snidane

Jeden chce sušenku a čaj, druhý pudink, další dva chleby se salámem a míchaná vajíčka nebo něco podobně vydatného, další nechce nic a vy se mu snažíte vemluvit alespoň kousek ovoce. A pak si říkáte, že by se snad vyplatilo připravovat švédský stůl. A někteří to možná tak dělají. Alespoň o víkendech či svátcích, když se celá rodinka sejde pohromadě.

Možná jídla k snídani připravujete vy, možná necháváte lednici volně k dispozici, ať si každý vezme, na co má chuť. Jedno je ale jisté, ne vždy se stejným jídlem zavděčíte všem členům rodiny. Někdo má rád sladké, někdo zase slané.

Ať jsou chutě vaší rodiny jakékoli, vězte, že pro každého člena se najde zdravá forma snídaně, která mu bude chutnat a zároveň tělu dodá potřebné živiny, vitamíny a minerální látky.

Tip na sladkou snídani

Jako příjemný a zdravý start do nového dne s potřebnou dávkou energie doporučujeme jedno balení sušenek BeBe Dobré ráno extracereální, které obsahují 40 % celozrnných cereálií a třtinový cukr, díky kterému jsou příjemně křupavé a chutné. K tomu přidejte nízkotučný jogurt, kousek ovoce a sklenice džusu, které vám dodají další vitaminy a bílkoviny.

Tip na slanou snídani

bebeJinou variaci můžete zkusit, máte-li chuť na slanou snídani. Jako zdroj cereálií a vlákniny opět poslouží sušenky BeBe Dobré ráno extracereální, zdroj dalších vitaminů může být kousek zeleniny (rajče, paprika, okurka) a bílkoviny tělu dodáte kouskem plátkového nebo tvarohového sýra nebo kouskem šunky.

Dospělí muži potřebují snídani něco vydatnější, a tak si hlava rodiny může obohatit snídani třeba o kousek pečiva.

A v obou případech také nezapomeňte na nápoje! Dobrý zelený čaj, káva /nejlépe melta/, sklenička džusu nebo mléka jsou nezbytnou součástí každé snídaně.

Zúčastněte se ankety „Jak snídá Vaše rodina“. Pět z vás vyhraje kosmetický balíček vlasové péče!

 

Reklama