.

Jak si opravdu odpočinout na dovolené

Cestování

Jak si opravdu odpočinout na dovolené

Na letní dovolenou se obvykle těšíme celý rok. Plánování, přípravy, často náročná cesta, někde i ponorková nemoc po několika málo dnech s rodinou či přáteli. A najednou nám v důsledku toho vytoužený čas odpočinku jako by protéká mezi prsty. Dá se s tím něco dělat?

Zeptali jsme se žen, které si svou cestu našly. Mají většinou dvě a více dětí, na dovolenou obvykle nejezdí do hotelu s plnou penzí, ale musí v rámci pobytu skloubit odpočinek, přípravu jídla a starost o rodinu tak jako většina z nás.

Odpočinek

Tady je desatero, které z našich rozhovorů vzniklo:

Vstávejte časně ráno

Nejvhodnější část dne pro odpočinek a nabrání nových sil je překvapivě ráno. Kolikrát stačí jen chvíli zhluboka dýchat a upřít svůj pohled do dálky.

Protáhněte se

Je-li to možné, jděte na krátkou procházku nebo si aspoň zacvičte osvědčenou sestavu cviků na protažení. Pokud ji nemáte, zkuste jednoduché návody na youtube nebo zde – na Žena-in.cz.

Ukradněte si pro sebe nějaký čas

Domluvte se s rodinou a zkuste vymyslet, jak zorganizovat program tak, abyste měla pro sebe pár chvil, které můžete věnovat jen sobě a svým myšlenkám.

Dopřejte si svůj rituál

Plavání nebo šálek dobré kávičky v místní kavárně? Je to na vás, ale pravidelnost podle odborníků uklidňuje… i během dovolené.

Poznejte něco nového

Když děláte něco, co neznáte, čas běží jakoby pomaleji. Zkuste s rodinou nějakou vodní atrakci, která vám přijde na první pohled bláznivá, nebo se zkuste naučit pár cizích slovíček, která by se vám mohla někdy hodit.

Zkuste nové cesty

Chodíte stále na stejné místo k vodě, nebo na vycházku? Zkuste si aspoň občas najít něco nového…

Rozpusťte stres ve vodě

Představujte si, jak všechny starosti a neduhy odplouvají z vašeho těla pryč. Pro zesílení účinku si opakujte svou mantru, která bude obsahovat to, po čem toužíte…

Seznamte se s novými lidmi

I když si často myslíme, že máme lidí za celý rok plné zuby, nové známosti obohatí váš život. Zkuste se zastavit a podívat se na svět jejich očima.

Zatančete si

Kdy jindy máte takovou příležitost jako na dovolené, která je od toho, abychom si dovolili něco nevšedního? A kdo říká, že musíte mít na tanec partnera? Stačí ta správná muzika a jděte do toho.

Jděte brzy spát

Říkáte, že teprve pozdě večer, až usnou děti, máte aspoň trochu času odpočívat a popovídat si s ostatními dospělými? Možná… Ale pokud si dáte třeba jen jednu skleničku a půjdete dřív spát, můžete zase dřív vstávat… viz bod číslo jedna. :-)

Přečtěte si také:

Zkuste také:

   
10.07.2015 - Tipy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Linde [*]

  mně z těch 10-ti dobrých rad vyšlo v souhrnu asi toto - vstaňte brzy, prchněte co nejdále hodně brzy od rodiny, pokud možno pokaždé jinou cestou, ať vás nenajdou, zaplavte si, nebo zajděte na kávičku, hlavně klídek, sbalte někoho nového, klidně si s ním zatančete a honem domů, brzy do postele, zaspat ten kravál od rodiny a výčitky Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  Tomu říkám fakt ideální dovolená se zaměřením sama na sebe Sml57Sml57Sml57

  superkarma: 0 10.07.2015, 20:46:55
 2. [7] gazdina [*]

  Dakujem Vam za uzitocne rady....Sml16.

  superkarma: 0 10.07.2015, 10:34:41
 3. [6] myska1 [*]

  správně...........dovolená je od toho si dovolovat a ne se stresovat vařením a pod..................já si ji nyní užívám u vody a bez práce ani vaření............i snídaně je chystání a to se na dovolenou nehodí.................proto šetřím celý rok a pak si ji užiji.............sice na Slovensku, ale přesto je tu fajn............

  superkarma: 3 10.07.2015, 10:15:09
 4. [5] bobani [*]

  správně ! nejhorší je dovolená s vlastním vařením - to přece žádná dovolená není . a jak si opravdu na dovolené odpočinout , to ví nejlíp každý sám .

  superkarma: 6 10.07.2015, 08:47:42
 5. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Když jsem jezdila na dovolenou s malými dětmi, tak jsem si rozhodně neodpočala, neustále jsem musela být k dispozici dětem. A to jsme byli na dovolené s vlastním vařením jen dvakrát, pak už jsem rozhodně řekla, že tohle tedy ne!

  Odpočinu si teď, kdy jezdím s kamarádkou, dlouho spím, všechno dělám langsam, nemusím na nic myslet, nic řešit, jen si užívám.

  superkarma: 6 10.07.2015, 08:45:21
 6. [3] assaly [*]

  copak dovolená, tu si užít umím, ale pak se dostat zase do toho kolotoče, po dovolené by se mělo týden chodit do práce "na zvykačku"Sml30. jinak normálně vstáváme brzy, takže na dovče si luxusně přispíme někdy až do 7 Sml22

  superkarma: 5 10.07.2015, 07:39:32
 7. avatar
  [2] Suchanda [*]

  Vstávejte časně ráno Sml28 ani náhodou! Mám dovolenou!

  superkarma: 7 10.07.2015, 07:36:16
 8. avatar
  [1] renda4141 [*]

  Mě se to tak nějak dělí na dvě poloviny. První polovina je nekonečná Sml16 a ta druhá mi pokaždé uteče strašně rychle Sml15

  superkarma: 0 10.07.2015, 06:01:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme