Snídat je možné různě. Jsou lidé, kteří snídají v klidu, ranní jídlo je pro ně takový malý rituál. Jsou lidé, kteří snídají ve spěchu, lidé, kteří snídají jen někdy, lidé, kteří snídají hodně, jiní zase málo... Jsou lidé, kteří snídají zdravě, ale i lidé, kteří snídají nezdravě... Jsou lidé, kteří nesnídají vůbec.

 

Dalo by se říct, že co člověk, to jiný přístup ke snídání. My jsme chtěli vědět, jak jsou na tom se snídaněmi známé osobnosti, proto jsme se některých zeptali na tyto tři otázky.

 

1) Co nejraději snídáte?

2) Snídáte pravidelně?

3) Máte nějaký speciální snídaňový jídelníček?

 

Ester Janečková

Moderátorku Ester Janečkovou znáte zejména z pořadu Pošta pro tebe, ve kterém pomáhá lidem nalézt jejich dávno ztracené blízké.

1) Já pravidelně snídám buď ovocný tvaroh, jogurt nebo něco s cereáliemi. K tomu bílou kávu.

2) Určitě ano.

3) To už jsem v podstatě odpověděla. Jinak mám ráda, když máme společné snídaně, ale ty jsou jen o víkendech. Přes týden snídáme každý zvlášť, protože vstáváme v jinou dobu. Děti mají rády k snídani sladké, takže často dělám třeba nějaký cereální koláč.

 

Heidi Janků

Snad nejznámější písní zpěvačky Heidi Janků je filmový hit Když se načančám z pohádky Což takhle svatba, princi.

1) Já nejsem moc náročný člověk na snídání, spíš si užívám tu atmosféru klidu. Mám ráda pořádně oslazenou bílou kávu s hodně mlékem. K tomu je nejlepší čerstvá křupavá houska, kterou chodí kupovat můj muž.

2) Na snídaně jsem si zvykla. Musím říct, že i když občas vstávám hodně brzy kvůli práci, tak ráno do žaludku prostě musím něco dostat.

3) Speciální ne. U nás probíhá snídaně v podstatě vždycky stejně: Manžel ráno jde pro čerstvé pečivo a ranní tisk. Já procitám a jsem nevrlá. Když se konečně probudím, vyndám na stůl, co najdu v lednici, a pak tak porůznu uzobáváme. Já většinou tu housku s bílou kávou, manžel lučinu s chlebem a černý čaj.

 

Míša Kuklová

Herečka Míša Kuklová si vyzkoušela celou plejádu různých rolí od princezen (například pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci), až po majitelku privátu (filmy Playgirls).

1) Chutná mi chleba s máslem a medem.

2) Pravidelně snídám až teď, co jsem těhotná.

3) Dávám si třeba půl krajíčku toho chleba s máslem a medem, potom chleba s tvarohem či sýrem a nějaké ovoce. Třeba banán nebo broskev.

 

 

Lukáš Hejlík

Lukáše Hejlíka asi nejvíce znáte ze seriálu Ošklivka Katka, kde ztvárňuje postavu Tomáše Meduny. Můžete ho ale znát také z brněnského divadla Kámen. Lukáš vlastní statek za Brnem, kde provozuje BIOfarmu.

1) (Smích) Nejraději snídám vlastní výrobky. Chutnají lépe, protože jsem je stvořil sám.

2) Často to ale ani nestihnu, takže pravidelně určitě ne.

3) Když už to stihnu, pak jsou to právě ty mé vlastní výrobky: kozí jogurt, sýr a tvaroh.

 

Míša Kudláčková

Kromě toho, že je Míša Kudláčková jednou z nejznámějších dětských hvězd, je také redaktorkou magazínu Žena-in.

1) Koláč a kafe.

2) Ano. Hlavně proto, že pak už nestíhám ani oběd, ani večeři a jím v noci.

3) To nemám. Vždycky si dělám kafe a většinou mám něco sladkého, ale nic speciálního.

 

A na závěr jsme si nechali herečku a dabérku Radku Stupkovou.

Radka Stupková je díky svému hlasu známá především jako dabérka takových hvězd, jako jsou Nastassja Kinski nebo Julia Ormond.

1) Když jsem potřebovala zhubnout, začínala jsem svůj den s BeBe dobré ráno. Zhubnout se mi podařilo celých 14 kilogramů a na BeBe jsem už zůstala

2) Ano, snídám pravidelně

3) Jak jsem řekla – den začínám se sušenkami BeBe, k tomu si dám kafíčko, pustím televizi, a jak namáčím ty sušenky do toho kafe, tak se pomalu, pomalinku probouzím.

 

Jak se vám líbí snídaně celebrit? Necháte se inspirovat? Jaké snídaňové menu je vám nejsympatičtější?

 

Reklama