Máte rády starožitné kousky, ale nehodí se vám do vašeho moderně zařízeného interiéru? Na fotkách uvidíte, jak obojí skloubit, a přitom vytvořit vzájemnou harmonii, která bude působit nadčasově a moderně.

nábytek

Máte dvě možnosti. Buď jim nechat původní vzhled a využít kontrastu starého s novým, nebo dát staré věci moderní kabát, aby splynula a „zapadla“ do nového interiéru a dodala mu na zajímavosti.

Přesně takové dilema teď řeším. Na půdě u tety jsem objevila dvě krásná starožitná křesílka. Hned bych si je mohla vzít, ale copak se mi hodí do bytu? V tom moderně „ikeácky“ zařízeném interiéru by byla jako pěst na oko.

nábytek

 

Najednou se mi zastesklo po útulnosti, kterou bytu dodávají věci s historií. Ale nemůžu přece všechno vyházet a jít nakupovat do starožitností. Za prvé na to nemám interiér a za druhé peníze. Musím postupně. Bílé stěny vymaluji béžovou, holá okna obléknu do závěsů, skládací pohovku vyměním za pohodlný divan a na holou zem položím kusový koberec.

 

Do takto připraveného interiéru už můžu křesílka přinést. Ale pro dokonalost to chce ještě jeden malý detail. Nechat křesílka nově potáhnout. Ne replikou původního potahu, jak se běžně dělá, ale moderní současnou látkou, která celek barevně sjednotí a zharmonizuje. Podobné příklady vidíte na fotkách, které mi byly inspirací

nábytek

 

Čtěte také:

 

Reklama