S jarními paprsky a blížícím se létem je třeba začít připravovat také naši pleť na horké a slunné dny. Při pobytu na slunci je naše pokožka vystavena nebezpečnému UV záření, které v těle vyvolává tvorbu škodlivých volných radikálů.

Ty zapříčiňují předčasné stárnutí kůže, ztrátu vlhkosti a pružnosti pokožky a tím i tvorbu vrásek. Molekuly volných radikálů ale mohou nenávratně poškodit genetický materiál v buňkách a tím zapříčinit řadu závažných onemocnění (rakovina kůže, šedý zákal, diabetes, poruchy trávení apod.)

 

Účinnou zbraň proti volným radikálům představují tzv. antioxidanty. Jedinečným zdrojem antioxidantů je Beta karoten, který je velmi vhodným doplňkem před začátkem a během letní sezóny. Beta karoten jako antioxidant chrání naše tělo před škodlivými účinky volných radikálů, zmírňuje reakce kůže na sluneční záření a pomáhá předcházet bolestivým spáleninám.

 

Vedle ochranné funkce beta karoten také pomáhá získat svěží a opálený vzhled pokožky. Je to důležitý provitamin, který je v lidském těle přetvářen ve vitamin A. Organizmus si na vitamin A přemění jen tolik beta karotenu, kolik potřebuje a zbytek se ukládá v kůži. To je příčina, která způsobuje nazlátlý nádech v barvě pleti a pokožka vypadá opáleně.

 

Přípravky s obsahem beta karotenu jsou běžně k dostání v lékárnách. Mezi spotřebiteli si největší oblibu získal Beta karoten Walmark, který je vedle balení 30 a 60 tobolek nabízen také ve dvou zvýhodněných baleních:

 

 

  • 100 tobolek + opalovací mléko Superbronze, podporující zhnědnutí pokožky při opalování
  • 100 + 10 tobolek zdarma

 

S Beta karotenem Walmark docílíte krásného a zdravějšího opálení!

 

Reklama