Rodina

Jak snáze otěhotnět? Radí gynekolog a sexuolog Pavel Turčan

Ačkoli Česky stále častěji odkládají mateřství na pozdější věk, přípravu na něj nepodceňují. Průzkum ukázal, že bezmála polovina (43 %) dotázaných změnila své stravovací návyky a využila doplňků stravy. Jenže jaké zvolit? Gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan odpovídal na dotazy žen, které by rády otěhotněly.

Eva, 34 let: Plánujeme rodinu, tak jsem se byla poradit u svého gynekologa. Ten mi doporučil obohatit stravu o inositoly. O co se přesně jedná a jakým způsobem se užívá?
Inositoly jsou přírodní látky, patří do skupiny vitamínů B a jsou využívány v řadě medicínských oborů. Nejdůležitějším z nich je myo-inositol, který je velkým pomocníkem právě při plánovaném těhotenství – pomáhá normalizovat hormonální profil ženy, upravuje nepravidelnosti cyklu, anovulace a poruchy plodnosti, zlepšuje funkci vaječníků.

tehotenství

Inositoly se běžně vyskytují například v ovoci, fazolích nebo v ořechách. V období plánovaného těhotenství je třeba zvýšit jejich příjem. Za normálních okolností však nejsme schopni sníst tak velké množství těchto potravin, aby tělo mělo inositolů dostatek. Proto je vhodné užívat při plánovaném těhotenství zejména myo-inositoly ve formě doplňku stravy. Na našem trhu je dostupný kupříkladu Inofolic, který je ideální kombinací inositolu s kyselinou listovou.

Kdo je MUDr. Pavel Turčan?

Gynekolog a sexuolog, vystudoval obor všeobecné lékařství na lékařské fakultě Univerzity Karlovy Hradec Králové. Po studiu složil atestaci v oboru gynekologie a porodnictví prvního i druhého stupně a následně rovněž v oboru sexuologie. Dnes je zároveň členem mnoha odborných organizací, například Sexuologické společnosti, České společnosti pro menopausu a andropausu, České gynekologické a porodnické společnosti či Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu.

Iveta, 29 let: Plánujeme s partnerem rodinu. Omezila jsem tedy kofein, alkohol i cukr, snažím se jíst hodně vitamínů, byly mi doporučeny doplňky stravy s inositoly a kyselinou listovou. Existuje i nějaký vhodný přípravek na přírodní bázi pro muže?
Na podporu plodnosti páru je vhodné obohatit i stravu muže, a to ideálně o myo-inositoly. Myo-inositol patří do skupiny vitamínů B a je využíván v řadě medicínských oborů. Při plánovaném rodičovství na straně mužů má zásadní úlohu při dozrávání spermií v okamžiku jejich migrace z nadvarlat a rovněž redukuje oxidační poškození spermií. Na našem trhu je dostupný kupříkladu Folandrol, který kromě myo-inositolu obsahuje i další přírodní látky na podporu plodnosti mužů – antioxidanty, selen a kyselinu listovou.

Folandrol

Jitka, 37 let: Byl mi diagnostikován syndrom polycystických ovárií. Věřím, že přesto mohu otěhotnět. Existuje i nějaký vhodný přípravek, který by mou snahu podpořil?
Syndrom polycystických ovárií, tedy PCOS je stav, kdy nedochází k uvolnění vajíčka, tedy nedochází k ovulaci, respektive dochází k ní velmi sporadicky. Jedná se o jednu z nejčastějších příčin neplodnosti. Provedené klinické studie potvrzují, že inositoly, vitaminové faktory skupiny B, podporují zlepšení funkcí ovárií – vaječníků, příznivě působí na zvýšení počtu kvalitních a zralých vajíček a mají pozitivní vliv na úpravu a regulaci cyklu. Inositoly.

Inofolic

Inositoly se běžně vyskytují například v ovoci, fazolích nebo v ořechách. V období plánovaného těhotenství je třeba zvýšit jejich příjem. Za normálních okolností však nejsme schopni sníst tak velké množství těchto potravin, aby tělo mělo inositolů dostatek. Proto je vhodné užívat při plánovaném těhotenství inositoly ve formě doplňku stravy. Na našem trhu je dostupný kupříkladu Inofolic Combi, který obsahuje myo-inositol, D-chiroinsotiol a kyselinu listovou. U žen s PCOS pomáhá normalizovat hormonální a metabolický profil.

www.inofolic.cz

 

Soutěžte o produkty s inositoly právě teď.

Stačí zodpovědět soutěžní otázku. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají balíček dvou produktů  - Inofolic Combi pro ženy a Folandrol pro muže.

Soutěž najdete ZDE.

   
03.04.2017 - Těhotenství a porod - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [7] cilani [*]

  Tak jsem doufala, že tu najdu nějakou radu a ne doporučení léků. No nic, tak to fakt vidím, že si najdu nějaké to cvičení od Mojžíšové a budu doufat..

  superkarma: 0 04.04.2017, 07:55:46
 2. avatar
  [6] peetrax [*]

  AmeA — #4 aha, asi jak ktera. Ale chapu, bylo to mysleno jako necitlivy humor. Sml24

  superkarma: 0 03.04.2017, 22:24:01
 3. [5] bobani [*]

  AmeA — #4 trencle se neházely do pračky , ale položily na ženu a byla v tom

  superkarma: 0 03.04.2017, 22:14:32
 4. avatar
  [4] AmeA [*]

  Samá chemie...proč nemohou otěhotnět?!!!....za nás ženská hodila trencle do pračky a byla v tom Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje bobani — #5
  2. na komentář reaguje peetrax — #6
  superkarma: 0 03.04.2017, 20:02:17
 5. [3] Jana Hrabětová [*]

  já bych to zkusilaSml80

  superkarma: 0 03.04.2017, 16:20:49
 6. [2] Darmovzalova [*]

  Myškomedvídek — #1já taky ne

  superkarma: 0 03.04.2017, 06:55:38
 7. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  Sml30Sml30tak to opravdu nechci

  1. na komentář reaguje Darmovzalova — #2
  superkarma: 0 03.04.2017, 00:48:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme