Vrstvení oblečení je trendem, který má své výhody. Rafinovaně zakryje nedostatky postavy, osvěží oblečení z minulé sezony a v chladných dnech nás zahřeje. Aby nám ale nepřidávalo na objemu, musíme se držet určitých pravidel.

Nejjednodušší je začít s tílky, která můžeme vrstvit na jiná trička s rozdílnou délkou rukávů nebo mezi sebou (zajímavě vypadá tón v tónu, nebo naopak co největší kontrast). Dá se využít i transparentnosti vrchní vrstvy, která změní barvu spodní a přitom spolu dokonale ladí.

vrstva

Šaty přes kalhoty je dnes poměrně často vídaná kombinace. Ideální jsou propínací nebo zavinovací varianty, které můžeme nosit rozepnuté. Minišaty přes džíny mohou suplovat dnes tak módní tuniku.

Sukně přes legíny mají svou historii v 80. letech. Tuto dvojku bych ale přenechala opravdu mladým a štíhlým.

Šaty přes tričko. Ideální kombinace, když ještě není taková zima, a vy si chcete užít letních šatiček. Ramínkové šaty a tenké přiléhavé tričko vytvářejí zajímavý kontrast. Zvlášť, když si pohrajete s barvami. Přes tento ryze letní outfit si oblečte teplý kabát nebo dlouhý huňatý svetr a doplňte silnými punčochami a šálou.

Krátké přes dlouhé. Pozor na vrstvení různých délek. Krátká bundička přes dlouho košili nebo tričko bude vypadat rozhodně lépe než dlouhé sako přes krátkou sukni.

Zeštíhlujícího efektu dosáhnete kontrastem. Když světlou barvu orámujete tmavou. Světlý střed na sebe upoutá pozornost.

vrstva

Používejte splývavé materiály a horizontální členění.

Vrstvení je hra, která nám poskytuje nekonečné množství variant a improvizací. Záleží jen na vás, na kterou si troufnete.

Zkuste si někdy otevřít skříň a „nanečisto“ nějaké vrstvení vyzkoušet. Třeba vám z takové hry vyjde nečekaný výsledek a najdete uplatnění pro dlouho opomíjený  kousek oblečení.

Reklama