Magie

Jak si můžete o dnešní Svatojánské noci přičarovat lásku?

Kouzlo začátku léta se dotkne všech. Lidé se večer z 23. na 24. června vždy dokázali radovat ze života, šlo však také o noc plnou magie. Den je plný světla, slunci totiž trvá tu nejdelší dobu, než zapadne za obzor. Co vám ještě dnešní Svatojánská noc může přinést?

vestirna

Tradice, které ožívají

Lidové tradice mají o této noci jasno. Obnovuje se život a oslavuje letní slunovrat, který uznávali už staří Keltové, Germáni i Slované. Lidé starých kultur běhali po lesích a spojovali se za účelem podpoření plodnosti. Lesy tak během noci zabíraly davy milenců, aby se o devět měsíců později rodilo vůbec nejvíc dětí během roku. Dochovalo se však i mnoho přírodních zvyků. Hlavně nám dobře známý rituál skákání přes oheň. Ten se váže k záři slunce, díky které se má člověk přerodit i s celou vlastní duší. Přes ohnivé vatry skákali mladí lidé, kteří se měli stát ženatými a vdanými. Ukazovali tím, co fyzicky zvládnou a posilovaly svou sexuální potenci a schopnosti.

Přičarujte si lásku

love

„Podobně známé je házení do vody věnců, upletených z čerstvých květin. Fungovalo tak, že v potoce po proudu jej měli zachytávat mládenci, které chtěly k sobě přilákat dívky, co je pouštěly, aby se mohly brzy vdát. Věnec znamenal ženskou celistvost, panenství a voda v potoce zase život, který může přijít,“ vysvětluje astrolog David z Věštírny Květy Fialové. Jiný zvyk není u nás natolik známý, rozšířen byl hlavně ve Středomoří, ale i v Tibetu. Ihned po rozednění se na místních trzích prodávala legendární mandragora. Rostlina, známá u nás spíš jako pokřín pomáhala přičarovat lásku milované osoby. Nízká trvalka s modrými květy však především má lilkovitý kořen, který svým tvarem připomíná falus, takže působil magicky na sexuální potenci.

Velmi známý je taky anglický Midsummer, kdy začíná i prázdninová sezóna. Ve Skandinávii se během žhavé noci zase oslavoval sv. Juhannus, který připomíná spíš římského boha jménem Janus se dvěma tvářemi, sluneční a lunární. Pohanský svátek si tak předělali po svém i křesťané. Den poté je u nich zasvěcen Janu Křtiteli. Připomínala se tím jeho useknutá hlava, přinesená na podnosu. Na obrazech přitom vlastně symbolizovala měsíční obličej a začínající období znamení Raka. Sv. Jan pokřtil i Ježíše Krista, jehož narození (Vánoce) se slaví přesně půl roku potom.

Svatojánská noc stále má výrazné postavení v rámci celého roku. Pokud se chcete zeptat, co byste v tuto magickou noc měli dělat, ozvěte se našim věštkyním a věštcům do Věštírny Květy Fialové. Čekají jen na vaše přání a jsou připravení poradit vám co nejlépe.

 

   
23.06.2011 - Magie - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kebulkaevulka [*]

  Redakce:nic o tom nevíteSml15Sml31

  superkarma: 0 23.06.2011, 19:18:44
 2. avatar
  [2] risina [*]

  Chlapi ukazovali, co fyzicky zvládnou, a ženský posilovaly svou sexuální potenci a schopnosti? Sml58

  superkarma: 0 23.06.2011, 18:54:05
 3. avatar
  [1] wich [*]

  Čarovat nebudu. S novým přítelem je to zatím fajn a jestli to bude "láska na 100 let", se uvidí časem. To kouzla neovlivní Sml33

  superkarma: 0 23.06.2011, 13:14:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme