Bulvár

Jak si šlapat po štěstí?


Dejme prostor lidové moudrosti. Vždyť o nic nejde, jen o možnost. Domnívám se, že připustit něco znamená otevřít dveře poznání. A mít naopak jeden mustr na všechno rovná se okrájet si a zúžit vlastní prostor.


Je dáno, že každá akce vyvolá nějakou reakci


Jestliže něco uděláme, vyvolá to nějaký efekt. Cokoli. Proto je dobré znát co nejvíce efektů. O tom, že pokud strčím do zásuvky špendlík, dostanu ránu, nikdo nepochybuje. Že když hodím proti zdi cihlu, nemohu očekávat makový vdolek, je rovněž logické. Proč si tedy tolik lidí myslí, že na jejich akci odpoví okolí úplně jinou reakcí?  Prakticky si tohle myslí kde kdo a zpravidla tito jsou první, kdo se potom ptá „proč právě já?“

Naši předkové pozorovali dění ve svém okolí mnohem pečlivěji než my, možná i proto, že na to měli víc času. Zanechali nám bezpočet rad, návodů a možností, jak co posuzovat. Tak proč nenaslouchat? Nikdo nemá patent na rozum.

Dnes bych chtěla uvést možnosti, které jsou bezvadným návodem, jak si podle lidové moudrosti zajistit smůlu nebo si zadělat na problém. Není potřeba si na slova „lehat“. Jen vzít třeba v potaz i něco jiného než to, co lze vyhledat v nějakých tabulkách. Vždyť je tolik věcí, které o životě a tom, co na nás působí, ještě nevíme.

Tak proč by něco z toho nemohlo být možné?

Jak si šlapat po štěstí?

Podkova – Máte-li nad vchodem do domu podkovu, musí viset tak, aby tvořila jakoby mističku. Obráceně způsobí, že štěstí a finance se z ní budou sypat pryč.
Bačkory – Další lidové moudro říká, že když si láskyplně přivedete domů muže, rozhodnuta s ním strávit zbytek života, neměla byste mu kupovat bačkory. Měl by to udělat sám. Podprahově byste ho jakoby k něčemu nutila.Stříhání
– Rovněž, pokud chcete zabránit hádkám, nestříhejte svému vyvolenému vlasy. Podtext této akce je v tom, že mu vlastně berete něco, co bylo jeho.

Koště – Vaše koště by nemělo stát „vousama“ nahoru, ale směrem k zemi. Vousy nahoru vám vrací ošklivé, smetené věci zpátky do prostředí, kde jste. (Problém lehlých vousů jsem vyřešila zavěšením koštěte).


Slepované nádobí – Rozbité věci, i když se s nimi nerada loučíte, vyhoďte. Slepované nádobí je doslova vír na peníze.


Sušené kytky
– Usušená květina není nic jiného než mrtvola – budete mít doma veselo jako na hřbitově.

Onyx – Tento krásný, magický a nesmírně silný ochranný kámen si ovšem pro dosažení pozitivního výsledku musíte pořídit sama. Je to jediný kámen, který nesmí být darován. Dříve bylo běžnou praxí, pokud se chtěl někdo někoho zbavit, nebo mu „přičarovat“ problém, darovat takovému člověku Onyx.

 


Nikdy
– A nakonec nikdy neříkejte „nikdy“. Podivným řízením nějakých vyšších zákonů nám osud pokaždé jako první bonbonek naservíruje právě to, o čemž jsme řekli, že se nikdy nemůže stát, nebo bychom nikdy neudělali.

Jistě existuje mnohem víc, možná prozaičtějších, způsobů, jak si znepříjemnit současnost i budoucnost. 

Například životem bez smíchu, negativním myšlením, živenou nenávistí, závistí, neschopností odpustit, malostí ducha, pocitem vícecennosti, pohrdáním druhými, lhostejností nebo absencí soucitu, pochopení a lásky k člověku i životu. Takové povaze pak logicky nepomohou ani podkovy, ani košťata, ani celý vagón polodrahokamů.

Pokud se člověk usmívá na osud, pak se on usměje na něho.

Znáte nějaké další zaručené prostředky, jak si šlapat po štěstí?
   
13.11.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [79] Solei [*]

  michaela.kudlackova: děkuju, já mám pro opály slabost a to velkou.

  superkarma: 0 18.11.2008, 10:50:51
 2. avatar
  [78] Michaela Kudláčková [*]

  Solei: Neslepovat, ale nosit. Je Váš a je to jistě krásný kámen. Prakticky máte dva kusy kamene. S kameny je to rochu jinak. Kdyby puknul sám, bylo by to jiné, ale ani tehdy by nebyl k nenošení.Opály jsou mocné a silné kameny, kupříkladu mají schopnost umocnit nositeli náladu. Dundávám ty své, když jsem naštvaná

  superkarma: 0 18.11.2008, 10:04:10
 3. avatar
  [77] Solei [*]

  michaela.kudlackova: mám prstýnek s opálem (čistým ne dubletem) a při opravě kamínek prasknul - to už by ho asi neměla nosit?

  superkarma: 0 18.11.2008, 08:49:43
 4. [76] Samík97 [*]

  Pověry, že se miminkám nesmějí stříhat nehtíky/prý jen OKOUSAT/ a do roka dítku nestříhat vlásky,aby nebylo hloupé jsem zavrhla a NIC se nestalo, děti vystudovaly.Nevěsta prý nemá mít perlový náhrdelník/slzy/ a zvláště ne darovaný, snad by si ho ale k svatbě nekupovala?Další pověra:co se ti zdá v novém obydlí první noc, to se vyplní.

  superkarma: 0 17.11.2008, 23:43:43
 5. avatar
  [75] Michaela Kudláčková [*]

  Kimmy: Ahoj, je mi to moc líto, ale slepovat kameny je asi to nejproblematičtější. Mám-li Ti to osvětlit řečí našich předků, kámen, už když praskne, je nemocný...Lepidlem jej tedy neuzdravíš. Dříve byly drahé kameny pokládány za živé bytosti a indiáni je dokonce krmili krví ulovených zvířat.
  Slepený kámen, nebo ozdoba z něho je pro Tebe jako amulet nepoužitelná. Pokud máš ale ke kamenům vztah, mohla bys to vyřešit tak, že použiješ části těch kammenů samostatně, jako třeba účinný talisman. Hlavně nelep to, co měly znamenat původně, protože to již neznamnají. Možná Ti jako surové ale udělají větší službu. Onyxy jsou nádherné a hodně silné kameny v jakékoli podobě. Chráníá Tě před nehodami, před strachem, zlým pohledem a nejistotou noci. Onyx je dobrý také při chorobách nervů a bolesti hlavy. Hezký víken.

  superkarma: 0 15.11.2008, 22:09:25
 6. avatar
  [74] Kimmy [*]

  Este by som sa chcela opytat autorky ohladne tych rozbitych (a zlepenych) veci, co ak mam doma rozbite vyrezavane figurky s onyxu - kupila som si ich tento rok na jednej expo vystave, je to labut a delfin, ale moj super priatel, ked som mu na chvilu dala podrzat igelitku v ktorej to bolo, tak ju pustil na zem a rozbilo sa to a ja som to zlepila. Bolo by mi naozaj luto to vyhodit. Naozaj aj v tomto pripade by to bol vir na peniaze?

  Inac mne sa tieto Michaeline clanky celkom pacia, prosila by som viacej takych... dakujem

  superkarma: 0 14.11.2008, 17:23:32
 7. avatar
  [73] Kimmy [*]

  mysak 22: Vianocny stromcek, ak ho mas s umeliny, tak to nie je mrtvola Aj ked, ktovie ci to s nim nie je take podobne ako s umelymi kozuchmi, ktore vraj nicia zivotne prostredie viacej ako kozuchy prave

  Nemam rada vianocne stromceky zo zivych stromov ovtedy, co som kedysi davno ako dieta citala jednu Andersenovu rozpravku o vianocnom stromceku, ako si najskor stal v plnej krase a slave, potom odpodival na pojde s mysami a napokon ho spalili. A tiez mi pride ako smutny pohlad vsetky tie vyhodene zive Vianocne stromceky po sviatkoch.

  Ad strihanie vlasov: jeden moj kolega, co je (myslim stastne) zenaty uz snad okolo 25 rokov (mozno viac) vravel, ze uz si nebol dat strihat vlasy v kadernictve mozno dvadsat rokov, ze mu ich vzdy striha manzelka, lebo ona uz vie ako mu to svedci... a on je s tym zda sa spokojny, takze to snad nemusi vzdy prinasat nestatie :)

  superkarma: 0 14.11.2008, 17:15:27
 8. avatar
  [72] wtipna [*]

  Galadriel: Tak to bych se uplivala, mám zrzavou kolegyni.

  superkarma: 0 14.11.2008, 15:07:32
 9. avatar
  [71] Michaela Kudláčková [*]

  Rikina: ne ne - jen na nádobí, které je užíváno

  superkarma: 0 14.11.2008, 10:11:10
 10. avatar
  [70] Dudlajlama [*]

  Zapomnela jsem, ze se ma odplivnout, kdyz potkate zrzaveho.
  Jinak k tem perlam, jak by k tomu prisly baby se znamenim(zapomnela jsem jakym, tusim Blizenci?), kteremu jsou perly prirazeny . Navic jsou moc krasne a maji se nosit co nejcasteji, protoze ve styku s lidskou kuzi doslova zari, takze urcite nemuzou byt spatne

  superkarma: 0 13.11.2008, 20:02:12
 11. avatar
  [69] Linde [*]

  shb: já oťukané-ale funkční vozím na charitu, nádobí jsem dostala věnem hodně, ale líbí se mi nové a pořád jsou zásoby toho "starýho"...ráda bych si taky koupila pěkný dle mýho vkusu a módy, takže to ťuknutý jde pryč a zásoby využívám

  superkarma: 0 13.11.2008, 18:08:34
 12. avatar
  [68] Linde [*]

  podkov jsem doma měla asi 300, nedávno jsem skoro vše vyházela, asi jsem z nich už kapku vyrostla...ale rodina se bortí, nevím kudy kam, ale pokud by fungovaly, stejně jich doma tak 60 mám...a nefungují

  superkarma: 0 13.11.2008, 18:03:30
 13. avatar
  [67] Petunie [*]

  shb: no to je fakt průšvih, teď budeš muset rituálně obětovat kominíka, aby ten onyx nenosil smůlu.

  superkarma: 0 13.11.2008, 17:27:24
 14. [66] Rikina [*]

  Technická - vztahuje se pojem "rozbité věci" i na starožitnosti, velmi staré nefunkční přístroje, například fotoaparáty a podobně? Že by pak různí sběratelé měli docela smůlu.

  superkarma: 0 13.11.2008, 17:17:32
 15. avatar
  [65] shb [*]

  michaela.kudlackova: hezký článek tak nějak to dodržuju a sušený kytky jsem už vyhodila tak před 2 lety, ale zajímalo by mně jestli nevadí i otlučený nádobí nebo hrnky, mám z nich pořád blbej pocit, a když jím z talíře co je "oťuknutý" nikdy z toho nemám dobrý pocit, už jsem nedávno všechny "načatý věci" odsunula na druhou kolej- tedy že když nemusím tak je nepoužiju- jak to teda je?
  a s tím onyxem jsem trochu v šoku, mám neblahý pocit že jsem ho dala mámě loni k narozkám, to by teda byl danajský dar musím to zkontrolovat

  superkarma: 0 13.11.2008, 16:53:32
 16. [64] German [*]

  Solei: takže dvě jeptišky dopoledne potkati - dvojnásobné štěstí míti!

  superkarma: 0 13.11.2008, 15:33:12
 17. avatar
  [63] Solei [*]

  German: mně zase říkali, že záleží na počtu jeptišek potkaných - jedna znamená smůlu, dvě štěstí

  superkarma: 0 13.11.2008, 15:20:18
 18. [62] German [*]

  sanvean: tak to měla prabába pravdu. Já taky večer lustruju kuchyň a všechny volně pohozené vražedné nástroje pečlivě uklízím. Proč vlastně, to netuším. Možná právě kvůli těm případným vrahounům.

  superkarma: 0 13.11.2008, 14:57:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [61] German [*]

  aninas: jako děcka jsme znaly pověru, že když potkáš jeptišku dopoledne, znamená to štěstí, když odpoledne - tak neštěstí.
  Ale kde jsme k tomu přišli, to už nevím.

  superkarma: 0 13.11.2008, 14:50:25
 2. avatar
  [60] aninas [*]

  Jsem si vzpomela, ze byla nejaka poveda, kdyz potkate jeptisky. Bylo to jeste myslim podmineno poctem, jestli bylo cislo sude nebo liche, ale uz vubec nemam poneti o co slo

  superkarma: 0 13.11.2008, 14:17:07
 3. avatar
  [59] aninas [*]

  Pentlička: No tak uz mi je to jasne!!! Ja to stesti obchazim

  superkarma: 0 13.11.2008, 14:15:08
 4. [58] Jenka2 [*]

  Já si šlapu po štěstí od doby, kdy jsem se naučila chodit. Apoň to tak vypadá.
  Smeták mám pověšený, aby nelehly fousy, podkovu postavenou jako mističku a záchodový dekl přiklopený (podle čínských pravidel, aby do záchodu nepadaly peníze).

  superkarma: 0 13.11.2008, 12:21:10
 5. avatar
  [57] Juana [*]

  OlgaMarie: ta mašinka se nám už dávno vrátila, stříhám s tím manžela, syna a někdy i dceru

  superkarma: 0 13.11.2008, 11:51:16
 6. avatar
  [56] paníliška [*]

  Hezký článek.
  K tomu koštěti - znám paní, která ho staví vousama nahoru, aby vyhnala zlé duchy.

  superkarma: 0 13.11.2008, 11:49:44
 7. avatar
  [55] sanvean [*]

  Já bych si stříhat vlasy netroufla, zkusila jsem to kdysi na kamarádovi a skončil chudák s kudrnatým čírem, 80. léta hadr

  superkarma: 0 13.11.2008, 11:20:47
 8. [54] mindulinka [*]

  Muže posílám k holiči. Donedávna jsem kudlala i syna, ale už jsem ho taky vyšoupla k holiči - chodí teď společně.

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:59:14
 9. avatar
  [53] OlgaMarie [*]

  michaela.kudlackova: Tak to s těmi vlasy je bomba! A já proč si koupil strojek na vousy, vlasy atd. sám! Mezi námi děvčaty jsem tu mašinku + další nástavce pokládala za drahou a zbytečnou hračičku.

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:51:48
 10. avatar
  [52] Žábina [*]

  Solei: o pavoucích se taky říká že nosí štěstí a zpeněžit nejdou

  michaela.kudlackova:

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:36:25
 11. avatar
  [51] Solei [*]

  Ťapina: mám to podobně, sice se ostříhá sám, ale závěrečné zarovnání a kontrolu chce po mně, posledně večer před mezinárodní konferencí jsem mu dokonce vyrobila nad uchem výstavní zub - ani mně neuškrtil

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:24:58
 12. avatar
  [50] Ťapina [*]

  Manžel vyžaduje, abych mu stříhala vlasy. To on mi chce vlastně v podvědomí něco ze sebe dát

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:22:39
 13. avatar
  [49] ToraToraTora [*]

  Stříhat vlasy? Když mu je budu stříhat, budeme se štěkat, když si je ostříhá sám, bude vypadat jako debil...

  superkarma: 0 13.11.2008, 10:00:26
 14. avatar
  [48] Michaela Kudláčková [*]

  Žábina: Já se přiznám, že to s tou podkovou je pro mě také nové. Zavěsila jsem jednu nad dvěře tak, jako Ty a přítelem jsem byla poučena. Je to zhruba měsíc...inu zní to logicky, tak jsem ji otočila....

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:58:11
 15. [47] Anime Otaku [*]

  Tak nevím, na pověry nevěřím, podkovu sme měi, jednou, správně pověšenou a málem spadla mamce na hlavu, tak sme ji vypakovali , byla to asi podkova zabiják. Jinak smetáky mi visej, ale jen proto, že mám malou komoru a jinam než na zeď se už prostě nevešli. Na obranu mám žlutej pásek aikido, kteý sem dělala asi před rokem a ještě mi z cvičení zbyl dřevěný meč a dvě tyče, takže kdybych to na toho zloděje hodila, tak to asi nerozdejchá a umře smíchy

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:54:41
 16. avatar
  [46] Julianna [*]

  Míšo, článek mě moc potěšil, je moc hezký.

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:54:12
 17. [45] janina01 [*]

  Landriel: meč , ten bych snad měla i s pistolí, bydlet v baráku, jsem strašpytel

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:43:59
 18. [44] janina01 [*]

  Rikina: smeták vousama dolů mám taky, ale zavěšený, protože se takto neničí, mám slepený jeden pěkný džbánek, sušené kytky nerada, kvůli prachu a podkovu snad nějakou ještě najdu v lese při hledání mincí

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:41:40
 19. [43] renicka [*]

  S těma perlama jsem to taky slyšela, prý znamenají slzy, a ještě se taky nemá ukazovat na duhu, přináší to neštěstí.

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:41:09
 20. [42] hajcena [*]

  Podkovy méme dvě (správně otočené), ale to štěstí...no nevím nevím

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:35:05
 21. avatar
  [41] Solei [*]

  Žábina: to s těmi podkovami vzniklo tak, že v dřívějších dobách byla taková podkova velmi cenná záležitost tudíž ten kdo ji našel si přišel na velké peníze - odtud to, že přináší štěstí.

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:34:31
 22. avatar
  [40] Solei [*]

  Juana: ve skutečnosti je to tak, že perly přitahují slzy - jsou vlastně očistným faktorem. Pokud někdo nad něčím truchlí tak se říká, že perly mu z toho pomohou se vyplakat a očistit.

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:33:13
 23. avatar
  [39] Žábina [*]

  hezký článek Míšo
  loni jsem při procházce s našla podkovu, měla jsem radost, neb podkovy nosí štěstí a hned si jí doma pověsila...ale obráceně, ne jako mističku....budu to muset napravit

  superkarma: 0 13.11.2008, 09:09:04
 24. avatar
  [38] Landriel [*]

  Já mám u postele meč, ale musím ho pokládat na zem, protože když ho opřu o zeď, tak ho kočka pokaždé shodí, což ve dvě ráno není to pravé pro mě ani pro sousedy o patro níž.

  Podkovu jsme měli v baráku "špatně" pověšenou a exe jsem stříhat musela, ale myslím, že by se to bylo podělalo i bez toho.

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:59:16
 25. avatar
  [37] Kelly [*]

  Juana: perly, tak ty mám také, bílé a i černé australské říční perly jako náramek. Ale je fakt, že když jsem měla ten náramek, zažila jsem něco dost nepěkného. A to 2x. Ale myslím si, že je to jen žblebp, mohla jsem si za ty problémy pouze sama ... vymlouvat se na ně nebudu.

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:50:00
 26. avatar
  [36] Juana [*]

  Kelly: jo paví pera - to mi sprdla jedna kamarádka mých rodičů, co žije v Austrálii. Nebyla jsem doma a ona spala v mé posteli a moje krásný paví pero muselo z místnosti. Nejhorší na tom bylo, že tak zblbla matku, že mi ho pak vyhodila.
  A ta samá ženská ještě tvrdila, že by se neměly nosit perly, ty prý taky přináší smůlu.

  Mimochodem, na obranu máme pod postelí revolver a manžel pistoli. Akorát v tom revolveru mám jen plasťáky, ale snad by to pomohlo.

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:43:47
 27. avatar
  [35] Juana [*]

  Kurnik a to my se zrovna předevčírem pohádali právě kvůli tomu, že jsem manžela odmítla ostříhat
  Vzpomněl si na to v devět večer a já ho s tím poslalal do háje a on se mohl ..... (nebudu sprostá). Ale včera už jsem ho ojela mašinkou, ale v dřívější hodinu. On totiž pak hodinu blokuje koupelnu, takže kdybych ho v devět začala šmikat, trvá mi to i s mašinou skoro půl hodiny, tak ať počítám jak počítám před půl jedenáctou by vanu neopustil. A kdy by se asi taky koupali ostatní?

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:39:12
 28. avatar
  [34] Kelly [*]

  Nedávno jsem byla na prodejní výstavě minerálů a nezávisle na sobě jsem si koupila kámen, náušnice i náramek z Onyxu . Až doma mne trklo, že všechno je ze stejného kamene, na což mne upozornila dcera, která se v minerálech vyzná.
  Jo, podkovy doma také máme, pár sušených květin také ... je nám těžko se jich zbavit. Jsou odkudsi z daleké tramtárie a jsou přenádherné. Bačkory jsem na požádání manžela koupila a je stále absolutně šťastný
  Já bych ještě k těm věcem nahoře přidala paví pera. Když jsem si je domů pořídila, bylo mi řečeno, že to do domu přináší hádky.
  No, tak nevím, zatím jsme se nezabili, ale paví pera jsme "rozmnožili", že vytváří ve váze v koutě nádhernou dekoraci.

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:10:33
 29. [33] Lindaa [*]

  mindulinka: tak já jsem jednou v kanále skoncila, nastestí byl úzký takze jenom tou nohou, kterou jsem slápla na poklop, ale i tak to nebyl príjemný zázitek a kanály obcházím nebo preskakuji

  superkarma: 0 13.11.2008, 08:09:37
 30. [32] mindulinka [*]

  Pentlička: tak poklopům od kanálu se vyhýbám z rize praktických důvodů - nevím v jakém jsou stavu, abych potom neskončila v kanalizaci.

  superkarma: 0 13.11.2008, 07:59:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme