Styl

Jak skončila in-linová láska? Ve křoví.


Že se bojím riskovat na in-linech, že aerobik ze mne udělal zmítající se postavu, která nestíhá koordinaci různých figur a připadá si trapně, že při spinningu ze mě stříkal pot na všechny strany a kolečka se mi dělala i před očima, jsem psala. Ale v rámci zpevňování postavy jsem se nakonec nakonec nechala ukecat na brusle.

 

Ujištění, že na in-linech dnes jezdí i důchodci, mne nezklidnila, spíš vzhledem k mému věku naštvala. Když důchodci, tak já taky, a odhodlaně jsem se nechala zašněrovat do bruslí, navléct do chráničů loktů a kolenou – jen jsem si tiše povzdechla, že bych potřebovala ještě jeden na sedací část.

Uklidňovala jsem se, že je tam rovinka a za chvíli za odměnu dojedeme na pivo, a tam si můžu odpočinout. Pražáci vědí – Letenské sady. Vzpomněla jsem dětských let, kdy jsme se proháněli po zamrzlém rybníku, a odvážně se rozjela. Brzo jsem zjistila, že oproti ledu je to něco jiného, méně jsem se mohla sklouznout a pak to brzdění, toho jsem se obávala jak čert kříže. Bylo mi slibováno, že až to trochu zvládnu, můžu se kochat okolím. Na okolí jsem chvílemi hleděla vytřeštěnýma očima a snaha nesrazit se s kýmkoliv mi jako kochání zrovna nepřipadala.


Jenže za chvíli to šlo, jako když mávne kouzelným proutkem, a začala jsem si připadat jako hvězda. Vždyť na tom nic není! To zvládne každý, říkala jsem si při pohledu na postaršího tlustého pána. A konečně jsem se začala dívat i po okolí. Stromy byly zelené, pískoviště žluté, lavičky obležené milenci – prostě pohoda. Jenže pak se kolem kosmickou rychlostí prořítil mladík se psem o velikosti telete. Lekla jsem se a neznajíc funkci brzd, mířila to k lavičce, kde seděla maminka s kočárkem. Kočárek jsem  těsně minula a zastavila se až o opěradlo. Omlouvala jsem se, seč mi síly stačily, maminka se shovívavě usmála, ukázala brusle na nohou a prý že se jí to ze začátku stávalo taky. Ale když si pořídila sviště, tak se rozbruslila, protože se opírá o kočárek. Nemajíc sviště, blesklo mi, že by mi kočárek mohla půjčit, ale od myšlenky jsem upustila. Při mém štěstí by robě nepřežilo a já bych seděla – ne na zemi, ale v kriminále.

Už jsem se blížila k hospůdce a těšila si, že to budu mít za sebou. Kde se vzal, tu se vzal pohledný muž s kelímkem točeného. Ale mé „točení“ dopadlo katastrofálně. Jakoby zdálky jsem slyšela: „Dano brzdi, brzdi!“, ale to už jsem ležela. Kupodivu na měkkém, pode mnou byl totiž ten svalovec a prázdný kelímek ležel opodál. Poetický konec, že? Zaplatila jsem nové pivo, dali jsme řeč a ujistili jsme se, že zítra ve stejnou hodinu na tomtéž místě, a s plesajícím srdcem jsem odjížděla pryč. Okouzlením zamžené oči udělaly své, napálila jsem to přímo do křoví. Kamarádka mne vytáhla ven, poškrábanou, zoufalou a poníženou. Od lavic hospůdky se totiž ozval hurónský smích. Nedívala jsem se tam, abych náhodou neviděla, že se směje i ten „můj“. Už jsme se nesešli, na bruslích mne dlouho nikdo neuvidí, a když na pivo, tak určitě ne do Letenských sadů!

 

Jezdíte na in-linech?
Jde vám to?
Máte podobné zážitky jako já?
Napište, jestli nejsem sama, kdo skončil ve křoví:-)

   
21.09.2007 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [26] boon [*]

  - jj občas jezdím
  - docela jo jen z kopců mám hrůzu
  - jo to mám, chtěla jsem za působit na jednoho kluka a přad ním jsem se
  vysekala tak že se mi koleno hojilo asi 2 měsíce

  superkarma: 0 25.09.2007, 10:44:43
 2. avatar
  [25] Kate01 [*]

  superkarma: 0 25.09.2007, 10:38:24
 3. avatar
  [24] Kate01 [*]

  Taky jezdím, skoro každý den
  S tou MP3 máš Amálko pravdu, ale bez pořádný muziky to není ono
  Jen by to chtělo kvalitnější stezky, že!

  superkarma: 0 24.09.2007, 10:51:09
 4. avatar
  [23] Ni-ka [*]

  Začátky jsou hodně těžké, nééé že bych byla nějaké přebornice, ale kdo umí bruslit na brutálně polátané cestě, kde každých 5 minut přejede traktor, kombajn a při nejlepším auto???Takže jsem si minulý rok udělala parádní bolístku nad zadkem, abych to přiblížila, tak tanga jsem si nemohla obléci 3 měsíce, protože bych měla nahoře místo jedné čárky dvě.Od té doby nosím chrániče a snažím se padat na ruce,když už ty chrániče mám, tak a't jsou k něčemu.Někdy je gravitace sinější, ale co nadělám. Vždy je ale dobré se umět odměnit. Tady se psalo o pivu, já si vždy zapálím, takže potom na bruslích pomalu létám:))))papa*

  superkarma: 0 21.09.2007, 17:18:08
 5. avatar
  [22] wich [*]

  To chce cvik a ze začátku hlavně nejezdit na frekventovaných stezkách (jste nebezpeční sobě i ostatním). Po čase se to naučí každý

  superkarma: 0 21.09.2007, 16:55:30
 6. avatar
  [21] xveris [*]

  Joo...já to taky jednou zkusila. Chyba. I když jsem nejezdila špatně, tak jsem se na odvážnější terén nepouštěla, poněvadž se jak se dobře znám, nemusím už domů dojít celá. Přesto jsem se také nechala ukecat. Tenkráte na projížďku kolem vody s partou kamarádů. Jenže ta byla pod kopcem, který jsme museli sjet. Bála jsem se, má předtucha rovněž předvídala nějaké neštěstí...ale nakonec jsem stejně jela. Dle doporučení jsem jezdila obloučkem, který mi měl zaručit menší rychlost a lepší brždění. Cesty v naší zemi jsou ale "velmi kvalitní", takže jsem se musela nejprve vyhnout díře a navíc auta vedle ní. To se mi kupodivu podařilo. Radost ale netrvala dlouho. Protože všichni se ode mně vzdálili (jednoduše byli zkušenější bruslaři), volali, ať sebou hodím. Tak jsem hodila. Avšak do nedalekého stromku. Jehličnatého. Jak každému musí už být jasné, to už se nedalo ubrzdit. Když člověk čumí jinam a nedívá se, kam jede, tak se pak nemůže ani divit. Srážka se smrčkem, nebo co to vlastně tehdy bylo, dopadla pro stromeček relativně dobře, avšak pro mě už poněkud hůře. Odešla jsem s odřenou sedací částí, pravým stehnem a děravými kalhoty. I přes hrůzostrašně vypadající rány naštěstí nezůstaly žádné trvalé následky, což byl nepochybně v mém případě zázrak. Do teď brusle moc nemusím, ale přesto bych se nechala znovu umluvit...slibuji, že už pojedu jinou cestou.

  Hezký den a žádný karambol ani na bruslích ani jinde
  xveris

  superkarma: 0 21.09.2007, 13:40:34
 7. [19] wrtoshiwa [*]

  no jo, brusle. podle mne je jakykoliv pohyb bolest, ale taky jsem na ne svyho casu vylezla. pujceny od kamaradky a o tri cisla vetsi. dobrosrdecna pritelkyne se rozhodla ze me supne dolu kopcem a ono se to nejak samocinne rozjede. nerozjelo. v panice jsem po ni hmatla, prejela ji koleckama po nohach a padajice si z ni udelala matraci. bylo mi vynadano, brusle zabaveny a ma sportovni kariera zdarne ukoncena.

  superkarma: 0 21.09.2007, 12:18:17
 8. avatar
  [18] Amálie [*]

  Kassy: Když mají v uších sluchátka, neuhnou ani po třetím zatroubení.

  superkarma: 0 21.09.2007, 10:51:26
 9. avatar
  [17] Meander [*]

  Na in-linech nejezdím a nikdy jezdit nebudu. Když už, tak na kole.

  superkarma: 0 21.09.2007, 10:29:24
 10. avatar
  [16] Kassy [*]

  Já na in-linech neumím, jsem cyklistka. A bruslaře, kteří jezdí po cyklostezkách a neuhnou ani po třetím zazvonění bych nakopala do... Nebo bych je strčila do křoví.

  superkarma: 0 21.09.2007, 10:18:30
 11. avatar
  [15] oalison [*]

  Já s kámošem stála u kraje stezky, on si utahoval brusel a na mě se přiřítila zhruba 100 kilová machna a i když všude měla místo jak pro slona, napálila to přímo do mě. Zlomila mi ruku a pak mi ještě vynadala, že jsem se jí tam připletla, ačkoliv kolem bylo místa jak pro slona. Pak odjela aniž by jí zajímalo co mi je nebo že by mi pomohla a já musela jít asi kilometr na tramvaj a pak 10 stanic na nejbližší pohotovost. Od ježdění mě to neodradilo ale dost se bojím.

  superkarma: 0 21.09.2007, 10:15:46
 12. [14] mafi [*]

  Jezdim letos druhou sezonu. A uz mi to docela jde, i kdyz brzdeni porad nic moc. Narozdil od lonska jsem letos nespadla ani neskoncila v krovi Ted se chystam, ze se naucim jeste prekladacku, abych se mohla rychleji vyhybat. I kdyz to bude asi az pristi rok.

  superkarma: 0 21.09.2007, 09:58:07
 13. [13] drobek [*]

  Před třemi dny mě při bruslení ve Sportparku v Plzni zezadu srazilo robě na kole. Dítě mělo předpisově helmu, takže přežilo ve zdraví. Mám naraženou... zadek, jau, jau...

  superkarma: 0 21.09.2007, 09:46:11
 14. avatar
  [12] micinka.juli [*]

  já osobně brusle nesnáším,už jako malá jsem z nich padala jak zralá hruška,kolo ano,ale na Letný mi to přijde jak v nákupním středisku při velké výprodeji,příšerně přeplněno. my tam chodíme s kámoškou dělat si piknik na trávník,to je lepší,popíjet vínko a koukat na lidi,jak se tam klátí na bruslích,vyhýbají se pejskařům a kočárkům...vůbec mě to neláká

  superkarma: 0 21.09.2007, 09:11:10
 15. avatar
  [11] Amálie [*]

  Já jsem ve křoví neskončila, já jsem ho pozvracela. Po 14 dnech ježdění jsem si tenkrát připadala už dost šikovná a in-liny znající a tak jsem sjížděla krátké prudké kopečky mezi chodníky. Na konci pravoúhlá zatáčka a křoví....před zatáčkou pád... naražená kostrč...rána do hlavy....při zvedání se ze země nevolnost....a následovala šavle . Od té doby se tomu místu už přes tři roky vyhýbam, páč se ho bojim jak čert kříže.

  superkarma: 0 21.09.2007, 08:49:17
 16. avatar
  [10] zena [*]

  Jezdím asi tak dobře jako Anouk , když nemusím zastavovat a jet z kopce, lidi mi vcelku ani nevadí (Budějčáci znají naši stezku na Hlubokou - velmi často je tam dost narváno). Ale stihnu při té jízdě i kontrolovat malýho na kole, aby se držel stranou, aby ho nikdo nesejmul.

  superkarma: 0 21.09.2007, 08:45:22
 17. avatar
  [9] Věrulinka [*]

  to by měli lékaři body v mém případě

  superkarma: 0 21.09.2007, 08:06:43
 18. [7] Rikina [*]

  Andulína: jasně - semhle si stoupněte a chytejte - já taky neumím brzdit.

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:20:30
 19. avatar
  [6] Anouk [*]

  Na in-linech jezdim Jde mi to, pokud nemusim zastavovat, nejedu z kopce, nebo nemusim prekonavat nejake prekazky Jsem vlastne celkem nenarocna, staci mi dlouhy kus hladkeho asfaltu pokud mozno bez lidi Zadne zazitky podobne vyse popsanym nemam, krovi jsem jeste nenavstivila, zato me pozadi se jiz s tvrdym podkladem seznamilo nekolikrat . Mam tendenci prevazovat se nespravnym smerem

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:18:06
 20. [5] Andulína [*]

  rikina: no, ono je tam těch stolů tolik - to bys musela jezdit od jednoho k druhému jedině, že bys tam dopředu dala ceduli - hezký chlapi, stoupněte si ke stánku

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:15:03
 21. [4] Rikina [*]

  Andulína: znám. Se ptám konkrétně na ten jeden stánek, či hospůdku, kde se scházejí ti pohlední muži. Abych jako neztrácela zbytečně čas, víme?

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:11:32
 22. [3] Andulína [*]

  rikina: pražské Letenské sady - plno stolů, dobrý pivo a občas se tam nějaký fešák najde neznáš?

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:07:24
 23. [2] Rikina [*]

  Taky chci bruslit na Letnou! Kdeže je ten stánek s a výskytem pohledných mužů?

  superkarma: 0 21.09.2007, 01:01:43
 24. [1] Andulína [*]

  In-linování na Letné má opravdu výhodu, že si pak člověk může dát Já ve křoví neskončila, ale ve Stromovce jsem se už blízce seznámila s pár stromy

  superkarma: 0 21.09.2007, 00:54:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme