Zdraví

Jak spíte? Nespavost jako zabiják sexu

benosen

Lidé, kteří usnou prakticky kdekoliv a kdykoliv, vůbec netuší, čím chroničtí nespavci procházejí. Neustálé přetáčení se ze strany na stranu, počítání oveček, usnutí nad ránem, několik hodin spánku a nakonec probuzení do dne, kdy jsou tito lidé absolutně bez energie. Důsledky mohou být různé - třeba narušený partnerský vztah.

Problémy se spánkem mohou vážně narušit partnerské vztahy

V dnešním hektickém světě je pro stále větší počet lidí problém usnout. Finanční problémy, pracovní stres, neshody v rodině vedou k tomu, že smutek, hněv, frustrace a jiné pocity nám často nedovolí usnout. A nejen usnout, kvalita spánku mnohdy také za moc nestojí.

Nespavost sama o sobě není jediným problémem, často se k ní přidružují problémy ze samotné nespavosti plynoucí. Můžou to být jiné zdravotní potíže, podrážděná nálada, snížená výkonnost v práci a samozřejmě také hrozba krachu vztahu.

Nespavost jako zabiják sexu

benosenPředstavte si tuto situaci. Trpíte nespavostí. Stěží se dostanete do postele dříve než v jednu hodinu po půlnoci, a i pak máte problém usnout. Ráno se vám ale samozřejmě nechce vstávat. A váš partner je zatím už dávno v práci. Rána tedy vůbec netrávíte spolu. K večeru byste se svým partnerem rádi trávili čas, to je ovšem další problém. Partner má jiný denní režim než vy a už se potřebuje uložit ke spánku. Pokud se snažíte přizpůsobit svůj denní režim partnerovi, často můžete zažívat pocity zklamání, mnohdy jste naštvaní, podráždění, maličkosti vás hned vyvedou z míry.

Tento bludný kruh pokračuje a nakonec může dojít k tomu, že vztah se začne rozpadat. Jak vidíme z výše uvedeného příkladu, medicínský problém, který se na počátku může zdát banální, klidně vyústí v absolutní krach manželství či partnerství. Pokud vy nebo váš partner trpíte nespavostí, přinášíme několik rad, jak si s nespavostí poradit a udržet si vzájemný vztah nadále pevný.

Vyzrajte na nespavost:

 • Choďte spát vždy ve stejnou dobu. Totéž platí i pro ranní probouzení.
 • Před spaním si dopřejte relaxační koupel.
 • Nepoužívejte postel na jiné aktivity než na spánek a sex.
 • Vyvarujte se požívání kávových nápojů nebo čaje před usnutím.
 • Před spaním moc nejezte ani nepijte mnoho tekutin.
 • Cvičte pravidelně.
 • Pokud vše výše zmíněné selže, promluvte si se svým lékařem, který navrhne léčebný postup. Nespavost se dá léčit. Nechcete přece, aby se váš vztah rozpadl.

Zdroj: www.ulekare.cz

Redakční tip:

Náš tip pro snadnější usínání je přípravek Benosen.

Dopřejte si Benosen®, který obsahuje osvědčenou kombinaci kozlíku a chmele, které jsou již od dávných dob užívány v lidovém léčitelství, a dnes se staly běžnou účinnou látkou v léčivech. Ve složení tohoto doplňku stravy se skrývá i L-theanin, což je látka, která pomůže váš organizmus zklidnit a vyřeší i potíže s častým probouzením nebo mělkým spánkem. Dvě tabletky Benosenu půl hodiny před spaním tak zajistí, že se zbavíte nepříjemných pocitů z nevyspání, trvalé únavy, poklesu výkonnosti či poruch nálad. Výhodou je, že se na něm nestanete závislí. Nyní speciální nabídka 50 % tablet navíc zdarma pro balení Benosen 20 a 40 tablet. Akce platí do 31. 5. 2010

   
15.01.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  Já spím dobře.Sml59

  superkarma: 0 26.01.2010, 09:22:07
 2. [3] libuno [*]

  Já usínám také u telky. No  a co mám dělat. Nespavostí netrpím.

  superkarma: 0 16.01.2010, 00:40:42
 3. avatar
  [2] Severacka [*]

  Jo to je fakt, že nevím čím prochází, já usnu kdykoliv a kdekoliv. A nejlíp se mi usíná při kojení Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 15.01.2010, 23:00:23
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Usínám u televize a ráno vstávám taky ve 3 hodiny, ale jsem vyspalá Sml59

  superkarma: 0 15.01.2010, 08:11:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme