Kdysi jsem mívala vlasy jak hřebíky a k jejich údržbě mi stačil obyčejný fén, maximálně kulma. Čím jsem starší, tím víc se mi vlasy vlní. Začínám pomalu věřit těm teoriím o výměně krve. Že by to mělo i nějaký vliv na vlasy? Možná. Jedno je ale jisté, a to mi jistě potvrdí většina z vás. Člověk je tvor nespokojený a chce vždycky to, co nemá.
A tak všechny z nás, kterým příroda nadělila kudrnaté nebo vlnité vlasy, chcete mít vlasy rovné a naopak.
Teď jsou v kurzu vlasy hladké, lesklé a rovné, a tak my „vlnivky a kudrnky" houfně nakupujeme vynález zvaný žehlička na vlasy.

Chcete vědět, co umí a jak s ní zacházet?

Jejím účelem je jediné, narovnat jinak kudrnaté nebo vlnité vlasy. Vše funguje sice jen dočasně, a to do doby, než jim dáte první koupel, nicméně alespoň na krátkou dobu dosáhnete příjemné změny. Pokud se rozhodnete s vašim novým účesem vyrazit do ulic a okouzlit na dlouho chystaném večírku všechny přítomné, dávejte si pozor na jediný detail, akce nesmí probíhat ve vlhkém prostředí, jinak vaše kouzlo velmi rychle vyprchá a vlasy se opět zkudrnatí.

Vlasy se žehlí za sucha a dobře rozčesané. Dávejte si jen pozor na některé typy žehliček s hřebínkem, který by je mohl poměrně snadno zacuchat, a s rozpálenou žehličkou, která je vlastně plochou kulmou, byste si mohla vlasy spálit.

Při žehlení postupujte obdobně jako při foukání. Začínejte se spodní částí vlasů s prameny zhruba 1,5 až 2 cm silnými, při oddělování vlasů si můžete pomoci třeba skřipcem. Jednotlivé prameny pak přežehlete tak, abyste se u žádného z nich nezastavila na více než jen pár vteřin.

Používáte-li žehličku často, bylo by lepší vlasy lehce ošetřit mírně mastným přípravkem (leskem, olejíčkem atp.), neboť na ně působí vysoká teplota a podobný přípravek je alespoň mírně chrání. Žehlený pramen stačí zvoleným přípravkem jen lehce pohladit a pak teprve žehličkou vyrovnat. Při použití více mastných přípravků, gelu nebo tužidla vyžehlený pramen ztvrdne, což vytvoří tzv. ostrý efekt, nedoporučuji ho ale při každém využití žehličky. Mastné přípravky chrání vlasy nejen před vysokou teplotou žehličky, ale i před vlhkem, čímž zabraňují snadnému zvlnění vlasů.

Není-li to pro vás nezbytně nutné, nežehlete si vlasy denně nebo příliš často. Je to totiž stále zásah do jejich přirozenosti a je třeba je čas od času nechat i odpočinout. Na trhu je možné koupit různé velikosti a šíře vlasových žehliček. Ty větší jsou vhodné spíše do salónu, vám tedy doporučujeme ty menší, které se mnohem lépe hodí pro domácí užití.

 

Reklama