I pokud zrovna nedržíte nyní dietu a neprotáhne se vám až do blížících se svátků, měla byste dodržovat pravidelný stravovací režim a hlídat si správné složení jídelníčku.

 

Ovšem pokud právě nyní chcete s dietou začít, měla byste si to dobře rozmyslet. S velkou pravděpodobností se vám to stejně nepodaří. Spíš než zhubnout byste se mělo o Vánocích snažit nepřibrat.

 

Snižování váhy je dlouhodobější záležitost, na kterou se člověk musíte připravit a udělat si plány na dlouhou dobu dopředu.

 

O Vánocích je zbytečné úplně vypouštět klasické sváteční pokrmy. Je také těžké, aby se to vůbec někomu podařilo. Stačí ale, když bude váš stravovací režim pravidelný a jídelníček správný. I o Vánocích byste měla mít jídlo rozložené do čtyř až pěti denních dávek. Z toho vyplývá, že se nepočítá se žádným uždibováním ničeho, a už vůbec ne cukroví. Takže nazdobené nachystané tácy dejte raději někam, kde na ně neuvidíte.

 

Klidně si o svátcích vždy večer sedněte a napište si jídelniček na příští den. Klidně do něj zapojte i chlebíčky a cukroví. Nejhorší je, když tyto hříchy jíte mimo svou stravovací dobu. Měla byste ale dbát na to, abyste dodržela svůj denní energetický limit, který máte před Vánocemi a na který je vaše tělo zvyklé. To znamená, že pokud sníte více sladkostí, musíte si ubrat porce u večeře nebo u oběda. Pokud to nedokážete, pak je dobré zvýšit svou denní aktivitu a sportovní činnost.

 

Dovoluje se vám dopřávat si svátečních pochoutek, ale ne tím způsobem, že se přejíte a půjdete si lehnout k televizi. Odpočívat můžete, ale tělo by mělo vydávat nějakou energii. Stačí třeba dvacetiminutová procházka. Je třeba hledat různé vám vyhovující způsoby, ale spánek by to být neměl.

 

1.      Proč neplánovat hubnutí na Vánoce?

2.      Jak si v klidu dopřávat sváteční pokrmy?

3.      Na co byste měla o Vánocích zapomenout?¨

 

 

 

Výsledky kvízu a neocenitelné rady, jak zhubnout, naleznete na http://www.doformy.cz/kviz182

Reklama