý článek, jak je tomu již tady zvykemSml52Sml57 a ona zatím reklama na PřešlapySml80

  superkarma: 0 30.09.2009, 08:06:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme