Měsíc září je od nepaměti měsícem sklizně, časem poděkování za úrodu a také obdobím intenzivních příprav na zimu. Při procházkách lesem, krom hub, sbíráme v tomto čase i plody, které později můžeme použít do podzimní výzdoby či věnců.  V tomto období začínáme také ukládat jablka a hrušky na zimu.

Jablko je pro mnohé obyčejné ovoce, jeho význam a využití mnohé z vás překvapí, stejně tak jako mne.

Jablko bylo ve starých dobách bráno jako symbol slunce.

Když ho rozkrojíme v půli, odkryje se nám většinou díky jádřinci pěticípá hvězda, symbol bohyně i planety Venuše, Jitřenky i Polárky. Jabloňové květy a dřevo jsou podle historických pramenů zasvěceny zejména bohyni lásky a využívalo se jich i při obřadech lásky a harmonie.

Jablko je také spojováno s vánocemi a vánočními rituály – hvězda jadřince symbolizuje zdraví, dlouhý život. Pokud by byl po rozkrojení namísto hvězdy kříž, bylo by to neblahé znamení.

Jablečná esence je také v ezoterickém využití vhodná při vzývání a uctívání Bohyně ve všech jejích podobách včetně Afrodity, Diany, Evy, Godivy, Iduny, Innany, Demeter, a dalších...

Kouzlo lásky z jablka?

liquidJablko se dalo využít i pro kouzla k udržení partnera - podle Anny Franklin k jeho provedení budete potřebovat pramínek vlasů vaší lásky, vlastní pramínek vlasů, veliké jablko, okvětní plátky rudé růže, růžovou stuhu. Jablko vydlabejte, svažte oba pramínky vlasů a říkejte přitom:

„Jako stáčím tyto dva pramínky vlasů,

spojuji naše životy dohromady,

abychom se navždy milovali,

jako to činím já, tak se staň.“

Vložte vlasy do vydlabaného jablka společně s okvětními plátky rudé růže. Obě půlky jablka opět spojte a převažte je růžovou stuhou. Potom jablko zakopejte do země, pokud možno, pod jabloň. Pokud se  někdy v budoucnu budete chtít svého svazku zbavit, nesmíte zapomenout jablko opět vykopat a pramínky vlasů opět oddělit. Což může být dost obtížné. Ve vašem vlastním zájmu  toto kouzlo provádějte jenom tehdy, myslíte-li to skutečně vážně, a pouze se svolením svého partnera!

Hodně štěstí...

Čtěte také:

Reklama