Asi to všichni znáte... V době, kdy se jí víc než obvykle, se stává, že sníte velké množství různého jídla a pak je vám těžko. A co teprve když se k tomu všemu přidá alkohol! Jak si můžete pomoct?

stomach

Je to nepříjemný pocit, když vás bolí žaludek, nemáte energii a nejraději byste vrátila čas a tolik nejedla... Na tyto myšlenky je ovšem pozdě, když už se člověk do této situace dostane. Přesto nemusíte zoufat, žaludku můžete alespoň ulevit. A příště už si dát pozor!

Přečtěte si také:

Co tedy pomáhá?

Zeptali jsme se Moniky, která se zabývá zdravou stravou a bylinkami. „Když nás bolí žaludek nebo obecně trávicí systém, většinou je to kvůli překyselení z množství snědeného jídla a vypitého alkoholu. Proto je nejlepší dát si něco zásaditého, aby se prostředí v žaludku vyrovnalo. Já mám dobré zkušenosti s bramborovou šťávou. Není to moc chutné, ale rozhodně to pomůže,“ říká Monika. Tedy: nastrouhejte syrové brambory, vymačkejte co nejvíc šťávy a vše vypijte najednou. Mělo by se vám brzy ulevit.

Dále Monika doporučuje teplé mléko, které kyselost žaludku také neutralizuje, zvláště po konzumaci alkoholu. A do toho pravidelně a ve větším množství pijte studenou vodu bez bublinek a příchutí - čím víc tekutin, tím rychleji se z těla dostanou všechny škodlivé látky, které způsobují nepříjemné pocity.

Slaná voda a bylinky

Další rady nám poskytl Jiří, který vlastní internetový obchod s přírodními produkty. Ten samozřejmě doporučuje některé bylinky a také slanou vodu. „Předem upozorňuju, že to nepozře každý, protože slaná voda je nechutná, ale když to dokážete, máte napůl vyhráno. Takže - dejte si do hrnečku teplou vodu a do ní lžičku soli, pořádně rozmíchejte a rychle vypijte. Podobné účinky má i jedlá soda,“ říká Jirka.

Kromě výše popsaných pomáhají také bylinky, které většinou máte doma. Z čeho si tedy můžete uvařit silný výluh, který vám pomůže zklidnit žaludek, střeva nebo žáhu? Jsou to tyto:

  • kmín
  • anýz
  • fenykl
  • máta
  • heřmánek
  • zázvor

Krásné svátky bez bolestí žaludku přeje redakce!

Reklama